Kadyrov je prý v kómatu, moskevští lékaři mají být bezmocní
RSS

Kadyrov je prý v kómatu, moskevští lékaři mají být bezmocní


Čečenský vůdce Ramzan Kadyrov je prý již několik dní v kómatu, tvrdí server Obzorovatel. (Foto: Flickr)

Letadlem byl převezen do Moskvy, ale tamní lékaři mu nedokázali pomoci a poté byl Kadyrov vrácen do Čečenska. V současné době má být převezen na léčení do zahraničí, pravděpodobně do Spojených arabských emirátů.Informovaly o tom zdroje OBOZREVATELU v čečenské diaspoře. Podle nich poté, co se moskevským lékařům nepodařilo Kadyrova probrat z kómatu, bylo rozhodnuto svěřit jeho léčbu zahraničním lékařům.
Kadyrov označuje Zelenského za „satanistu“: „Setkáme se s ním v Kyjevě“

Informaci o Kadyrovově vážném stavu potvrdil v exkluzivním komentáři pro OBOZREVATEL zástupce Hlavního zpravodajského ředitelství ministerstva obrany Andrij Jusov. Podle něj došlo u hlavy Čečenska ke zhoršení zdravotního stavu, kterým trpí již delší dobu. Nejde o to, že by byl zraněný; je třeba upřesnit další údaje.Dříve informaci o Kadyrovově kómatu šířily opoziční čečenské kanály, aniž by ji jakkoli potvrdily.Zároveň se již několik měsíců šíří zvěsti o tom, že hlava Čečenska je vážně nemocná. Ještě v březnu 2023 německý list Bild s odvoláním na bývalého čečenského vicepremiéra Achmada Zakajeva, který nyní žije v exilu, napsal, že Kadyrov má vážné onemocnění ledvin a do Čečenska si přivezl lékaře ze Spojených arabských emirátů, protože nedůvěřuje moskevským lékařům.
Kadyrov vyzval k uspořádání referenda o nezávislosti polského Slezska

Televize také upozornila na drastické změny Kadyrovova vzhledu, včetně silného otoku obličeje a lékařského přístroje na prstu.Jeho nemoc nepřímo potvrdil i jeden z Kadyrovových synů, který zveřejnil emotivní video o tom, jak těžké je ztratit otce.Jak již dříve informoval OBOZREVATEL, Kadyrov se opakovaně snažil popřít zvěsti o své nemoci s tím, že „ stejně nechce žít dlouho“.V květnu 2023 šéf ukrajinské obranné zpravodajské služby Kirill Budanov potvrdil, že hlava Čečenska má zdravotní problémy. Uvedl, že Kadyrov trpí drogovou závislostí, ačkoli původně užíval drogy jako dopingový prostředek.Zdroj: obozrevatel.com
Článek Kadyrov je prý v kómatu, moskevští lékaři mají být bezmocní se nejdříve objevil na AC24.cz .


Nejčtenější za týden