Po bouřlivých nepokojích ve Švédsku nebyl nikdo zatčen (videa)
RSS

Po bouřlivých nepokojích ve Švédsku nebyl nikdo zatčen (videa)


Připomínám, že v neděli večer a v noci na pondělí došlo v souvislosti s předchozím pálením koránu k bouřlivým nepokojům v islamizované čtvrti Malmö.
Při nich docházelo k zapalování aut, útokům na policisty a mnoha dalším násilným incidentům. Během nepokojů se ulicemi města ozývaly výkřiky: „Allahu akbar!“
Policisté se většinou snažili vyhnout jakékoli konfrontaci s běsnícími muslimy, několik jich však bylo napadeno kameny.
Níže se můžete podívat na několik videí z dotčené noci:

Violent riots in Sweden's third largest city Malmo after latest Quran burning. pic.twitter.com/1ZZEoAsfSg
— Citizen Free Press (@CitizenFreePres) September 5, 2023MALMO, SWEDEN
Demonstrators shout Allahu Akbar while flipping car (left video) before setting it and others on fire (right video) as protests against Quran burning turn into violent (and stupid) riots in Swedish city of Malmo. @IntelRepublic pic.twitter.com/I9f3zJeiea
— {Matt} $XRPatriot (@matttttt187) September 4, 2023


Zde jsou záběry pálení koránu, které nepokojům předcházelo. Už během této akce se naštvaní muslimové bouřili a snažili se Iráčana, který korán pálil, napadnout:

Riots in Sweden as a result of Quran burning pic.twitter.com/rA9y5ZG2zQ
— Pegida Canada (@PegidaCanada) September 4, 2023


 

#WATCH The latest #Quran burning in #Sweden by #Christian activists has sparked riots in the city of Malmö. Over 20 cars were set on fire and dozens were arrested. #latestnews #BREAKING #BreakingNews #riot #NewsUpdate pic.twitter.com/5SZ9vBap72
— upuknews (@upuknews1) September 5, 2023Major riots broke out in the city of Malmö, Sweden last night after an Iraqi Christian burned the Holy Quran in the city earlier in the day.
Around 30 cars were set ablaze and police officers were attacked by crowds throwing rocks.
pic.twitter.com/12lUJRV4El
— Visegrád 24 (@visegrad24) September 4, 2023#BREAKING #Sweden #Malmo This is what the riots looked like in Malmö, Sweden. pic.twitter.com/pIERJb58Ij
— The National Independent (@NationalIndNews) September 4, 2023


Jistě si pomyslíte, že za podobné akce by měl být někdo zatčen. Ale nic podobného se ve skutečnosti nestalo.
Jak zdůvodňuje švédská policie své rozhodnutí, že za nepokoje nebude nikoho trestat?
V neděli večer a v noci na pondělí Rosengårdem (muslimská čtvrť Malmö) otřásly válečné scény s hořícími auty a útoky na policisty.
Navzdory vážnému násilí v ulicích však švédský policejní úřad nezatkl jedinou osobu. Nyní policie v Malmö mluví o své taktice nekonfrontovat rozzlobené muslimy na ulicích, ale místo toho se zaměřuje na posílání e-mailů rodičům.
V rozhovoru pro  státní televizi Petra Stenkula, oblastní manažerka policie v Malmö, říká, že to nebyla otázka „izolovaného incidentu“ v Rosengårdu, ale že ve skutečnosti existovala souvislost mezi nepokoji a pálením Koránu Iráčany Salwanem Momikou a Salwanem Najemou na Värnhemstorgetu.
Státní televize ve své reportáži  uvádí, že mezi obyvateli Malmö je rozšířený hněv, protože policie dala povolení uspořádat ve městě shromáždění kritizující islám. Nepokoje byly jeho důsledkem.
Státní televize se ptala policejní šéfky Petry Stenkulové, jak se stalo, že úřad povolil uplatňování švédské svobody projevu v místě, kde je „hodně lidí“.
Petra Stenkula odpověděla, že se jednalo o místo, o které organizátoři požádali, a které policejní úřad považoval za vhodné pro tento účel.
„Jsem to smutné,“ říká Stenkula o hořících autech a útocích.
Uvádí, že policie se původně snažila zatknout muslimské pachatele násilí, ale nebylo to možné. Na rozdíl velmi razantního zásahu proti fotbalovým fanouškům po celé zemi, podobné zacházení není možné, pokud jde o rozzlobené muslimy.
Je to údajně proto, že tito lidé házejí kameny na policii.
Stenkula řekla, že taktikou úřadu bylo, aby policisté na místě zůstali uvnitř svých posílených zásahových vozidel a sledovali, jak je čtvrť zapálena.
„Rozhodli jsme se pracovat se speciální policejní taktikou. Vozidla jsou důležitou součástí taktiky chránit personál a pracovat strukturovaně a nechodit ven a dělat jen to, co je před vámi,“ říká policejní prezidentka.
Ze zpráv vyplývá, že policie nezatkla ani jednu osobu poté, co byla zapálena auta a muslimové házeli kameny na policisty na místě.
Policie v Malmö se místo toho zaměřila na rozesílání e-mailů opatrovníkům prostřednictvím městských škol s žádostí, aby jejich děti zůstaly doma ve večerních hodinách.
Petra Stenkula se stala novou policejní šéfkou Malmö v roce 2021. V souvislosti se svou novou pozicí vyzvala obyvatele města, aby nepřemýšleli o rostoucí kriminalitě a s ní spojené válce gangů.
Řekla, že místo toho by obyvatelé Malmö měli zaměřit své myšlenky na dobro města. Tehdy prohlásila, že existuje větší riziko účasti na dopravní nehodě než na přestřelce gangů ve městě…
Tolik zprávy ze švédského Malmö. Tato podivná „taktika“ nezatýkat muslimské účastníky nepokojů připomíná podobnou taktiku z Francie, kde nebyl na některých místech za nepokoje zatčen nikdo nebo třeba jen jediný účastník z několika set.
Celkově byla ve Francii za násilné nepokoje zatčena jen velmi malá hrstka výtržníků. Nová zkušenost ze Švédska i Francie jen ukazuje, že evropské země začínají mohamedánům ustupovat a to i tím, že se stávají beztrestnými.
To je ostatně vidět i na mnoha rozsudcích v případech muslimských vrahů, kteří jsou většinou považováni za „psychicky nemocné“ – a tedy i nevinné.


Ohodnoťte tento příspěvek![Celkem: 1 Průměrně: 5 ]Článek Po bouřlivých nepokojích ve Švédsku nebyl nikdo zatčen (videa) se nejdříve objevil na Necenzurovaná pravda .


Nejčtenější za týden