VIDEO: Vlastenci na obrovské 100 000+ členné demonstraci v Praze slyšeli od Jindřicha Rajchla a Petra Vacka prakticky všechno, co chtěli slyšet, až na dvě klíčové věci! Doktor Vacek poté promluvil a najednou jsme slyšeli Tomia Okamuru! Žádné vystupování z
RSS

VIDEO: Vlastenci na obrovské 100 000+ členné demonstraci v Praze slyšeli od Jindřicha Rajchla a Petra Vacka prakticky všechno, co chtěli slyšet, až na dvě klíčové věci! Doktor Vacek poté promluvil a najednou jsme slyšeli Tomia Okamuru! Žádné vystupování z


VIDEO: Vlastenci na obrovské 100 000+ členné demonstraci v Praze slyšeli od Jindřicha Rajchla a Petra Vacka prakticky všechno, co chtěli slyšet, až na dvě klíčové věci! Doktor Vacek poté promluvil a najednou jsme slyšeli Tomia Okamuru! Žádné vystupování z EU a z NATO, ale reforma zevnitř! A když se nepovede, tak až potom se uvidí! Fialova vláda však má strach, nespokojenost se rozrůstá a na demonstraci už byli i politici z Hnutí ANO!
V sobotu 16. 09. 2023 proběhla v Praze na Václavském náměstí obrovská demonstrace a podle statistického síťového modelu se účast v nejvyšší špičce demonstrace pohybovala okolo 107 000 demonstrantů, což je znovu potvrzení neutichající a trvalé nespokojenosti obyvatelstva s vládou Petra Fialy, jehož vládnutí se projevuje dvěma naprosto nezvládnutými krizovými procesy. Tím prvním je extrémní sektorová inflace, o které se vláda na základě doporučení poradců vůbec nezmiňuje, protože růst cen v sektoru nájmů, bydlení, energií, elektřiny, ale i potravin a dokonce i služeb atakuje inflační hranice 35 až 48% v průměru.
!function(r,u,m,b,l,e){r._Rumble=b,r[b]||(r[b]=function(){(r[b]._=r[b]._||[]).push(arguments);if(r[b]._.length==1){l=u.createElement(m),e=u.getElementsByTagName(m)[0],l.async=1,l.src="https://rumble.com/embedJS/ubrzme"+(arguments[1].video?'.'+arguments[1].video:'')+"/?url="+encodeURIComponent(location.href)+"&args="+encodeURIComponent(JSON.stringify([].slice.apply(arguments))),e.parentNode.insertBefore(l,e)}})}(window, document, "script", "Rumble");


Rumble("play", {"video":"v3fukxm","div":"rumble_v3fukxm"});
To je suverénně nejvíce v celé Evropské unii. A to jsou pouze průměry, což znamená že některé osoby čelí daleko vyšším sektorovým inflacím. Fialova vláda se zaklíná jen plošnou inflací, protože ta je statisticky snižována tzv. spotřebním košem, do kterého jsou úmyslně zahrnovány sektory a produktové oblasti, které mají nízkou inflační elasticitu, např. sektor hromadné a městy regulované dopravy. Fialova vláda tak na tiskových konferencích vždy šermuje jen výhradně s mírou plošné inflace, protože ta vychází statisticky méně děsivě. A tím druhým nezvládnutým procesem je obří deficit spojený se zvyšováním daní.
Fialova vláda má strach z mediálního a politického posunu v české politice, alternativa překresluje volby na Slovensku a teď se to již kopíruje i do Prahy
Tyto obrovské demonstrace nahání vládě Petra Fialy hrůzu, ale z jiného důvodu, než byste si mohli myslet. Fiala nemá strach z tzv. dezolátů a pro-ruských švábů, jak české vlastence nálepkují kromě premiéra i ministři jako třeba Vít Rakušan nebo senátorka za ODS Miroslava Němcová. Fialova vláda má strach z toho, že odpor proti evropskému a pro-válečnému liberalismu sílí už i mezi politiky a poslanci tradičních systémových stran, což je signál o posunu tzv. volebního spektra. A to hlavně při pohledu na obrovský posun spektra na Slovensku před volbami do parlamentu.
Demonstrace Česko proti vládě, 16. 09. 2023 Demonstrace dostala označení “ Česko proti vládě “, což je název, který si možná pan Rajchl vypůjčil z mého pořadu na SVCS, když jsem po jeho poslední demonstraci lehce zkritizoval, že název “ Česko proti bídě ” mi připadá poněkud mylně mířený a název demonstrace by se spíše měl jmenovat “ Česko proti vládě Petra Fialy! ” Nevím, jestli jsem pana Rajchla inspiroval, ale tentokrát je možné říct, že název demonstrace byl úplně správně. Český mainstream přitom zřejmě na příkaz či kvůli servilitě ze shora od Fialova režimu tvrdil, že na náměstí je jen pár tisíc lidí. Záběry níže není třeba komentovat, kde je pravda.
Záběry německého štábu AFP na zaplněné Václavské náměstí, o kterém česká MSM média dezinformovala jako o shromáždění “pár tisíc” lidí Celou demonstraci přenášela [ 1 ] v živém přenosu ČTK, což je velké překvapení, to se dříve jen tak nestávalo a obvykle celé demonstrace točila jen nezávislá Raptor TV a rovněž TV Prima. Nasazení přenosové techniky přímo ČTK ukazuje, že demonstrace Jindřicha Racjhla byla vyhodnocena jako opravdu klíčová a zásadní, kterou musí pokrýt i ČTK.
A o to více se potvrzuje to, co jsem napsal nahoře, že právě proto má vláda Petra Fialy strach, protože se ukazuje, že i média jako ČTK začínají proces tzv. mediálního posunu. To je situace, kdy média si začínají uvědomovat, že se mění politické prostředí a rozložení sil, a proto je potřeba o tom začít informovat, protože už nejde o bagatelní demonstraci několika stovek lidí. Proto jsem se rozhodl, že udělám sestřih úvodních projevů Jindřicha Rajchla a jeho pravé ruky Petra Vacka, které máte v úvodu článku ve videu.
Česko proti bídě vládě!
V projevu Jindřicha Rajchla zaznělo v podstatě všechno, co píšu tady na Aeronetu a co komentuji na SVCS každý pátek. V podstatě jsem slyšel sám sebe, až mně to trochu zaskočilo. V projevu pana Racjhla jsem nenašel absolutně nic, s čím bych nesouhlasil. To je opravdu velké překvapení. Kdyby stranu PRO tvořil systémově pouze Jindřich Rajchl a konceptuálně si držel tuto linii, dokážu si představit, že by se stal autentickým Viktorem Orbánem v ČR. Zopakujme si, co od Jindřicha Rajchla zaznělo:

Odchod z Lipské burzy, aby se česká elektřina neprodávala zpátky do ČR za nehorázné marže
Bohatství ČR musí zůstat v ČR, zastavení vyvádění dividend a zdrojů na západ
Na Ukrajině se neválčí za české zájmy, válka musí skončit, jedinou cestou je mír
Pomoc Ukrajincům nesmí probíhat na úkor českých občanů
Nebudeme se připravovat na válku, budeme chtít válce předejít
Expulze veškerých neziskovek z českého školství, ukončení indoktrinace dětí
Odmítnutí Istanbulské úmluvy, povinné migrace a povinných kvót na migranty
Ústavní ochrana české koruny a její nenahraditelnost jinou cizí měnou
Vrácení svobody a suverenity ČR
Pronárodní vláda, kde občané jsou na prvním místě

Všechny tyto teze jsou v podstatě stěžejní body z vlasteneckého katalogu a nelze na ně namítnout naprosto nic. Prostě projev Jindřicha Rajchla byl po stránce vlasteneckých tezí v mnoha ohledech ostřejší, zřetelnější a jednoznačnější, než v minulosti bývaly výroky Tomia Okamury. V tomto ohledu není divu, že mnoho vlastenců cítí v Jindřichu Rajchlovi to, co necítí a nevidí v Tomiu Okamurovi, což se dá opravdu očekávat, že až budou volby do sněmovny, bude strana PRO nejvíce přitahovat právě voliče SPD. A vzhledem k tomu, jak obrovské demonstrace dokáže Jindřich Rajchl svolat, na rozdíl od SPD, tak bych měl na místě Tomia Okamury obavy o to, aby voliči SPD nepřeběhli do strany PRO. Je velice pravděpodobné, že velká část voličů Rajchlovy strany se bude etablovat právě z SPD.
Žádné vystupování z NATO a z EU, ale opět jenom reforma nereformovatelného
Jenže ihned po Rajchlovi se ujal slova doktor Petr Vacek, který je považovaný za guru a šedou eminenci celého projektu strany PRO, za tzv. hlavní mozkový trust celého politického projektu. Jestli je to pravda, anebo jde o nadsázku, to zatím není možné přesně určit, ovšem Petr Vacek je bývalý diplomat a kapacita. A to zcela bez přehánění. Ve svém životopisu [ 2 ] na webu Koruny České – Monarchistické strany Čech, Moravy a Slezska, za kterou kandidoval na krajské kandidátce v roce 2021, totiž uvedl následující profesní historii:
Práce konzula v diplomatické službě našeho obnoveného demokratického státu na velvyslanectvích v Norsku, Rakousku a Japonsku a na vedoucí pozici mezinárodně právního odboru Ministerstva zahraničních věcí mi dala obrovské množství znalostí a zkušeností. Neskromně věřím, že i moje působení zanechalo v mezinárodně právním postavení České republiky významnou stopu. Mimo jiné i v podobě mé účastí na přípravě mezinárodně právních dokumentů a smluv, které pevně ukotvily naší zemi ve struktuře Severoatlantické alianci NATO, nejdůležitější mezinárodní organizaci současného světa.
Ano, je to tak. Pan doktor Vacek se opravdu podílel na přípravě tzv. přístupových smluv ČR do NATO a v profilu na webu Koruny České to nezapomíná zdůraznit, že se podílel na přípravě těch dokumentů, které pevně ukotvily ČR do struktur NATO, nejdůležitější mezinárodní organizace současného světa. Jak si ale potom proboha vysvětlit jeho slova, která zazněla v jeho projevu hned po Jindřichu Rajchlovi, kde hovořil a skandoval, že nepotřebujeme žádného protektora, žádná protektorát a žádné ochránce? A vzápětí dodal něco, co vzhledem k jeho participaci na ukotvení ČR do NATO působí, ehm, trochu jako chucpe .
Demonstrace Česko proti vládě, 16. 09. 2023 Dodal totiž, že… chceme takovou zemi, takovou Evropu a takový svět, kde mezinárodní organizace (aniž by je explicitně jmenoval) nebudou štvát do války a rozdmýchávat válečný konflikt! Nechceme mezinárodní organizace, které budou řídit náš život a pošlapávat naše základní lidská práva a svobody .
A potom to přišlo. Pan doktor Vacek vzápětí ( na adresu NATO a EU ) dodal, že… takové organizace musíme dát do pořádku. Musíme je vrátit ke kořenům, ke kterým byly založeny. A pokud se nám to nepodaří, pak nezbyde nic jiného než z nich odejít!
A je to venku. Právě jsme slyšeli doslova ozvěnu Tomia Okamury, který úplně a naprosto totéž prohlašoval v roce 2019 před volbami do Evropského parlamentu, že se SPD pokusí společně s evropskou frakcí Marine Le Pen a s frakcí Geerta Wilderse o reformu Evropské unie zevnitř, a když se to nepovede, tak nezbyde nic jiného, než z EU vystoupit, resp. vypsat referendum o vystoupení.
Jedinou stranou v EU parlamentu, která měla program na vystoupení z EU bez snah o reformu, byla UKIP Nigela Farage
Samozřejmě, že za 4 roky se těmto frakcím žádná reforma EU nepodařila, což vlastně nikdo s konceptuálním rozhledem od začátku ani nečekal a o nějakém vystupování z EU není ze strany SPD nebo Národní fronty Marine Le Pen ve Francii ani vidu, ani slechu. Nigel Farage v minulosti před Brexitem kandidoval za UKIP do Evropského parlamentu s jediným programem, a to s programem vystoupení Velké Británie z EU.
Narovinu a férově prohlašoval, že EU je nereformovatelná organizace a “vězení evropských národů.” Šel prostě programově a otevřeně za tím, aby Velká Británie vystoupila z EU. S tímhle programem ale ani SPD, ani Národní fronta Marine Le Pen, ani nikdo další do EU v roce 2019 nekandidoval, protože volebním mottem byla “reforma EU zevnitř”.
Nigel Farage v Evropském parlamentu A teď v roce 2023 v září tenhle samý plán slyšíme znovu a opět, tentokrát od pana doktora Vacka. Snahou o reformu nikoho nezklamete. Podporovatele setrvání v EU nevyděsíte, protože ti sami uznají, že nějaká reforma by možná nebyla na škodu. A těm, kteří chtějí odejít z EU, slibem reformy dáte naději, že když se reforma povede, vystupovat se muset nebude a bude dobře, a když se nepovede, tak se vystoupí.
Tenhle slib o reformě je gumové politické žužu , které lze natahovat, resp. lze na něj utáhnout voliče. Výsledkem přitom není nic jiného, než setrvalý stav a naprosto žádná změna v EU! Snaha o reformu může trvat desítky let, celé dekády a politici budou stále říkat, že se snaží o reformu, ale jde to pomalu. Neexistuje časový rámec, do kdy se budou politici o reformu snažit. Už se snaží 4 roky a nic. Jak dlouho se budou ještě snažit o reformu? Opět příští rok, když budou po 5 letech další volby do EU?
Je to osvědčený trik – Slibte snahy o reformy, které nemají časové omezení a vyhovíte eurohujerům i euroexitérům, přičemž nic se ve výsledku nezmění
A kdy se odhodlají k tomu, že řeknou dost, reforma se nevede, začneme tedy usilovat o vystoupení z EU bez okolků? Kdy začnou politici SPD nebo brzy možná i strana PRO kandidovat do EU s jediným programem vystoupení z EU jako Nigel Farage a jeho UKIP? A kdy doma v českém parlamentu začnou usilovat ve sněmovně o vyvolání referenda o vystoupení z EU a z NATO? Kdy začnou předkládat návrhy do sněmovny požadující vystoupení z obou organizací?
Ano, tušíte správě, toho se nedočkáme. Slyšíme pěkná slova od pana Okamury, i od pana Rajchla. Ale když dojde na lámání chleba, najednou nikdo nechce prvoplánové vystoupení z EU, ani z NATO. No, jak by mohli, když jeden místopředseda jedné té strany má firmu, která má smlouvu na ostrahu objektů pro výcvik pilotů NATO a druhý místopředseda je bývalým spoluautorem přístupových smluv, které pevně ukotvily ČR do NATO.
Pan doktor Petr Vacek na tribuně při projevu Vlasteneckou stranu poznáte podle konceptuální gramotnosti a vědomí, že nelze mít suverénní a svrchovanou zemi, která je vazalem EU po stránce ekonomické, vazalem NATO po stránce bezpečnosti a vazalem centrální banky pod kontrolou Londýnských kanceláří. Proto každá a skutečně autentická vlastenecká strana nesmí na voliče hrát habaďuru o reformování něčeho, co je z podstaty nereformovatelné. Vlastenecká strana musí usilovat o vystoupení z EU a z NATO nepodmíněně a okamžitě, bez pokusů o reformy a další zdržovací taktiky.
A musí být schopna prosazovat i odchod od centrály banky Domu Rothschild a její nahrazení nezávislou státní bankou, jejíž představenstvo se zodpovídá výhradně lidu, nikoliv centrálním bankéřům v Londýně nebo kdekoliv jinde. Ty projevy na demonstracích strany PRO se poslouchají moc pěkně. Ale na konci těch slov slyšíme znovu to samé, co už jsme v mnoha obdobách slyšeli od Tomia Okamury, ale i od Marine Le Pen, Geerta Wilderse a další tzv. euroskeptiků. Problém je v tom, že žádná z těchto stran ve skutečnosti a v prvoplánu nikdy nechtěla a nechce z EU a z NATO vystoupit. Sorry za zklamání, ale tak to prostě je. Taková je realita.
-VK-
Šéfredaktor AE News


Nejčtenější za týden