Dobrý nápad Miroslava Kalouska
RSS

Dobrý nápad Miroslava KalouskaIVAN DAVID


Miroslav Kalousek se pokusil bagatelizovat nespokojenost velké většiny občanů s vládou navzdory jasným výsledkům průzkumů veřejného mínění. Dopustil se hrubé nekorektnosti naznačením, že nespokojení byli 16. 9. na Václaváku všichni, a tedy je jich vlastně málo. Napsal na Twitter: „Jsem si jist, že kdyby bylo potřeba jít demonstrovat proti Rajchlům, Babišům a Okamurům, jde nás desetkrát víc…“

Kalousek zase lže, není totiž blb, aby si opravdu mohl myslet, že desetkrát více lidí by bylo motivováno vystupovat proti opozici, a tak podporovat vládu.
Napsal: „…kdyby bolo potřeba…“, tedy naznačil, že to potřeba není, neboť opozice je zřejmě bezvýznamná. Ani to si ve skutečnosti jistě nemyslí. Jen ať to s tou demonstrací zkusí, ať vidíme, jak málo lidí je ještě podporuje. Ne, to si netroufnou, byli by navíc ještě směšní. Ostatně pan premiér byl opakovaně na veřejných místech vypískán. To nesvědčí o velké podpoře vlády.
Největším nepřítelem současné vlády je vláda sama kvůli své protilidové politice. Pokud by byla vláda občanům prospěšná, žádná opozice by si proti ní ani neškrtla. Ale protože vláda škodí lidem, dává opozici příležitost a je povinností opozice ji využít ve prospěch občanů.
Současná vláda je tak strašně nepopulární, že by si její dvouprocentní podporovatelé ve své většině rozhodně rozmysleli jít ji podporovat v obavě, že je tam někdo uvidí. Demonstrace proti opozici je demonstrace pro vládu, jakkoli Kalousek tvrdí, že by demonstranti přišli hájit vládou deklarované hodnoty, ačkoli je vláda „v lecčems štve“. Podle Kalouska ovšem vláda „představuje garanci demokratické správy země s prozápadní orientací“. Nemyslím, že k „demokratické správě“ patří zavádění cenzury, výroba politických vězňů zkorumpovanými soudy, nebo protilidová hospodářská politika.
Vláda jistě prozápadní je. Problém je v tom, že ze Západu přicházejí nepěkné věci: Green Deal hrubě poškozující hospodářství a tím sociální podmínky lidí, podpora masové imigrace osob, které se rozhodně nemíní integrovat, bizarní LGBT ideologie a postupná degradace společnosti a v poslední době velmi nebezpečná militarizace snažící se nás přesvědčit, že Rusové chtějí větší území a ukrást nám suroviny, jichž mají nedostatek. K Západu máme sice tradičně kulturně blízko, ale to se týká umění a způsobu života. Nemáme nic společného s dobýváním kolonií, vedením válek, vražděním a loupením, tak jako Západ. Z našeho území nevzešlo ani Napoleónovo tažení na Rusko, ani hitlerovské Drang nach Osten a přibližování raket středního a dlouhého doletu k hranicím Ruska není českou iniciativou, i když je podporuje současná prozápadní protičeská vláda ČR. Nepotřebujeme táhnout na východ tak jako půl Evropy po boku Hitlera. V úzkých je Západ a není v našem zájmu sdílet jeho křeče. Nechceme se stát bojištěm pro cizí zájmy jako Ukrajina.
Psát o hypotetických úspěšných protiopozičních demonstracích je vrcholem argumentačního zoufalství. To, co činí Fialova vláda, mohou chválit jen darebáci nebo hodně médii dezinformovaní hlupáci. Do které z obou kategorií patří Kalousek, o tom netřeba pochybovat.
Podle očekávání ještě hloupější argumentaci zvolila Markéta Pekarová Adamová: „Na dnech Varšavské smlouvy na Václavském náměstí bylo o cca 90 tisíc méně lidí než na Dnech NATO. Myslím, že to vypovídá o tom, na jaké straně česká společnost stojí…“ Na Dny NATO rozhodně lidé ve své většině nepřišli proto, že chtějí válku a následovat osud Ukrajiny, ale proto, že si rádi prohlížejí zblízka vojenskou techniku, tak jak to dělali vždy a všude. Na Václavské náměstí nepřišli vzpomínat na Varšavskou smlouvu nebo vyjadřovat podporu Rusku. Nepřišli ani kvůli Rajchlovi (to si snad ani on nemyslí), přišli demonstrovat svůj odpor proti asociální vládě.
Od vládních činitelů rozhodně není chytré občany ještě urážet, když jim berou budoucnost, ožebračují je a ponižují.


 
Ivan David

The post Dobrý nápad Miroslava Kalouska first appeared on Pravý prostor .


Nejčtenější za týden