Důsledky rabování v obchodech v USA: Obchod se zbavuje značkové drogerie a prodává už jen ty výrobky, které nechce nikdo krást
RSS

Důsledky rabování v obchodech v USA: Obchod se zbavuje značkové drogerie a prodává už jen ty výrobky, které nechce nikdo krást


Jak již víte, tak zejména v demokratických státech USA – případně v demokraty ovládaných městech – platí zákony, které nejen umožňují beztrestně krást a rabovat, ale v některých případech dokonce zakazují proti zlodějům jakkoli zakročit.
Důsledkem je bezuzdné rabování, které se v mnoha oblastech pravidelně opakuje, takže mnohé obchody jsou opakovaně vykrádány –  poté, co doplní zboží, jsou vykradeny znovu.
Stále více obchodů to řeší tím nejjednodušším způsobem – v místech, kde jsou krádeže nejčastější, končí. Jiné se stále drží – zřejmě i díky dotacím od měst, která mají zájem udržet v daných lokalitách alespoň obchody se základním zbožím jako jsou potraviny a drogerie.
Nicméně samotné obchody, které v dotčených místech zůstávají,  hledají cesty, jak rabování alespoň omezit. Zatímco někde je již zboží opatřeno jakýmsi štítem a uzavřeno pod zámkem, takže zákazníci si musí vydání zboží vyžádat, jinde prostě mění sortiment.
Příliv rabování vyčerpal také jeden obchod s potravinami ve Washingtonu, D.C.
Ve městě, kde je násilná kriminalita na vzestupu, poslední obchod s potravinami ve čtvrti oznámil, že vyklízí často kradené značky z mnoha svých regálů, což znamená, že značky jako Tide, Colgate nebo Advil již nebudou k dispozici, podle The Washington Post .
Obchod bude mít své vlastní značky těchto položek.„Chceme být i nadále schopni sloužit komunitě, ale nemůžeme tak činit na úrovni významných ztrát nebo rizik pro naše spolupracovníky, které máme dnes,“ řekl prezident společnosti Giant Ira Kress.
V květnu se společnost Giant Food pokusila  zvýšit bezpečnost ve svých 165 obchodech v D.C., Delaware, Marylandu a Virginii. Vysoce kradené zboží bylo z otevřených regálů odstraněno a uzamčeno. Byla najata ochranka.
Kress řekl, že v obchodě na Alabama Avenue SE, kde budou odstraňovat hojně kradené zboží, je to ve skutečnosti horší, ne lepší.
„A investovali jsme zde značné množství peněz, dokonce větší bezpečnost než v jakémkoli jiném obchodě.“
„Nemáme jinou možnost,“ řekla Diane Hicksová, senior viceprezidentka pro provoz, ve čtvrtek, když přivedla místní úředníky do obchodu.
„Nechávala jsem zde to zboží pro naše zákazníky a bohužel to jen nutí všechny kriminálníky, aby se k nám dostali,“ řekla.
Kress řekl, že doufá, že zbavení obchodu produktů s vysokou prodejní hodnotou sníží krádeže.
„Nechci to dělat – chtěl bych tyto produkty nadále prodávat,“ řekl. „Realita je ale taková, že Tide není v tomto obchodě výnosnou položkou. … V mnoha případech  produkt dají do regálu a do dvou hodin je pryč, takže stejně není v regálu.“
Okresní policie  hlásí , že  násilná kriminalita vzrostla v roce 2023 o 39 procent. Krádeže vzrostly o 24 procent, loupeže o 67 procent a vraždy o 29 procent.
Člen rady Trayon White minulý měsíc varoval, že krádeže by mohly obchod odsoudit k zániku, podle WTTG .

„Brát z tohoto obchodu je opravdu brát od sebe. Jsme domovem mnoha seniorů a starších lidí, kteří musí nakupovat jídlo v tomto obchodě. A čím více si z tohoto obchodu vezmeme, tím více vystavujeme obchod riziku uzavření,“ řekl.
V červnu Kress řekl, že se snaží  najít řešení  problému.
„Nejsme banka; nemáme trezory,“ řekl tehdy podle  WTTG . „Nechci vytvářet prostředí, kde je všechno zavřené. Ale nevidím, že by se dnes dělo něco, co by mělo významný pozitivní dopad na eskalaci, ke které dochází při krádežích nebo násilí.“

„Mám pocit, že žiji v jiném světě, než kde jsem žil,“ řekl zákazník společnosti Giant Damion Lynch.
„Myslím, že to bývalo tak, že jste mohli jít na jakékoli místo, kam jste chtěli, a mohli jste se cítit bezpečně a jít nakupovat, dělat, co potřebujete. Teď se musíte dívat přes rameno. Miluji Giant. Chodím sem pořád. Líbí se mi jejich produkty. Když však přijdete do obchodu, musíte se cítit svobodně a bezpečně. Takže nemám pocit, že je to jen problém Giantu. Také cítím, že jsou to orgány činné v trestním řízení a ti, kteří zákon tvoří,“ řekl.
Post poznamenal, že další maloobchodníci také bojují s nekontrolovatelnými krádežemi. „Náš tým nadále čelí nepřijatelnému množství krádeží maloobchodu a organizovanému maloobchodnímu zločinu,“ řekl minulý měsíc generální ředitel společnosti Target Brian Cornell.
„Během prvních pěti měsíců letošního roku zaznamenaly naše prodejny 120% nárůst krádeží zahrnujících násilí nebo hrozby násilím.“

Studie Národní maloobchodní federace zveřejněná v loňském roce uvedla, že incidenty v maloobchodu  vzrostly o 26,5 procenta.


Ohodnoťte tento příspěvek![Celkem: 1 Průměrně: 5 ]Článek Důsledky rabování v obchodech v USA: Obchod se zbavuje značkové drogerie a prodává už jen ty výrobky, které nechce nikdo krást se nejdříve objevil na Necenzurovaná pravda .


Nejčtenější za týden