Šéfka EK vyzvala k zahájení diskuze o zavedení povinného očkování v EU
RSS

Šéfka EK vyzvala k zahájení diskuze o zavedení povinného očkování v EU

Šéfka Evropské komise Ursula von der Leyenová dnes na briefingu uvedla , že v souvislosti se vznikem nové varianty koronaviru, omikron, je potřeba začít diskutovat o zavedení povinného očkování v Evropské unii. (Foto: Flickr)
Podle ní je v zemích EU očkováno 77 % dospělé populace, zatímco proočkovanost celé populace je 66 procent. To znamená, že až jedna třetina evropské populace nemá vakcínu. To je podle von der Leyenové asi 150 milionů lidí.„Ne všichni se mohou očkovat, většina ale ano, a tak si myslím, že je pochopitelné, abychom vedli diskusi o tom, jak můžeme lidi přesvědčit a případně uvažovat o povinném očkování v rámci Evropské unie,“ řekla von der Leyenová k vývoji koronavirové situace v EU.
Pro elity opatření neplatí: Předsedkyně EK předala cenu řediteli Pfizeru ve velmi vřelém objetí
Šéfka Evropské komise ovšem poznamenala, že jakákoli rozhodnutí o zavedení donucovacích opatření jsou plně v kompetenci členských zemí.„Z toho důvodu mi nepřísluší dávat nějaká doporučení. Ptáte-li se na můj osobní názor, máme tady pandemii a máme také život zachraňující vakcíny, které ale nejsou využívány adekvátně,“ dodala.Leyenová během dnešní tiskové konference vyzvala i k tomu, aby členské státy denně přehodnocovaly restrikce ohledně cestování a urychlily očkování posilovacími dávkami. V souvislostí s novou variantou omikron by se evropské země měly podle von der Leyenové připravit na nejhorší.Zdroj: ndtv.com
Článek Šéfka EK vyzvala k zahájení diskuze o zavedení povinného očkování v EU se nejdříve objevil na AC24.cz .


Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!


Nejčtenější za týden