Válku jděte už konečně od válu
RSS

Válku jděte už konečně od válu
MILENA DOUŠKOVÁ
V lékárně mají být léky a to všechny které potřebujeme. Pořád nám tvrdí jak jsme vyspělí, jak jsme bohatí, jak jsme pupek světa. Myslím tím EU. Jsme už leda tak lejno v trávě které s ošklivostí překročíme.

Asi bych měla napsat přímo ministru Válkovi, ale vím, že je to naprosto zbytečné. Stejně by dopis skončil někde v koši u jeho podřízených a takhle se dostane aspoň k pár lidem a možná, že ostatní pochopí vážnost situace a sprostotu našich mocných. Neustále toho pána posloucháme, že všechno bude, všechno zařídí a nemáme se obávat nedostatku léků. Ovšem většina mlčí, protože zatím se jich to možná tak moc netýká.
Notoricky známé jsou problémy s léky pro děti a mělo by se vědět, že hodně jsou ohroženi všichni chronici. Pokud astmatik nedostane svoje léky, může se udusit. Kardiak zemře na selhání srdce. U psychiatrických pacientů hrozí velký nárůst sebevražd. Neumím si představit lidi, co mají po operaci štítné žlázy a bez dodaného hormonu budou naprosto vyřízení. K nim patřím i já a už se mi stalo, že jsem je musela shánět, ale zbytečně. Musela jsem počkat až prostě budou. Zásoby si dělat nemůžete, protože vám lékař nenapíše tolik balení, abyste byli v klidu. Takhle bychom mohli pokračovat do nekonečna.
Také je možnost vyloupení lékárny, ale k čemu to, když má hlavně kosmetiku, blbosti na hubnutí, na omlazení a podobně. Takové kraviny si můžou strčit víte kam. V lékárně mají být léky a to všechny které potřebujeme. Pořád nám tvrdí jak jsme vyspělí, jak jsme bohatí, jak jsme pupek světa. Myslím tím EU. Jsme už leda tak lejno v trávě které s ošklivostí překročíme. Naše budoucnost ve všech směrech je velmi nejistá, ale jak se tak dívám, lidem to nevadí a nic je nerozhází, pokud nepůjde o život jim, anebo jim někdo neodnese televizi na kterou čumí a nechá se krmit kravinama.
Když si poslechnete video pod článkem dostanete se vám poučení, jak to v tom našem zdravotnictví chodí. Úplatky za dřívější ošetření, úplatky za předností operaci, úplatky za léky. Nevím o tom, že by někdo z vyvolených musel podstupovat peripetie jak obyčejný člověk bez známostí a bez možnosti dávat úplatky. Každý nemá zlatou kartu. Jsou mezi námi lidé, co nemají pomalu na chleba a kde by vzali na úplatky pro prodejné doktory. Jsem ráda, že lékaři které znám já, jsou slušní, ochotní a velmi milí ke svým pacientům a nechtěla bych potkat doktora-obchodníka s lidským zdravím.
Úplatky prý dávají hlavně mladí. Asi na to mají. Že tím podrážejí nohy a berou naději na zdraví ostatním je evidentně nezajímá. Zase je to ta známá sobeckost a nebojím se napsat, nelidskost. Nikdy bych se nesnížila k úplatku. Nedala jsem ho za totáče, ani za demokracie a ani ze téhle pseudodemokracie měnící se na novou totalitu. Proč si platíme povinně zdravotní pojištění je mi opravdu záhadou. Platíme si je všichni a všichni máme prý stejné práva. Ne, nemáme. Jsou nadlidi, lidi a podlidi. Jde jen o tom, kam patříte vy.
 


The post Válku jděte už konečně od válu first appeared on Pravý prostor .


Nejčtenější za týden