Hunter Biden obžalován
RSS

Hunter Biden obžalován
ET
Syn amerického prezidenta Joea Bidena Hunter Biden byl obžalován u federálního soudu v Delaware z trestného činu souvisejícího s držením střelné zbraně.
Soudní dokumenty podané 14. září u amerického soudu pro okres Delaware ( pdf ) ukazují, že Hunter Biden byl obžalován ve třech bodech v souvislosti s obviněním, že učinil nepravdivé prohlášení prodejci zbraní a držel střelnou zbraň v době, kdy užíval narkotika.
Nebral drogy? Hunter…?
Dva z bodů obžaloby se týkají obvinění, že Biden mladší „vědomě učinil nepravdivé a fiktivní písemné prohlášení, kterým měl v úmyslu pravděpodobně oklamat“ prodejce zbraní, když se v říjnu 2018 snažil zakoupit střelnou zbraň.
„Poskytl písemné prohlášení na formuláři 4473 potvrzující, že nebyl nezákonným uživatelem žádného stimulantu, omamné látky a jakékoli jiné kontrolované látky a ani na nich nebyl závislý, ačkoli ve skutečnosti, jak věděl, toto prohlášení bylo nepravdivé a fiktivní, “ stojí v obžalobě.
Třetí bod obvinění se týká jeho držení revolveru Colt Cobra 38PL v době, kdy užíval drogy a byl na nich závislý, což je stejně jako předchozí dva body v rozporu se zákony.
Nejzávažnější z obvinění, body jedna a tři, znamenají maximální trest 10 let vězení, pokutu 250 tisíc dolarů a tři roky na podmínečné propuštění pod dohledem. Obžalobu podepsal zvláštní právník David Weiss, kterého do vedení vyšetřování pověřil generální prokurátor Merrick Garland.
Pokyny k předvolání Huntera Bidena k prvnímu soudnímu jednání byly podány 14. září, aniž by byly určeny další podrobnosti o datu přelíčení. Právní tým obžalovaného v době publikace článku nevydal žádné prohlášení.
Obžaloba přichází jen několik dní poté, co republikáni ve Sněmovně reprezentantů zahájili  impeachmentové vyšetřování  prezidenta Bidena v souvislosti se zahraničními obchodními aktivitami jeho syna.
A tím to nekončí
Výbor Sněmovny reprezentantů pro dohled zveřejnil více než 20 příkladů důkazů spojujících prezidenta Bidena s obchodními záležitostmi jeho syna. Předseda Výboru Sněmovny reprezentantů pro dohled, republikán James Comer, který vede vyšetřování korupce v rodině Bidenových, řekl reportérovi Epoch Times Jacksonu Richmanovi, že obžaloba týkající se střelné zbraně je svou důležitostí nepatrná v porovnání s vyšetřováním výboru.
„Toto je nejmenší ze všech zločinů, které [Hunter Biden] spáchal, a jediný zločin, do kterého nemůžete zaplést jeho otce,“ řekl a dodal, že jeho výbor se zaměřuje na vyšetřování prezidenta Bidena.
„A co daňové úniky? A co praní špinavých peněz? A co porušení zákona o zahraniční registraci? A tak bychom mohli pokračovat dál,“ vyjmenoval Comer další obvinění proti prezidentovu synovi.
Epoch Times

The post Hunter Biden obžalován first appeared on Pravý prostor .


Nejčtenější za týden