Rekordní léto? Údaje o klimatu v USA ukazují, že 30. léta 20. století byla teplejší a sušší
RSS

Rekordní léto? Údaje o klimatu v USA ukazují, že 30. léta 20. století byla teplejší a sušší


Zatímco mainstream poslušně šíří pohádky klimatických fanatiků o rekordních vedrech, katastrofách způsobených suchem a podobně, nejnovější data z USA ukazují poněkud jiný obrázek. Nedá se rozhodně mluvit o rekordním létě: třicátá léta byla zjevně výrazně teplejší a sušší…
Posledním měsícům dominovaly titulky o údajném rekordním létě, které mají mezi lidmi ještě více rozdmýchat „klimatické obavy.“ Tato propaganda byla poněkud utlumena v Evropě, kde byla část léta ve znamení deště,  ale velmi se šířila zejména ve Spojených státech. 
Tamní oficiální klimatická data však nemusí nutně odrážet to, co mainstream neustále šíří ve svém klimatickém šílenství. Pár letmých pohledů na informace od Národního úřadu pro oceán a atmosféru (NOAA), ke kterým máte  přístup zde , vypovídá jasně:

Například pohled na průměrné teploty od června do srpna (výše) ukazuje, že vlna veder byla již v polovině 30. let, po níž následovala mírně chladnější léta od 40. do začátku 80. let. Následoval pomalý nárůst, přičemž léto 2023 bylo v průměru chladnější než většina  letních měsíců v posledních letech (22,78 st. C). 
A na co byste neměli zapomenout: Komplexní studie spojuje velkou část globálního oteplování posledních desetiletí především s rostoucí urbanizací  (města se zahřívají více než okolí). K tomu se přidává všeobecný nárůst sluneční aktivity v celé naší  sluneční soustavě .

Další údaje NOAA také ukazují, že léto 2023 zjevně nebylo srážkově podprůměrné (graf výše) a index hydrologického sucha nenaznačuje extrémní sucho (všimněte si velkého sucha ve 30. letech 20. století). 
Žádné skutečné extrémy tedy v létě 2023 nebyly – a to ani při maximálních teplotách ( viz zde ), které byly ve 30. letech výrazně vyšší.Když však ani oficiální data, která jsou již „upravena“ podle kýženého narativu, nepodporují tvrzení údajně „pravdivého“ mainstreamu, vyvstává také otázka věrohodnosti obecného zpravodajství o klimatu.

Ohodnoťte tento příspěvek![Celkem: 3 Průměrně: 5 ]Článek Rekordní léto? Údaje o klimatu v USA ukazují, že 30. léta 20. století byla teplejší a sušší se nejdříve objevil na Necenzurovaná pravda .


Nejčtenější za týden