Mainstream a politici se skutečně Jindřicha Rajchla bojí!
RSS

Mainstream a politici se skutečně Jindřicha Rajchla bojí!


EVA HRINDOVÁ
Včerejší demonstrace jasně ukázala vládě, že lidi jsou naštvaní. Pořád. A pořád víc. Svolavatel prokázal velmi dobré organizační schopnosti a silnou motivaci a sebevědomí. To je základ úspěšného politického fungování. Ale jak víme – nestačí to. Mnohé nadějné projekty se dokázaly zhroutit ještě před tím, než si byly schopné vybojovat politické mandáty.

Na základě mých zkušeností si mohu dovolit říci, že úspěšný projekt musí směrem dovnitř disponovat silným lídrem, který dovede z velké míry eliminovat ne vždy pozitivní vliv vnitřní demokracie. Prostě si musí umět bouchnout do stolu a dokázat to ustát.
Směrem ven musí mít schopnost neustále překvapovat a přinášet nové věci, zaujmout a nadchnout. Z tohoto pohledu dramaturgie včerejší demonstrace trochu pokulhávala, ale bylo to jedno, protože šlo o něco jiného – ukázat vládě a mainstreamu to naštvání. A to se podařilo.
Pokud má být strana PRO úspěšná v zisku mandátů, musí přidat ještě něco víc. A to teprve uvidíme, jestli se to podaří.
Jisté je, že mainstream a politici se skutečně Jindřicha Rajchla bojí! Protože by mohl – na rozdíl od jiných – skutečně udělat další kroky dobře. Ale na to si počkejme…

FB


The post Mainstream a politici se skutečně Jindřicha Rajchla bojí! first appeared on .


Nejčtenější za týden