Medveděv varuje USA před novým jaderným či biologickým útokem
RSS

Medveděv varuje USA před novým jaderným či biologickým útokem


Dmitrij Medveděv, místopředseda ruské bezpečnostní rady a spojenec ruského prezidenta Vladimira Putina, naznačil, že by Spojené státy mohly být brzy vystaveny útoku ve stylu 11. září 2001, ale s jadernými údery, a to pouhý den před výročím teroristických útoků. (Foto: Flickr)

Medveděv, přední kremelský propagandista, který v minulosti zastával funkci ruského prezidenta v letech 2008-2012 a premiéra v letech 2012-2020, se v posledním roce a půl, kdy země poskytla rozsáhlou pomoc Ukrajině v jejím boji proti ruské invazi, mnohokrát nepřátelsky vyjádřil na adresu USA. Mezi těmito komentáři často vyvolával přízrak třetí světové války a útoků jadernými zbraněmi jako reakci na to, že USA nadále vystupují proti ruským zájmům.
Co se skrývá pod záhadnou budovou bez oken v New Yorku?

V neděli zveřejnil na svém oficiálním účtu na Telegramu příspěvek, který nazva l „pár slov v předvečer [11. září]“. V něm se vysmíval USA za to, co označil za „aroganci a nechutný narcismus“ mezi západními národy a jejich „univerzální aroganci v jakékoli otázce“ . Ke konci příspěvku také vyslovil zlověstnou předpověď, že Spojené státy postihne „další útok ve stylu 11. září 2001, ale s jadernou nebo biologickou složkou“, aniž by přímo naznačil, že by útok mělo provést Rusko.překlad rozsáhlého příspěvku sdílel na platformě X, dříve známé jako Twitter, Anton Geraščenko, poradce ukrajinského ministra vnitra.
Skutečné záběry svržení atomové bomby na Hirošimu

„Nechci předpovídat, ale [USA] uvidí, že v určitém okamžiku teroristé provedou další útok ve stylu 11/09/2001, ale s jadernou nebo biologickou složkou,“ napsal Medveděv v překladu Geraščenka. „Nebo ještě hůře: některý z vůdců jaderných zemí ztratí nervy a učiní emotivní rozhodnutí použít zbraně hromadného ničení. Zvláště když se jaderný klub neustále rozšiřuje a jeho značná část není vázána žádnými závazky.“Pokračoval: „A pak by to bylo všechno. Konec hry s míčem. Zbývá už jen vybírat peníze na nový památník v sousedství Ground Zero. V nejlepším případě.“
Video ukazuje, jak by dopadla tato planeta v případě jaderné války

Minulý měsíc se Medveděv v nedávném rozhovoru vyjádřil podobně, když naznačil, že USA a další západní země posouvají svět blíže ke třetí světové válce.„Upřímně řečeno, rozhodně by bylo lepší, kdyby je (signály) slyšeli,“ řekl Medveděv. „V každém případě by svět nemusel čelit hrozbě třetí světové války. Ve skutečnosti právě do ní naši protivníci všechny aktivně tlačí.“Zdroj: newsweek.com
Článek Medveděv varuje USA před novým jaderným či biologickým útokem se nejdříve objevil na AC24.cz .


Nejčtenější za týden