Putin chce obnoviť spoluprácu so Slovensko: Bohužiaľ sú v súčasnosti politické kontakty obmedzené
RSS

Putin chce obnoviť spoluprácu so Slovensko: Bohužiaľ sú v súčasnosti politické kontakty obmedzené

Ruský prezident Vladimír Putin dnes vyhlásil, že Moskva sa môže vrátiť k spolupráci s Bratislavou za predpokladu, že o to bude mať záujem samotná slovenská strana. Podľa Putinových slov má Rusko záujem o blízke vzťahy a konštruktívnu spoluprácu so Slovenskom vzhľadom na kultúrnu spriaznenosť oboch národov.Dnes prezident Ruskej federácie naznačil, že existuje určitý priestor na zlepšenie vzájomných vzťahov medzi Ruskom a Slovenskom. Hlavnou podmienkou je podľa neho ochota zo strany Bratislavy.„Bohužiaľ sú v súčasnosti politické kontakty obmedzené. Ale ak bude slovenská strana ochotná, bolo by možné vrátiť sa k prospešnej a konštruktívnej spolupráci, ktorá medzi našimi štátmi trvá mnoho rokov a prináša úžitok našim národom,“ povedal Putin počas slávnostnej ceremónie odovzdávania poverovacích listín.Zdôraznil, že Rusko má záujem rozvíjať vzťahy so Slovenskom na zásadách dobrého susedstva a vzájomnej úcty, s prihliadnutím na duchovnú a kultúrnu blízkosť národov oboch krajín a na spoločné stránky histórie boja proti nacizmu.


Vladimír Putin dnes prijíma poverovacie listiny od dvadsiatich nových veľvyslancov cudzích štátov, a to vrátane veľvyslanca Slovenska v Rusku Ľubomíra Reháka. Ako informovala tlačová služba Kremľa, ceremónia sa tradične koná v Alexandrovskej sále Veľkého kremeľského paláca.Odovzdávanie poverovacích listín spravidla prebieha niekoľkokrát ročne. Prezident vystupuje pred najvyššími predstaviteľmi diplomatických misií v Moskve a hodnotí hlavné tendencie v medzinárodných vzťahoch. Odovzdanie poverovacích listín symbolizuje začiatok diplomatickej kariéry nového veľvyslanca v Ruskej federácii. Na ceremónii sú spravidla pozvaní diplomati, ktorí prišli do Ruska počas posledných týždňov.
The post Putin chce obnoviť spoluprácu so Slovensko: Bohužiaľ sú v súčasnosti politické kontakty obmedzené appeared first on MAGAZÍN 1 .


Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!


Nejčtenější za týden