PIRÁTI NADÁLE LIKVIDUJÍ DOPRAVU V PRAZE
RSS

PIRÁTI NADÁLE LIKVIDUJÍ DOPRAVU V PRAZE


Jakoukoliv koalici s Piráty lze považovat za destruktivní.  Jejich přístup k řadě politických a společenských otázek je souborem demagogických ideologií a příslušníci nevelké strany, kterých skutečně není moc, dosáhnuli díky naivním voličům skutečně vysoko. Důsledky tohoto vzestupu nás budou trápit ještě dlouho. Například v oblastech dopravy, výstavby a tzv. digitalizace státní správy (čtěte kontroly obyvatelstva) jsou skutečnými škůdci.
>O tom, že je Pirátská strana derivátem evropských Zelených, pochybuje málokdo. Zelení u nás neuspěli, byli tedy kooptováni Piráti. Název politického projektu byl zvolen tak, aby přitáhnul především mladé, starší členové jsou spíše výjimkou a patří k příznivcům ekoterorismu. Milovníci přírody mající jako prioritu její čistotu na pirátské vábení slyší, protože za snahami představitelů strany naivně vidí jistou šetrnost k životnímu prostředí. Bohužel falešnou
Piráti se dostali do různých politických koalicí a zaměřují se na získávání buď doslova vedoucích postů, nebo je zajímají odbory kulturní, životní, dopravy či stavební. Tedy odvětví, ve kterých mohou škodit nejvíce. Destruktivní činnost strany má ve svém důsledku mnoho katastrofálních změn, jejichž opodstatněnost je nulová. Přesto skvěle manipulují s vědomím občanům a při propagaci své činnosti zneužívají hlasů těch, které přesvědčili o oprávněnosti rozhodnutí většinu ostatních přivádějících k šílenství. Především řidičů a stavebníků. Například přestěhování nyní už jen exprimátora Hřiba do Prahy lze považovat za všeobecnou katastrofu pro většinu skutečných Pražanů. Tento elitní Pirát však nadále díky koalici dopravní infrastruktuře v metropoli škodí a velká část uživatelů komunikací v hlavním městě jeho uskutečňované záměry prostě nesnáší.
Lokální omezování dopravy, které vidíme především v Praze,  je přitom pouhým přenášením problémů s její hustotou do jiných míst, a naopak přináší komplikace v provozu a narušení plynulosti. Stojící kolona produkuje daleko více zplodin a hluku, než je tomu ve volně průjezdné oblasti. Místo budování obchvatů a snaze řešit zbytečný průjezd centrem těmi, kteří potřebují Prahou jen projet nebo se pohybovat po perifériích, dochází k dalšímu snižování propustnosti vnitroměstských tepen. Přirovnání ke krevnímu oběhu je příznačné, protože Piráti město přivedou k infarktu či jinak podobnému kolapsu. Praha 3 se stala místem. kde Piráti či Zelení systematicky terorizují místní obyvatele už více let. Stavba nového sídliště na bývalém Nákladovém nádraží Žižkov přivede do oblasti mnoho tisíc nových obyvatel vlastnících samozřejmě motorová vozidla. Už nyní dopravně frekventovaná čtvrť bude ještě více zatížena. Což místní koalici nebrání v dalším zúžování jízdních profilů. Po naprosto nesmyslném ucpání ulice Olšanská se nyní vrhnuli na zvětšování zastávek v ulici Jana Želivského.
Nevíme, zda li uživatelé tramvajových zastávek musí nutně čekat na svou ,,šalinu“ na nově vzniklých náměstích nahrazujících dosavadní plochu zastávek, jisté však je, že spojení dvou jízdních pruhů pro automobily v jeden v tak podstatném místě bude přinášet problémy. Přidejme ještě nesmysl zvaný cyklopruh a rázem je z relativně bezpečného místa vytvořeno třaskavé prostředí. Další idiocii najdeme na Praze 9, kde prodloužení Poděbradské směrem z Hloubětína na Horní Počernice nazvané Pražský okruh přetvořili z čtyřproudé magistrály na cca sedmipruhou. Ve směru z města bývaly dva jízdní pruhy a odstavný užší. Na stejnou plochu nyní nakreslili široký parkovací pruh, cyklopruh, kde nikdo nikdy kolo neviděl, navíc s ukončením do ztracena, a dva pruhy pro automobily takové šířky, že se do nich dvě dodávky vedle sebe vejdou jen se zvýšeným rizikem vzájemného otlučení zpětných zrcátek. To musel vymyslet diletant a schválit poblouzněný ideolog nesnášející automobilovou dopravu.
Mimopražští se možná usmívají.  Pražanům, především těm v hlavním městě narozeným, však všechny ty pirátské náplavy rozhodující o dopravě v metropoli už lezou krkem. Praha dokázala pojmout slušný počet vozidel a kapacitně by zvládla mnohé. Při trochu systematickém budování parkovacích ploch, nikoliv na úkor zeleně, by stále dokázala vcelku normálně žít. Zvýšená produkce zastávek, ostrůvků, retardérů, nabíječek a dopravních překážek je kontraproduktivní a ničemu mimo chaosu a vzniku kritických situací nepomáhá. Chybějící části obchvatu města je zásadním problémem, který se neřeší.
Ne každý žije ve svém patnáctiminutovém okolí, většina z nás tu rozváží děti na kroužky, do škol, jezdíme za prací. Plocha Prahy a přilehlých satelitů či obcí připomíná velikostí mimopražský okres. Denně můžete najezdit i 200 km. Díky Pirátům a koalicím s nimi bohužel část v zácpách, které nemusí být. Nyní chtějí zpoplatnit vjezd do centra. Opravdu potřebují nutně zlikvidovat obchodníky v něm? Nebo jde jen o kasírování za každou cenu? Sami sobě a svým známým přidělí volné vjezdy, ale z ostatních Pražanů, kterým Praha kdysi patřila, dělají blbce a dojnou krávu v jednom. Piráti jsou dlouhodobě škodnou lovící mezi pomatenými a mládeží, která jednou zestárne a pochopí, že auto je dopravní prostředek, které má sloužit, ne omezovat. Zatím se zdá, že pirátské tažení městem nemá konce. Každá strana ochotná jít s nimi do koalice na jakékoliv úrovni se stala nevolitelnou. A život v kdysi tak přátelském městě zase utrpením.
Zdroj


Nejčtenější za týden