„Ekoaktivisté“ v akci: protest se zeleným barvivem, uhynulo mnoho ryb
RSS

„Ekoaktivisté“ v akci: protest se zeleným barvivem, uhynulo mnoho ryb


Štrasburk, Francie – V sobotu se aktivisté Extinction Rebellion vydali do Alsaska, aby protestovali proti uložení 42 000 tun toxického odpadu pod hladinu podzemní vody ve Wittelsheimu. (Foto: X)

Alsaské řeky se zbarvily do neonově zelené barvy. Ekologičtí aktivisté z Extinction Rebellion v sobotu uspořádali akce „na různých místech v centru Štrasburku, v několika městech v Alsasku a dokonce i za Rýnem „, jak kolektiv uvedl na Facebooku, aby odsoudil plán na pohřbení 42 000 tun toxického odpadu v areálu Stocamine, bývalém dole ve Wittelsheimu (Horní Porýní).
Německý řidič nevydržel protest aktivistů a napadl je

Fluorescenční zelené barvivo bylo vylito do řek a několika městských kašen. „Použité barvivo, nazývané fluorescein nebo uranin, je pro živé tvory (lidi, rostliny, zvířata) zcela neškodné,“ trvá na svém kolektiv.Podle starosty Colmaru Érica Straumanna však byly více než 24 hodin po rozptýlení přípravku nalezeny v řece Lauch mrtvé ryby. Podle něj je za úhyn ryb přímo zodpovědná akce aktivistů Extinction Rebellion.
Policistka měla klimatických aktivistů dost? Polila je olejem

„Obyvatelé Colmu mě upozornili na výskyt mrtvých ryb v řece Lauch po znečištění způsobeném ekologickým hnutím,“ napsal starosta na Facebooku.„Sám jsem se přesvědčil o dopadu tohoto barviva, které bylo rozptýleno ve velkém množství a zůstává dobře viditelné více než 24 hodin po rozptýlení, na vodní faunu.“
Řidič toho měl dost a klimatické aktivisty odvezl na kapotě

Zdroj: leparisien.fr
Článek „Ekoaktivisté“ v akci: protest se zeleným barvivem, uhynulo mnoho ryb se nejdříve objevil na AC24.cz .


Nejčtenější za týden