Belgie: Protesty proti povinné sexuální výchově na školách, několik škol bylo zapáleno (video)
RSS

Belgie: Protesty proti povinné sexuální výchově na školách, několik škol bylo zapáleno (video)


Jde samozřejmě zejména o protesty proti genderové a LGBTQ výchově – tedy podobající se těm, které již ve středu proběhnou v Kanadě. Zřejmě právě něčemu podobnému chtěli předejít ve Velké Británii, kde LGBTQ agendu na školách nyní zakázali.
Nejvíce protestujících je samozřejmě z řad muslimů, což se ostatně dalo očekávat – a jen to potvrzuje předpovědi všech, kdo od začátku považují prosazování genderové agendy a LGBTQ na jedné straně – a islamizace Evropy na druhé – za velmi „výbušný koktejl.“
V Belgii sílí odpor proti povinné sexuální výchově pro žáky základních škol. Demonstrace organizovaná muslimy v neděli zůstala pokojná, ale v uplynulém týdnu došlo k několika žhářstvím.
Odpor proti povinné sexuální výchově pro žáky základních škol v Belgii stále roste. V belgickém hlavním městě Bruselu demonstrovalo v neděli asi 2000 lidí proti školnímu projektu, který má být realizován v Bruselu a Valonsku v novém školním roce.
Protest v hlavním městě zorganizovala v Paříži narozená muslimská influencerka Radya Oulebsir.
Demonstrace se sice zúčastnili převážně muslimové, ale byli přítomni i konzervativní křesťané, což můžete vidět i na záběrech. Nový školní program se nazývá „Vzdělávání pro vztahový, emocionální a sexuální život“ („Evras“).
Do  značné míry se v tomto školním programu propaguje i LGBTQ, což zřejmě protestujícím vadí nejvíc.

Bruxelles se lève
Les manifestants se sont rassemblés dans le centre de Bruxelles pour exiger l'abolition du programme très controversé d'éducation sexuelle dans les écoles.
Les opposants à cette question craignent que l’hypersexualité et le changement d’orientation sexuelle… pic.twitter.com/mo8ThCv114
— SILVANO TROTTA OFFICIEL (@silvano_trotta) September 17, 2023


V budoucnu se budou žáci učit o sexuálních tématech  dvě hodiny týdně ve čtvrté třídě a dvě hodiny týdně v šesté třídě. „Cílem Evras je podporovat děti a dospívající v rozvoji jejich vztahového, emocionálního a sexuálního života,“ uvádí se na webových stránkách programu.
Kritici se obávají brzké sexualizace dětí a dospívajících kvůli nařízení zavedenému na začátku září.
Tato otázka  zaměstnává Belgii již dlouhou  dobu a protesty nebyly vždy pokojné. Minulý týden bylo zapáleno šest škol ve francouzsky mluvícím regionu Valonsko, kde mají nové učební osnovy vstoupit v platnost.
Podle belgických úřadů byly na některých místech činu nalezeny nápisy a graffiti s hesly proti školnímu programu, což jasně poukazuje na důvod žhářství.
Belgičtí politici reagovali na žhářství rozhořčeně a oznámili důsledky. Premiér Alexander De Croo (Open Vlaamse Liberalen en Democraten) řekl, že požádal orgány odpovědné za terorismus, aby analyzovaly situaci, a zdůraznil:
„Žijeme v zemi tolerance a tolerance znamená, že můžeme diskutovat a mít různé názory. To by však nikdy nemělo vést k násilí, zejména ne na místech, která prospívají našim dětem. Nikdy neakceptuji, že se terčem staly školy.“
Ministryně školství Valonska-Bruselu Caroline Désir (Parti Socialiste) obvinila dezinformace o programu Evras z vyhrocené nálady v zemi. „Chtěla bych všechny vyzvat, aby se uklidnili a pokusili se znovu vyvrátit lži o systému Evaras,“ řekla s odkazem na současnou situaci.
 


Ohodnoťte tento příspěvek![Celkem: 5 Průměrně: 5 ]Článek Belgie: Protesty proti povinné sexuální výchově na školách, několik škol bylo zapáleno (video) se nejdříve objevil na Necenzurovaná pravda .


Nejčtenější za týden