Výpověď žen z bombardované porodnice v Doněcku (video)
RSS

Výpověď žen z bombardované porodnice v Doněcku (video)

Doněck na východní Ukrajině je již více než osm let napadán ukrajinskou armádou. Většina obyvatel jsou Rusové, což je samozřejmě hlavní důvod dlouholetých útoků ukrajinských neonacistických bojůvek (Pravý sektor, Azov) proti tamním civilistům. Posledních několik týdnů bylo extrémně intenzivních. Nikdy předtím to nebylo tak zlé, řekly novináři Patricku Lancasterovi pacientky z porodnice, která byla v pondělí třikrát napadena.
Asi 200 žen a jejich dětí se muselo celé hodiny schovávat ve sklepě. Během dne ukrajinská armáda odpalovala rakety na nemocnici. „Ukrajinci nás obtěžují už osm let. Od té doby, co tu žiji, na nás střílejí,“ řekla novináři žena ve vysokém stupni těhotenství. „Tolik dětí už zemřelo.“ Dodala, že v té době žena rodila ve sklepě.

Putinovi žena vzkázala, že si přeje, aby už rychle válka skončila. To je ostatně přání všech lidí ve válkou sužované oblasti, jak je vidět na mnoha dalších rozhovorech s lidmi, kteří žijí na východě a jihovýchodě Ukrajiny, tedy v nejpostiženější oblasti.
Další těhotná žena potvrdila Lancasterovi, že ostřelování provádí ukrajinská armáda. „Jsou to ukrajinští vojáci, Pravý sektor, žoldáci. Používají francouzské zbraně. Teď dostali i německé zbraně.“ Jakpak se Němcům a Francouzům líbí, že z jejich daní nechávají jejich vlády vraždit civilisty? A vlastně totéž dělají i ostatní vlády, včetně naší.
„Ukrajinští vojáci se na nás zaměřují. Kdo jiný? Může to být jen Ukrajina. Rusko nás chrání,“ řekla Lancasterovi těhotná žena v suterénu nemocnice.
Zdravotní sestra v porodnici Elena řekla, že ukrajinská armáda obtěžuje civilisty, „protože nás nepotřebují“. Novinář poznamenal, že Spojené státy a Evropa tvrdí, že Rusko střílí na civilisty. „Ať sem přijdou a já jim ukážu, odkud rakety přicházejí,“ řekla mu sestřička. „USA a Evropa nevědí nic.“
„Zelenský také říká, že nestřílí civilisty,“ dodal Lancaster. Elena řekla, že prezident by měl užívat méně drog. „Kdo posílá zbraně? Francie, Německo – celá Evropa – a Amerika dodávají zbraně. Komu? Zelenskému. Drogově závislý. To je pravda. Ukrajinci na nás střílejí. Biden a všichni ostatní to vědí. Děje se to pod jejich vedením.“
Může být něco horšího, než vraždění těhotných žen a matek s novorozenými dětmi? Kdypak tento počin – včetně uvedení skutečných viníků – odsoudí náš mainstream? To vám mohu říct bez váhání. Nikdy. Tentýž mainstream totiž velmi horlivě podporuje zasílání zbraní, které jsou pak využívány i na vraždění civilistů v této oblasti.
Ostatně, co si myslet o těch, kdo podporují neonacisty s vytetovanými hákovými kříži, o nichž tvrdí, že jsou to hrdinové?
A nakonec ještě jednou Doněck. Ukrajinská bomba zranila 12letého chlapce, na jiných místech byli i mrtví:

Ohodnoťte tento příspěvek! [Celkem: 0 Průměrně: 0 ]


Nejčtenější za týden