Kverulant podal návrh na exekuci, protože ministryně Černochová ignoruje soudní rozhodnutí
RSS

Kverulant podal návrh na exekuci, protože ministryně Černochová ignoruje soudní rozhodnutí


Ještě za ministra Lubomíra Metnara (ANO) uzavřelo ministerstvo obrany miliardovou smlouvu na dodávku tisícovky násobně předražených kulometů MINIMI. (Foto: Youtube / archiv)

V dubnu 2022, tedy již za ministryně Jany Černochové (ODS) byla cena za kulomety navýšena z 1,1 miliardy na 1,5 miliardy a kulometů velmi pravděpodobně nebude víc. Kulomety nedodává belgický výrobce, ale překupník CB SERVIS CENTRUM.Kverulanta zajímají podrobnosti o nákupu, zejména jednotková cena. Ministerstvo obrany včele s Janou Černochovou mu je však odmítlo poskytnout. Překupník, který kulomety dodává si to prý nepřeje.Kverulant ministerstvo obrany zažaloval za nezákonný postup a Městský soud v Praze jeho žalobě nedávno vyhověl. Přesto mu Černochová informace opět odmítla poskytnout. Proto se Kverulant domáhá poskytnutí požadovaných informací prostřednictvím exekuce. Zdroj: kverulant.org
Článek Kverulant podal návrh na exekuci, protože ministryně Černochová ignoruje soudní rozhodnutí se nejdříve objevil na AC24.cz .


Nejčtenější za týden