Zloději
RSS

ZlodějiPETR ZDOBINSKÝ
Již delší dobu probíhá diskuse, kdo může za zdražování potravin a další potřeb. Odpověď lze nalézt snadno.
Je pár výrobců či pěstitelů, kteří provozují své vlastní podnikové prodejny. Sám si tam jezdím kupovat ovoce, občas jinam jogurty či mléčné výrobky. V Praze je třeba prodejní okénko v jedné velkopekárně, kam také občas zavítám.
Proto pokud např. na severozápadě Čech koupím jablka několika odrůd za cenu 25,- Kč/kg, výprodejová za 12 Kč/kg a v LIDLu či BILLe stojí až 80,- Kč/kg, mám v věci jasno. Jasno má ve věci každý, kromě dezinformátora Prouzy, zástupce obchodních řetězců.
Je opravdu trapný černý humor číst lži a dezinformace šířené odpudivými politiky jako je Fiala a Výborný a potom přijít do obchodu a vidět, že Vaše oblíbené výrobky opět zdražily. Každý má své oblíbené jogurty, sýry a vidí vývoj cen. Takže soudruhu Výborný – Lučina rodinné balení nezlevnila, jak jsi sliboval.
Je zajímavé, že se opakovaně šíří útoku ubožáků jako je Petr Fiala proti Agrofertu, jako by snad Agrofert měl 100 % trhu pečiva, másla, mléka, jogurtů, měkkých sýrů, salámů, párků a mnoha dalších výrobků. Fiala ovšem proti cenové politice ČEZu či EuroOilu, či Budvaru nebo Pražské plynárenské neútočí.
V Polsku na dovolené jsem slyšel opakovaně reklamu od firmy ORLEN. Zisk ze zahraničních akvizic ve výši 14 mld zlotých jsme věnovali na to, aby byl v Polsku levnější plyn. Slyšel někdo něco podobného od ČEZu či státní firmy EuroOil ?
V tom, kdo se chová jako zloděj, kdo krade jako straka, kdo lže a dezinformuje, zneužívá svoje dominantní postavení mám jasno. Vy ne ?

The post Zloději first appeared on Pravý prostor .


Nejčtenější za týden