Nová směrnice EU zpřísňuje cíle klimatické politiky a vyžaduje výrazně vyšší podíl obnovitelných zdrojů energie
RSS

Nová směrnice EU zpřísňuje cíle klimatické politiky a vyžaduje výrazně vyšší podíl obnovitelných zdrojů energie


V Bruselu tento týden po letní pauze opět začali „pracovat“ a zdá se, že je přece jen lepší, když je bruselská sebranka odstavena a nic nedělá, protože pak alespoň nic nepokazí.
V posledních dnech totiž došlo ke schválení  návrhů, které evropské občany opět jen poškodí.
Již včera jsem zde upozornila na schválení zavedení celounijního nouzového stavu (hlasování sice včera proběhlo, ale jednalo se o asi 5 různých hlasování k tomuto tématu, z nichž není příliš patrné, které je to „správné“ – jakmile se mi to podaří zjistit, seznam hlasujících zveřejním).
Další hlasování de facto ještě dále zpřísňuje podmínky tzv. Green dealu. Oproti původnímu návrhu požaduje ještě více zdrojů obnovitelné energie a mnohem „ambicióznější“ cíle do roku 2030.
Konkrétně cituji některé pasáže z usnesení:
EU stanoví prioritní tematické cíle pro rok 2030 v oblastech zmírňování změny klimatu, přizpůsobení se této změně, ochrany a obnovy biologické rozmanitosti, netoxického oběhového hospodářství, životního prostředí bez znečištění a minimalizace environmentálních tlaků způsobených změnou klimatu.
K uvedenému odstavci jen připomínám, že toto „zmírňování změny klimatu“ znamená v bruselském jazyce „omezení produkce CO2,“ neboť politika EU je v tomto ohledu založena na klimatické lži, která tvrdí, že je člověk a jím produkovaný CO2 původcem údajného globálního oteplování.
Také si všimněte výrazu „oběhové hospodářství,“ který se doslova prolíná celým nově schválených dokumentem. Oběhové hospodářství počítá se sdílením – a to je přiblížení světu, kde nikdo nic nevlastní a vše se sdílí.
Tedy jde o politiku plně propagovanou Schwabovým WEF.
Dále cituji z usnesení :
Cílem všeobecného akčního programu Unie pro životní prostředí na  období do roku 2030 pro opatření Unie v oblasti životního prostředí a klimatu, je urychlit přechod k ekologickému, oběhovému, klimaticky neutrálnímu, udržitelnému, netoxickému hospodářství účinně využívajícímu zdroje založenému na obnovitelné energii …
A dále se v usnesení například píše:
8. akční program pro životní prostředí zdůrazňuje, že tento přechod bude vyžadovat systémovou změnu, tj. podle Evropské agentury pro životní prostředí (EEA), zásadní, transformační a průřezovou změnu, která vyžaduje zásadní změny a přeorientování cílů, pobídek, technologií, postupů a sociálních norem, jakož i znalostních systémů a strategií správy.
Směrnice je dále plná výrazů jako „udržitelnost,“ „změna klimatu“ a „oběhové hospodářství.“ Ovšem zásadní je, že původní směrnice byla změněna na mnohem ambicióznější:
Směrnice Evropského parlamentu a Rady (EU) 2018/2001 stanoví závazný cíl Unie, aby podíl energie z obnovitelných zdrojů na hrubé konečné spotřebě energie Unie v roce 2030 činil alespoň 32 %.
V rámci plánu klimatického cíle by se podíl energie z obnovitelných zdrojů na hrubé konečné spotřebě energie měl do roku 2030 zvýšit na 45 %, aby bylo dosaženo cíle Unie v oblasti snižování emisí skleníkových plynů.
V důsledku toho musí být cíl stanovený v článku 3 této směrnice do roku 2030 zvýšen z původně stanovených 32% na 45%.
A přesně toto je zásadní část celého pamfletu. Možná se vám to nezdá zajímavé, nicméně tato nová směrnice se dotkne každého.
Dojde samozřejmě jak ke zdražení energií, tak k zavedení již diskutovaných uhlíkových daní například na fosilní paliva (výrazné zdražení pohonných hmot) či zvýšení zdanění energeticky náročných budov (starší nerenovované domy).
Totéž postihne firmy, které budou produkovat příliš CO2. Výrazně se jim tak zvýší uhlíkové daně (ceny uhlíkových povolenek) a to se samozřejmě odrazí na koncových cenách produktů těchto firem.
Bude se ještě razantněji pokračovat v likvidaci zemědělství přesně tak, jak to nyní vidíme zejména v Holandsku. A je více než pravděpodobné, že přijde i nějaká daň na maso (ale i další živočišné produkty jako mléko, vejce).
Nová směrnice tedy znamená další zpřísnění již tak šílené politiky Green dealu – a pro všechny občany EU samozřejmě zdražení úplně všeho.
A připomínám, že celá tato politika je založena na největší lži v dějinách lidstva o škodlivém CO2 produkovaném lidmi, který způsobuje změnu klimatu.
Hlasování zde bylo jednoznačné: 470 europoslanců hlasovalo pro zpřísnění Green dealu, pouze 120 bylo proti a 40 se zdrželo.
Níže se jako obvykle můžete podívat jak kdo hlasoval za ČR a Slovensko (poslanci,  jejichž jména chybí, se hlasování nezúčastnili).
Jak kdo hlasoval za ČR?
Pro hlasovali: Niedermayer (TOP09úSTAN), Polčák (TOP09/STAN), Šojdrová (KDU), Zdechovský (KDU), Charanzová (ANO), Dlabajová (ANO), Maxová (ČSSD, zvolena za ANO), Kolaja (Piráti), Peksa (Piráti)
Proti hlasovali: Vrecionová (ODS), Vondra (ODS), Zahradil (ODS), David (SPD), Konečná (KSČM)
Zdrželi se: Tošenovský (ODS), Pospíšil (TOP09/STAN), Hlaváček (ANO), Knotek (ANO), Kovařík (ANO)
A jak hlasovali Slováci?
Pro: Lexmann, Štefanec, Pollák, Hojsík, Bilčík
Proti: Jurzyca
Zdrželi se: Hajšel, Wiezik
 
Tolik hlasování.
Na závěr připomínám, že jediným plus v tomto šílenství je fakt, že se podařilo prosadit, aby bylo jádro považováno za zdroj „čisté“ energie.
EU původně chtěla dát na „black list“ i jaderné elektrárny, ale to naštěstí v EP vloni neprošlo (pro mnohé země by to znamenalo totální energetický kolaps).


Ohodnoťte tento příspěvek![Celkem: 3 Průměrně: 5 ]Článek Nová směrnice EU zpřísňuje cíle klimatické politiky a vyžaduje výrazně vyšší podíl obnovitelných zdrojů energie se nejdříve objevil na Necenzurovaná pravda .


Nejčtenější za týden