V Nemecku zomrelo s covidom 52% očkovaných. Kde je efekt vakcín? povedal Hnízdil. Kubek sa do neho pustil
RSS

V Nemecku zomrelo s covidom 52% očkovaných. Kde je efekt vakcín? povedal Hnízdil. Kubek sa do neho pustil

Je vakcína účinným nástrojom v boji proti pandémii? Na tom sa nezhodol prezident Českej lekárskej komory Milan Kubek s lekárom Janom Hnízdilom. Ten vraj nevidí dôvod, „prečo sa očkovať experimentálnou vakcínou, ktorá vakcínou ani nie je“. Kubek s iniciátorom akcie Lekári pomáhajú Česku Radkom Mounajjedom si stáli za názorom, že očkovanie proti covidu výrazne znižuje šancu nákazy a hospitalizácie v nemocnici. To napokon potvrdzujú aj dáta z výskumov aj nemocníc.Jan Hnízdil má výrazné pochybnosti o vyvinutej vakcíne proti covidu. „Odmietam ako jediné spásne riešenie vakcináciu. Očkovanie je obrovská vymoženosť modernej medicíny. Človeka má ale chrániť dlhodobo. Po vakcíne proti covidu sa človek môže nakaziť, byť nákazlivý, a dokonca mať aj ťažký priebeh. Účinnosť počas niekoľkých mesiacov odíde, to určite nie je klasické očkovanie,“ povedal vo vysielaní programu Co Čech, to politik! na CNN Prima NEWS Hnízdil.

Spomenul príklady z Nemecka, kde pomerne veľkú časť z hospitalizovaných nakazených vrátane tých, ktorí končia na oddelení JIS, tvoria naočkovaní. „Neviem, s čím v tej nemocnici sú. Nie je jasné, či sú ľudia v ťažkom stave kvôli covidu. Ten môže byť vedľajšou diagnózou. Kde je teda efekt tej vakcíny?“ pýtal sa lekár.Kubek ale okamžite kontroval: „Pán Hnízdil nie je taký hlúpy, ako hovorí. On to robí schválne. Na oddeleniach JIS sú v zásade dve skupiny. Ľudia vo veku 70 až 80 rokov. Tí často majú veľa iných chorôb, niektorí z nich sú skutočne dvakrát očkovaní, možno nestihli tretiu dávku. Druhá skupina sú ľudia vo veku 50 až 60 rokov. Tí sa očkovať nenechali a sú inak normálne zdraví.“Kubek aj Mounajjed síce pripúšťajú, že vakcína proti covidu nie je stopercentná a že po čase výrazne klesá jej účinnosť, ale na ich názore to nič nemení. „Preto sa musíme preočkovávať, to nie je nič divné. Všeobecne platí, že očkovanie znižuje 2,5-krát riziko, že sa človek nakazí, 5-krát, že bude hospitalizovaný a 8-krát, že skončí na oddelení JIS,“ vypočítal výhody Kubek.Mounajjed zase prirovnal očkovanie proti covidu na kúpu zimných gúm. „Môže mať človek so zimnými gumami v zimnej nehode? Áno, ale bude na tom určite lepšie ako človek, čo v zime do hôr vyrazí s letnými,“ myslí si.
The post V Nemecku zomrelo s covidom 52% očkovaných. Kde je efekt vakcín? povedal Hnízdil. Kubek sa do neho pustil appeared first on MAGAZÍN 1 .


Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!


Nejčtenější za týden