Německá vláda chce volební právo pro migranty již půl roku po příchodu do země
RSS

Německá vláda chce volební právo pro migranty již půl roku po příchodu do země


A pokud to požaduje německá vláda, pak je pravděpodobné, že se téhož chytí i celá EU a Brusel takový zákon nařídí centrálně. Ostatně, všichni ví, že různé socanské a zelené partaje si své voličstvo dováží, což je i důvod, proč tyto strany tak nadšeně podporují výměnu obyvatel.
Volební právo migrantům by tak zajistilo hlasy právě pro ty partaje, které se snaží Evropu zlikvidovat dovozem zcela nekompatibilních kultur.
V Německu jde samozřejmě zejména o reakci na výrazný pokles preferencí vládních stran – a to i na úrovni jednotlivých zemí pro místní volby – a rychlý vzestup AfD.
Spolková ministryně vnitra Nancy Faeserová (SPD)  chce dát právo volit v místních volbách každému, kdo zůstane v Německu alespoň šest měsíců.
To je to, co hesenští sociální demokraté, z nichž je Faeserová jejich hlavní kandidátkou, požadují ve svém volebním manifestu. SPD je v současné době v průzkumech na 18 procentech – prakticky na stejné úrovni jako AfD a Zelení.
Masivní rozšíření volebního práva pro cizince by se dotklo i žadatelů o azyl, kteří nemluví německy, ale zůstanou v Německu alespoň půl roku. To by mohlo znamenat několik milionů nových voličů v celé zemi v jednom legislativním období.
Jen v loňském roce přišlo do Německa více než milion lidí z Ukrajiny a islámských zemí. V letošním roce se očekává ještě více uprchlíků a žadatelů o azyl.
„Chceme tvrdě pracovat na federální úrovni a ve Spolkové radě, abychom zajistili, že všichni lidé, kteří žijí v hesenských obcích déle než šest měsíců, budou mít právo volit v místních volbách,“ uvádí volební program, který cituje deník  Bild .
Na dotaz listu mluvčí SPD dodal, že to ve skutečnosti znamená lidi, „kteří mají povolení k trvalému pobytu.“ To znamená, že uznaní žadatelé o azyl z Eritreje, Afghánistánu a Sýrie by v budoucnu měli také právo volit v místních volbách.
Ale i další nováčci ze zemí mimo EU by mohli rychle hlasovat na místní úrovni.
Volební právo cizinců se zatím vztahuje pouze na občany ostatních zemí EU.
 


Ohodnoťte tento příspěvek!



[Celkem: 0 Průměrně: 0 ]







Článek Německá vláda chce volební právo pro migranty již půl roku po příchodu do země se nejdříve objevil na Necenzurovaná pravda .


Nejčtenější za týden