Pokrytectví: Masový vrah Obama vyzývá k pomoci zemi, kterou sám nechal zničit
RSS

Pokrytectví: Masový vrah Obama vyzývá k pomoci zemi, kterou sám nechal zničit


Právě před dvanácti lety došlo k bombardování Libye útočným paktem NATO. Důvod byl jasný – a objevil se i v uniklých e-mailech Clintonové: Kaddáfí chtěl sjednotit Afriku a zavést africký zlatý dinár.
Jedním z hlavních důvodů tak bylo odvrátit hrozbu založení jednotné africké měny podložené zlatem, aby se vytvořila alternativa k CFA franku, hlavní měně frankofonních afrických zemí garantované francouzským ministerstvem financí.
Své důvody měl tedy také Sarkozy , který měl dokonce zabití Kaddáfího plánovat s pomocí Kataru,
Po smrti Kaddáfího se Libye stala zdevastovanou a rozvrácenou zemí, což velmi dobře posloužilo i dalšímu záměru: otevřela se pohodlná cesta z Afriky do Evropy, což se záhy projevilo invazí Afričanů do Evropy, která se dosud nezastavila, ale spíš posílila.
Nyní někteří Američané upozornili na pokrytecké prohlášení válečného štváče Obamy v souvislosti s ničivými povodněmi, které aktuálně zemi postihly.
Jen několik týdnů po bizarním incidentu při pádlování na jezeře vedle jeho usedlosti Martha’s Vineyard, při kterém se utopil jeho osobní kuchař, se Barack Obama vydal na sociální sítě, aby prosazoval ušlechtilou věc: pomáhat lidem v Libyi vyrovnat se s povodněmi, které devastují jejich zemi.

 
V pátek bývalý prezident (i když jeho lidé mají v současném Bílém domě stále velkou moc a v podstatě se říká, že nyní probíhá Obamovo 3. volební období) vyzval veřejnost, aby přispěla řadě neziskových organizací pomáhajících v terénu po celé zemi.
Je pozoruhodné, že Obama – který má pravděpodobně devíticiferné jmění – se nezmínil o daru ze svého vlastního bankovního účtu.  Přesto Obama obrátil svou pozornost k Libyi, jako by tamní situace neměla nic společného s jeho prezidentským úřadem.

Obama je muž, který byl nakonec zodpovědný za pád Libye. S odvoláním na zákon o válečných silách dal zelenou ke svržení Muammara Kaddáfího. Režim libyjského vůdce držel zemi pohromadě pod do jisté míry fungující centrální vládou. Navíc tato země nikdy nepředstavovala hrozbu pro Spojené státy nebo jednotky umístěné v zámoří.
Jen velmi těžko se tak hledaly záminky pro invazi, ale ty se nakonec vždy najdou (či spíše vymyslí). Co na tom, že jde prakticky vždy o „falešné vlajky.“
Bývalá ministryně zahraničí Hillary Clintonová byla hybnou silou bombového útoku a její blízcí spolupracovníci měli významné obchodní zájmy na svržení libyjské vlády. 
Clintonová komentovala brutální a bolestivou smrt Muammara Kaddáfího nechvalně známou větou: „Přišli jsme, viděli jsme, zemřel.“ Několik vlivných republikánských a demokratických senátorů, jako například zesnulý senátor John McCain, také neúnavně pokračovalo v operaci s cílem svrhnout libyjský režim.O 12 let později je Libye ve stavu naprosté dysfunkce. Do země se vrátilo otroctví a kritická infrastruktura země byla zasažena bombardováním  NATO.
Libye se z invaze dosud nevzpamatovala. V rozvrácené zemi se pak jen velmi těžko řeší jakýkoli závažný problém – přírodní katastrofy nevyjímaje.
Libye se v současnosti zmítá v ničivých záplavách způsobených tropickým cyklónem na začátku minulého týdne. Tisíce lidí byly zabity a desítky tisíc se pohřešují. Vzhledem k tomu, že země připomíná zhroucený stát, neexistoval žádný varovný systém, který by mohl varovat obyvatelstvo před masivní bouří.
Pokračující situace v Libyi je humanitární tragédií a následky bouře ještě zhoršila hyperintervenční doktrína zahraniční politiky USA po 11. září, která vedla k současnému havarijnímu stavu země.
A tento problém se samozřejmě netýká jen Libye. Nenávratně rozvrácena je většina zemí, kam USA směřovaly svůj „dovoz demokracie.“
 


Ohodnoťte tento příspěvek![Celkem: 5 Průměrně: 4.8 ]Článek Pokrytectví: Masový vrah Obama vyzývá k pomoci zemi, kterou sám nechal zničit se nejdříve objevil na Necenzurovaná pravda .


Nejčtenější za týden