Novak Djokovič vytřel WHO zrak a odvedl kus velké práce
RSS

Novak Djokovič vytřel WHO zrak a odvedl kus velké práce


Nesčetné plakáty na X, dříve Twitteru, si pozdě večer 10. září všimly (36letého!) Novaka Djokoviče, který se stal 24. grandslamovým šampionem. (Foto: Flickr)

Prodloužení svého vlastního mužského rekordu – Margaret Courtová jich získala stejně, když byl tenis jako Tiddlywinks dnešní hrou – dosáhl před nápisy společnosti Moderna Inc, výrobce střel COVID-19 a hlavního inzerenta letošního US Open.Přesto, jak svět dobře ví, nejlepší tenista všech dob – a pravděpodobně jeden z nejlepších sportovců všech dob – se zřekl nabízeného očkování COVID-19, i když to znamenalo, že by mu byla zakázána účast na mnoha turnajích, z nichž na každém by byl nasazen jako jednička.Rovněž mu byl zcela zakázán vstup do Spojených států a Austrálie.
Neočkované migranty pustíte a tenisovou hvězdu Djokoviče ne? Reportér se ptal v Bílém domě

Zamyslete se nad tím, jaké by byly jeho statistiky, kdyby tomu tak nebylo. Už teď jsou neuvěřitelné.Místo toho, aby se nechal zastřelit, dodržoval svůj vlastní přísný zdravotní režim stravy a cvičení, který by málokdo z nás dokázal napodobit. Vím, že já bych to nedokázal.Výsledky však mluví samy za sebe, včetně, krátce řečeno, neslýchaných 400 týdnů na světové jedničce.Djoker, jak se mu říká, je také inteligentní chlapík, který mluví několika jazyky.
Djokovič vyhrál Australian Open poté, co mu byla dříve zakázána účast

Mám tedy nepříliš skromný návrh. Proč neudělat z Novaka generálního ředitele Světové zdravotnické organizace?Určitě by odvedl lepší práci než objektivně pročínský komunistický dosavadní prezident, který za sebou táhne nejrůznější přehmaty a zkreslení související s COVID-19.Místo diktátu shora bychom měli skutečný příklad fyzické dokonalosti, který by nás zrcadlil a inspiroval.Co by bylo pro lidstvo v průměru lepší: být rasou lidí, kteří jsou bezlepkoví, pescatariáni a denně cvičí, nebo rasou, která si každoročně nebo pololetně dává posilovací injekce COVID na radu nějakých totalitních statistů, kteří si nárokují lékařské znalosti?
Srbsko „vrací úder“ za Djokoviče. Australské firmě zrušila licenci na těžbu lithia

Vsadil bych svůj příslovečný dům na to první. Na to, že se to povede.Ano, pan Djokovič měl své chvilky, kdy byl příliš laxní, například když se svými kolegy tenisty pořádal nějaké večírky a několik z nich se nakazilo COVID-19. Vždyť to byl právě on.Ale nepochybně se z těchto zkušeností poučil, stejně jako má neuvěřitelnou schopnost poučit se ze svých soupeřů na kurtu a porazit je.Možná si myslíte, že je to hloupé doporučení, ale ve skutečnosti tomu tak není.
Novak Djokovič králem Říma. Velké vítězství svobodného člověka

Jmenování Novaka Djokoviče do takové role by mělo velký symbolický význam a připomnělo by nám, že konečnou kontrolu nad svým tělem máme nejčastěji my sami.Svým chováním můžeme být alespoň na chvíli pány svého fyzického osudu.Naše duševní osudy jsou s tím úzce spjaty.Ale ano, ochotně připouštím, že se to nestane. Pan Djokovič se do tenisového důchodu nechystá. Zdá se, že má před sebou ještě další grandslamové tituly.Kolik přesně, to ví jen Bůh.Roger Simon
Článek Novak Djokovič vytřel WHO zrak a odvedl kus velké práce se nejdříve objevil na AC24.cz .


Nejčtenější za týden