250 výzkumníků ze 40 zemí požaduje zastavení šíření 5G technologie
RSS

250 výzkumníků ze 40 zemí požaduje zastavení šíření 5G technologie


Již nějakou dobu se vedou debaty o tom, zda je technologie 5G bezpečná nebo ne. Nezávislé studie již potvrdily , že skutečně mají jisté zdravotní důsledky – a to zejména v případě, kdy žijete či pracujete v blízkosti vysílačů.
A dokonce i v Bruselu měli zřejmě jisté obavy, jinak by si v tomto směru nedali vypracovat zprávu , která nebyla pro 5G zrovna lichotivá. Víceméně potvrdila, že blízkost vysílačů může poškodit zdraví.
Na druhou stranu jsou zde také opačné informace, které tvrdí, že 5G nijak neškodí, nicméně o jejich autorech se říká, že již nejsou tak úplně nezávislí – tedy mohlo by jít o podobné případy jakými jsou „vědci,“ kteří pomáhají udržovat lživý covidový či klimatický narativ.
Ať je to jak chce, vědecká obec se rozhodně proti 5G ozývá. V tomto směru již před časem dokonce vznikla petice.
V  petici od více než 230 výzkumníků z více než 40 zemí (z ČR tam není žádný vědec, ze Slovenska hned několik) se požaduje, aby bylo rozšíření technologie 5G zastaveno, protože neexistují žádné studie o lidském dopadu, které by zajistily, že technologie nebude mít negativní dopad na zdraví lidí a zvířat.
Ačkoli můžete snížit expozici záření vypnutím technologie 5G v mobilním telefonu, největší záření je generováno z takzvaných základnových stanic 5G, často instalovaných na střechách v hustě obydlených oblastech, kterým je důležité se vyhnout, pokud chcete snížit zranitelnost svou i ostatních.
A jak můžete vypnout 5G ve svém mobilním telefonu? Ve většině by to mělo být možné.
Ať už je to pro životnost baterie, pro využití dat nebo možná hlavně pro zdraví, je snadné vypnout 5G v zařízeních Android i iPhone.
Existuje řada důvodů, proč zakázat 5G v telefonu. Například:
Výdrž baterie
5G může spotřebovávat více energie než 4G / LTE, zejména pokud zařízení neustále přepíná mezi sítěmi 5G a 4G kvůli nekonzistentnímu pokrytí. Vypnutí 5G může za určitých okolností pomoci prodloužit životnost baterie.
Omezené pokrytí 5G
Zejména mimo městské oblasti může 4G poskytnout mnohem stabilnější a spolehlivější připojení.
Zdraví 
Zavedení 5G je politicky nabitý projekt, kde mnoho občanů zpochybňuje, zda je technologie skutečně objektivně hodnocena z hlediska účinků na zdraví a dopadu na životní prostředí obecně.
 
A jak tedy 5G vypnout?
Na některých nových zařízeních není možné zakázat 5G, ale na drtivé většině moderních smartphonů to lze provést snadno.
Proces se může mírně lišit v závislosti na zařízení a operačním systému, který používáte, ale níže je přibližný průvodce, jak obvykle vypadá  nastavení:
Telefony se systémem Android:

Otevřete „Nastavení“.
Přejděte dolů a klepněte na něco ekvivalentního výrazům „Síť a internet“ nebo „Připojení“.
Klepněte na „Mobilní sítě“ nebo „Mobilní data“.
Klepněte na „Pokročilé“ (pokud existuje taková možnost) nebo přeskočte a přejděte k dalšímu kroku.
Klepněte na „Režim sítě“, „Typ sítě“ nebo podobně v závislosti na zařízení.
Vyberte možnost, která nezahrnuje 5G, například „LTE/3G/2G (automatické připojení)“ nebo „4G/3G/2G (automatické připojení)“.

iOS (telefony iPhone):

Otevřete „Nastavení“.
Klepněte na „Mobilní“ nebo „Mobilní data“.
Klepněte na „Hlas a data“.
Vyberte „LTE“ nebo „4G“.

Tolik návod, který by měl u většiny (ale údajně ne u všech) mobilních telefonů fungovat. Pokud se zdržujete ve venkovských oblastech, tak vlastně ani nemá podobné nastavení význam, protože jste většinou automaticky na 4G.
Význam to má zřejmě jedině pokud žijete v oblasti s funkční 5G nebo často přejíždíte mezi oblastmi s 4G a 5G…
 


Ohodnoťte tento příspěvek![Celkem: 4 Průměrně: 5 ]Článek 250 výzkumníků ze 40 zemí požaduje zastavení šíření 5G technologie se nejdříve objevil na Necenzurovaná pravda .


Nejčtenější za týden