Co stojí za výměnou zkorumpovaného Reznikova za velkého podporovatele Erdogana?
RSS

Co stojí za výměnou zkorumpovaného Reznikova za velkého podporovatele Erdogana?


Jistě jste již zaznamenali, že Zelenskyj odvolal ministra obrany Alexeje Reznikova. Ministra sužovalo několik korupčních skandálů a jeho nástup se všeobecně očekával.
Ještě před několika dny se končící ministr přesto stále snažil popřít obvinění z korupce.
Oleksij Reznikov bude tento týden nahrazen krymskotatarským zákonodárcem Rustem Umierovem.
„Rozhodl jsem se nahradit ministra obrany Ukrajiny. Oleksij Reznikov prošel více než 550 dny totální války. Domnívám se, že ministerstvo potřebuje nové přístupy a další formy interakce jak s armádou, tak se společností jako celkem. Nyní by měl ministerstvo vést Rustem Umierov,“ řekl Zelenskyj.
Rustem Umierov působil jako vedoucí Fondu státního majetku Ukrajiny od září 2022. Podílí se na výměně válečných zajatců a je také součástí ukrajinské delegace při jednáních s Ruskem o dohodě o obilí podporované OSN.
Rustem Umerov je krymský Tatar s hlubokými vazbami na Erdogana. Jeho instalace na post ministra obrany jistě není náhoda takto těsně předtím, než se Putin setká s Erdoganem, aby se pokusil oživit dohodu o obilí v Černém moři.
Je možné, že výměna ministra souvisí i s tím, že se nyní v zákulisí chystají kroky k brzkému ukončení války.
A Erdogan, který to dlouhodobě hraje na dvě strany, může být využit jako prostředník.
Válka by navíc nebyla dobrá ani pro americké demokraty, protože další zasílání zbraní a masakry na bojištích již v současné době většina Američanů nepodporuje.
Stále více Američanů se také bojí, že by tentokrát mohl konflikt přerůst něco, co by již nemuselo zůstat jen daleko za hranicemi USA.
Válečným štváčům z řad „Deep state“ demokratů by tak mohlo větší prodlužování války uškodit ve volbách, které by se jim již nemuselo podařit zmanipulovat tak masivně jako tomu bylo v roce 2020.
Je tedy i v jejich zájmu konflikt ukončit. A všichni víme, že jsou to právě oni, kdo tahají za provázky svých evropských loutek…


Ohodnoťte tento příspěvek![Celkem: 2 Průměrně: 5 ]Článek Co stojí za výměnou zkorumpovaného Reznikova za velkého podporovatele Erdogana? se nejdříve objevil na Necenzurovaná pravda .


Nejčtenější za týden