‘Nejtemnější tajemství Ameriky’: Obchodování s dětmi, zneužívání dětí a Bidenova administrativa
RSS

‘Nejtemnější tajemství Ameriky’: Obchodování s dětmi, zneužívání dětí a Bidenova administrativa


UZAY BULUT

Zločinná praxe obchodování se stovkami tisíc nezletilých migrantů, kteří překračují jižní hranici USA, a jejich zneužívání, je nyní díky politice otevřených hranic Bidenovy administrativy v USA zjevně “normální”:
“Podle Úřadu celní a hraniční ochrany USA (U. S. Customs and Border Protection) proběhlo od ledna 2021, kdy Biden složil prezidentskou přísahu, na jižní hranici USA 5 118 661 kontaktů s  ilegálními imigranty .”
Do tohoto čísla není započítáno “nejméně 1,2 milionu ilegálních imigrantů – tzv. “ gotaways ” – kteří nezákonně překročili americko-mexickou hranici, byli přitom přímo nebo nepřímo  zpozorováni , nebyli zadrženi a ani nebyli vráceni zpět do Mexika.
“Skutečný počet ilegálních imigrantů… [je] neznámý. Může to být dvojnásobek počtu známých  gotaways , může to být třikrát horší nebo více. To ale nevíme….”
V současné době je pohřešováno  nejméně 85 000 dětí.
Podle  statistik Úřadu celní a hraniční ochrany USA:
“Počet nezletilých dětí bez doprovodu dorazivších na hranici se zvýšil z 33 239 ve fiskálním roce 2020 na více než 146 000 ve fiskálním roce 2021 a 152 000 ve fiskálním roce 2022.”
Mnoho těchto dětí je  znásilněno , využíváno k  nucené   těžké  práci, aby si “odpracovali” svůj údajný dluh vůči zločineckým kartelům, které nyní údajně  ovládají  mexickou stranu hranice a převádějí děti do USA.
Tara Lee Rodas, whistleblowerka z amerického ministerstva zdravotnictví a sociální péče (United States Department of Health and Human Services), ve své výpovědi před Soudním podvýborem Sněmovny reprezentantů pro integritu imigrace, bezpečnost a vymahatelnost (House Judiciary Subcommittee on Immigration Integrity, Security, and Enforcement) dne 26. dubna 2023  řekla :
“Můžeme o tom polemizovat, ale můžeme říct, že se vláda USA stala ať už úmyslně nebo neúmyslně ve velkém měřítku prostředníkem obchodování s dětmi v hodnotě mnoha miliard dolarů, kterou provozují padouši, kteří se snaží obohatit na úkor dětí.”
Tuto praktiku  nazvala  “novodobým otroctvím”.

“Dnes budou děti pracovat přes noc na jatkách, v továrnách a v restauracích, aby pašerákům a obchodníkům s lidmi zaplatily své dluhy. Dnes budou děti prodávány k sexuálním účelům. Dnes budou děti volat na tísňovou linku, aby nahlásily, že jsou týrány, zanedbávány a prodávány…”
“Musím se přiznat, že až do roku 2021, kdy jsem se dobrovolně přihlásila, abych Bidenově administrativě pomohla řešit krizi na jižní hranici USA, jsem o jejich utrpení nevěděla. V rámci operace Artemis jsem byla nasazena na kontaktní místo nouzového příjmu ve městě Pomona v Kalifornii a pomáhala jsem Úřadu pro přesídlení uprchlíků nacházet dětem v USA sponzory.”
“Myslela jsem si, že pomáhám dětem nacházet láskyplné domovy. Místo toho jsem zjistila, že se s dětmi obchoduje prostřednictvím sofistikované sítě, která začíná jejich náborem v domovské zemi, pokračuje jejich pašováním k hranici USA a končí okamžikem, kdy Úřad pro přesídlení uprchlíků [Office of Refugee Resettlement] doručí dítě sponzorům – někteří sponzoři jsou zločinci a překupníci a členové mezinárodních zločineckých organizací. Někteří sponzoři vnímají děti jako zboží a aktiva sloužící k vlastnímu obohacení – proto jsme dnes svědky exploze obchodování s pracovními silami.”
“… Chci, aby byly tyto děti chráněny, proto vám chci říct, co jsem v Pomoně viděla:


Viděla jsem zranitelné domorodé děti z Guatemaly, které mluvily mayskými dialekty a neuměly španělsky. To znamená, že si neumí říct o pomoc v angličtině ani ve španělštině. Tyto děti se stanou zajatci svých sponzorů.
Mluvila jsem s manažerkami, plakaly a vyprávěly mi strašné věci, které se dětem na cestě do USA staly.
Viděla jsem bytové domy, kde bylo 20, 30 či 40 nezletilých dětí bez doprovodu.
Setkala jsem se se sponzory, kteří se snažili současně sponzorovat děti z více kontaktních míst Úřadu pro přesídlení uprchlíků.
Setkala jsem se s případy sponzorů používajících více adres, aby získali více dětí.
Viděla jsem mnoho dětí v dluhovém otroctví a tyto děti věděly, že musí zůstat u svého sponzora, dokud nebude jejich dluh splacen.”

“Uvědomění si, že jsme dětem nenabízeli americký sen a že jsme je místo toho uvrhli do novodobého otroctví, bylo pro mě strašné.”
Tara Lee Rodas  dodala , že poté, co svá zjištění zveřejnila, se jí její šéfové pomstili.
“Vyhrožovali mi vyšetřováním. Vyhodili mě z kontaktního místa v Texasu a vzali mi odznak. Je to hrozná věc, když ve snaze chránit děti  hvízdnete na píšťalku  a oni se vám za vaši snahu pomoci mstí. Ministerstvo zdravotnictví a sociální péče Spojených států amerických udělalo vše, co bylo v jeho silách, aby se o tom vůbec nemluvilo.”
Jessica M. Vaughan, expertka na imigraci, v dalším svědectví  řekla :
“V průběhu let byly deníky  Washington Times  a  New York Times , agenturou  Reuters  a  Projektem Veritas  a dalšími médii publikovány četné zprávy investigativních novinářů poskytující barvité podrobnosti o zkušenostech nezletilých dětí bez doprovodu během a po jejich ilegálním příchodu do USA a během jejich umístění u nevhodných sponzorů ve Spojených státech zahrnující domácí nevolnictví, sexuální zneužívání, nucené práce, vykořisťování, ilegální zaměstnávání ve výrobě a další nevhodné a nebezpečné práce.”
Moderátorka televizní stanice  Fox News  Rachel Campos-Duffy o zločinech spáchaných na dětech migrantů 26. dubna 2023  řekla :
“Během posledních dvou let se tato země stala mezinárodním centrem obchodu s dětmi. A stojí za tím americká vláda. Za Bidenovy vlády přišly do této země ilegálně statisíce dětí. Jakmile se sem dostanou, je většina z nich prodána na sex, využita jako levná pracovní síla nebo donucena vstoupit do gangů. Tohle si nikdo nezaslouží, obzvláště ne děti.”
Rachel Campos-Duffy toto masové obchodování, zneužívání a vykořisťování dětí migrantů  nazvala  “nejtemnějším tajemstvím Ameriky”.
Očité svědectví o tom, co se děje s dětmi na jižní hranici USA  podala  také Sheena Rodriguez, prezidentka organizace Aliance pro bezpečný Texas (Alliance for a Safe Texas):
“Když se v dubnu 2021 texaský guvernér Greg Abbott dozvěděl o obviněních ze zneužívání nezletilých dětí bez doprovodu ve federálním zařízení v texaském San Antoniu, tak řekl: ‘Během vlády Bidenovy administrativy bují zneužívání dětí.’ Bidenovu administrativu také vyzval, aby tato zařízení zavřela. Bidenova administrativa je místo toho dále rozšířila, aniž by to jakkoliv konzultovala s místními úřady. Žádám, aby Kongres zahájil detailní vyšetřování federálních agentur odpovědných za schvalování smluv s těmito zařízeními.”
Sheena Rodriguez uvedla několik příkladů:

“Byla jsem také svědkem několika incidentů, kdy byly děti úmyslně dospělými ohroženy tím, že je tito dospělí přinutili vstoupit do smrtících proudů Rio Grande místo toho, aby prošli legálním hraničním přechodem o kousek dále….”
“Setkala jsem se také s dospívajícími chlapci ve věku od 14 do 17 let, kteří tvrdili, že agenti kartelu často převáželi děti přes Mexiko a drželi je ve skladech, kde je hlídali ozbrojení členové kartelu. Mnohým bylo řečeno, že zůstanou u sponzorů v Americe. Setkala jsem se s několika tvrzeními, že se tito mladiství nikdy osobně nesetkali se svými údajnými sponzory a ani s nimi nekomunikovali.”
“Od ledna 2021 na jižní hranici USA dorazilo více než 356 000 nezletilých dětí bez doprovodu, z nichž většina byla vpuštěna do USA. V mé oblasti severního Texasu se jich nyní pohybuje více než 10 000.”
“Bidenova administrativa přiznala, že po jejich vpuštění do USA místo jejich pobytu nesleduje. Nikdo netuší, co se stalo s desítkami tisíc dětí.”

Detailní svědectví  poskytla také Jessica M. Vaughan,

“Masová migrační krize vyvolaná pomýlenou imigrační politikou Bidenovy administrativy způsobila nevyčíslitelné škody americkým komunitám, integritě našeho imigračního systému a tragicky i mnoha migrantům samotným. Tyto migranty tato politika zlákala k tomu, aby podstoupili riziko ilegálního překročení hranice, v důsledku čehož se dostali do spárů zločineckých pašeráckých organizací a státních agentur majících na starost přesídlování migrantů, které zavírají oči nad tím, co migranti zažívají během své cesty. Nejzranitelnější skupinou, která je Bidenovou politikou ohrožena, je více než 300 000 nezletilých, kteří do USA přišli za Bidenovy vlády (to je od 20. ledna 2021). Celkem od roku 2012 přišlo do USA 660 000 nezletilých. Bez patřičné péče prošli sítí vládních agentur a spolupracujících organizací a byli předáni jen nedbale prověřeným sponzorům (kteří jsou v USA obvykle také ilegálně) bez ohledu na jejich bezpečnost a zdraví.”
“Několik závažných investigativních zpráv vypracovaných federálními agenturami USA a sdělovacími prostředky zdokumentovalo, jak americká politika a její praktiky usnadnily nejen tuto vlnu masové migrace, ale i následné vykořisťování a zneužívání imigrantů. Tyto studie a zprávy odhalily četné případy zneužívání, podvodů a obchodování za účelem komerčního sexu a nucené práce.”

“Floridská  Velká porota  poznamenala:
“Některé ‘děti’ nejsou vůbec děti, ale jsou to dospělí zločinci; některé děti jsou již členy gangu a je proti nim již vedeno trestní řízení; některé jsou donuceny k prostituci a sexuálnímu otroctví; některé děti jsou kriminálními organizacemi využívány k získání víz pro další imigranty; některé jsou odeslány ke svým příbuzným, kteří je nasměrují do továren a dílen, aby splatili dluh svých rodin vůči pašerákům za to, že je propašovali do USA; některé děti se vrátily do země svého původu, některé děti jsou svými takzvanými rodinami opuštěny a stanou se chovanci státního systému ochrany dětí nebo se stanou předmětem zájmu orgánů činných v trestním řízení nebo úplně zmizí.”
Jessica M. Vaughan uvedla příklady, jak jsou děti členy gangů zneužívány k sexuálním a jiným kriminálním účelům, například:

“V případu obchodování s dětmi za účelem jejich sexuálního zneužívání ve Virginii členy gangu MS-13 byly mladistvé oběti po útěku z místa jejich ubytování ve Fairfaxu ve státě Virginie v rámci iniciačního rituálu přijetí do gangu strašlivě zbity, a poté byly opakovaně nuceny poskytovat za peníze sexuální služby členům gangu i cizincům. Cituji z jednoho soudního dokumentu:
“‘Poté, co nezletilé č. 2 a 3 utekly společně 27. srpna 2018 z útulku, byla nezletilá č. 2 mnohokrát sexuálně zneužita členy a partnery gangu MS-13. Podle nezletilé č. 2 ji nezletilá č. 3 řekla, že se bude věnovat sexu výměnou za peníze, jídlo a další životní potřeby.’….”
“Bidenova administrativa zavedla politiku, která v masivním měřítku podněcuje k ilegálnímu vstupu nezletilé děti bez doprovodu a je ku prospěchu pašeráků a obchodníků s lidmi, a to i s plným vědomím rizik, že taková politika ohrozí bezpečnost a blaho nezletilých migrantů. Někteří zastánci tuto politiku hájili v domnění, že tato politika napomáhá sjednocení rodin, poskytuje lidem z nebezpečných krajin bezpečný přístav a je přínosem pro americké zaměstnavatele. Není však možné racionalizovat politiku, které napomáhá zneužívání a vykořisťování nezletilých migrantů tak dlouho a v tak velkém. Jakýkoliv humanitární nebo ekonomický motiv, nemůže ospravedlnit ani nahradit škody, které obětem způsobili pašeráci, obchodníci s lidmi, sponzoři a dokonce i jejich rodinní příslušníci, kteří se na těchto strašlivých věcech podíleli.”

Floridský guvernér Ron DeSantis  charakterizoval  to, co se děje, jako “v podstatě největší operaci pašování lidí v americké historii.”
Senátor  Josh Hawley  se vyjádřil o Bidenově politice jako o “největším gangu zabývajícím se pašováním dětí a o největším gangu využívajícím děti k práci v americké historii.” Televizní stanici  Fox News  řekl, že FBI se musí zapojit do hledání 85 000 nezletilých migrantů, jejichž stopu federální vláda ztratila a že by FBI také měla prošetřit to, jak ministerstvo vnitřní bezpečnosti a ministerstvo zdravotnictví a sociálních služeb (HSS) zacházeli s nezletilými migranty.
“Toto je zločin…. FBI se musí zapojit. FBI musí najít každé jednotlivé dítě z těchto 85 000 dětí, které se ztratily. FBI je musí najít. Potřebujeme, aby FBI prošetřila ministerstvo vnitřní bezpečnosti i ministerstvo zdravotnictví a sociální péče, abychom zjistili, kdo toto pašování umožnil, proč záměrně nedělají svoji práci a jestli tyto děti nechávají na pospas pašerákům z nedbalosti nebo záměrně. FBI se do toho musí vložit a hned teď musí zahájit rozsáhlé vyšetřování.”
“Není pochyb o tom,”  řekla  Jessica M. Vaughan, “že systém přijímání nezletilých migrantů ilegálně vstupujících do USA, je nefunkční a že je třeba ho změnit.
“K vyřešení tohoto problému musí Kongres změnit imigrační zákony a ovládnout výkonnou politiku, která podněcuje masovou ilegální migraci dospělých i nezletilých.” Potřebujeme “více příležitostí pro státní a místní vlády vyšetřovat a trestat obchodování s lidmi, ilegální migraci, pašování lidí, krádeže identity a ilegální zaměstnávání.”


 
Uzay Bulut,  překlad původního textu:  ‘America’s Darkest Secret’: Sex Trafficking, Child Abuse and the Biden Administration,  překlad: Libor Popovský

The post ‘Nejtemnější tajemství Ameriky’: Obchodování s dětmi, zneužívání dětí a Bidenova administrativa first appeared on Pravý prostor .


Nejčtenější za týden