Stát zkrátil platnost očkovacích certifikátů, bude trvat jen 9 měsíců
RSS

Stát zkrátil platnost očkovacích certifikátů, bude trvat jen 9 měsíců

Stát zkrátil platnost certifikátů vydávaných v rámci vakcinace proti covidu-19. Jejich platnost se tak od ledna 2022 zkrátí na devět měsíců. (Foto: Youtube)
Pro prodloužení platnosti je nutné, aby se lidé nechali očkovat posilující dávkou.Na on-line tiskové konferenci to dnes řekl ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO).„Zkracujeme platnost očkovacích certifikátů na devět měsíců s účinnosti od 1. ledna příštího roku,” řekl Vojtěch.
Kdo tady dezinformuje? Jak se vládní tvrzení měnila v čase
Lidé, kteří mají očkování proti covidu-19 , nyní dostávají po šesti měsících SMS zprávu, která jim umožňuje, že se mohou nechat přeočkovat. Budou mít tak tři měsíce na to, aby si došli na posilující dávku.Pokud si ji nenechají dát, certifikát jim po devíti měsících přestane platit. Podle Vojtěcha je to dostatečná doba. Lidé nad 60 let a chroničtí pacienti dostávají upozornění o měsíc dříve, tedy už po pěti měsících.S rozhodnutím souhlasí i epidemiolog a bývalý ministr zdravotnictví Roman Prymula.„Pokles tam je tak veliký, že jejich šance se znovu nakazit je velmi vysoká, takže to je důvod, proč tomu tak je,“ uvedl.
Kdo tady vyhlašuje „pandemii“? Odpověď hlavní hygieničky překvapila
Jestli bude následovat i dávka čtvrtá, nelze podle něj nyní odhadnout.Zmiňme, že dříve byla platnost certifikátu v aplikaci Tečka do roku 2025, po aktualizaci datum zmizelo.Česko tak následuje doporučení Evropské komise, která na konci listopadu toto zkrácení navrhla. Pokud si lidé nechají dát posilující dávku, platnost certifikátů zatím bude podle Vojtěcha na dobu neurčitou.
Článek Stát zkrátil platnost očkovacích certifikátů, bude trvat jen 9 měsíců se nejdříve objevil na AC24.cz .


Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!


Nejčtenější za týden