Milley a Stoltenberg: Připravme se na dlouhou válku na Ukrajině
RSS

Milley a Stoltenberg: Připravme se na dlouhou válku na Ukrajině


Dva vrcholní západní představitelé právě prohlásili, že NATO se připravuje na „dlouhou válku“ na Ukrajině, protože vyhlídky na mírová jednání se stále více vzdalují. (Foto: Flickr)

Nejprve generální tajemník NATO Jens Stoltenberg v rozhovoru, který v neděli zveřejnila německá mediální skupina Funke, uvedl, že aliance je odhodlána dotáhnout vojenskou podporu Kyjevu do konce a že je to jediný způsob, jak dosáhnout míru. „Většina válek trvá déle, než se očekávalo na jejich počátku. Proto se musíme připravit na dlouhou válku na Ukrajině,“ řekl a dodal: „Musíme si uvědomit, že pokud Zelenskij a Ukrajinci přestanou bojovat, jejich země už nebude existovat. Pokud prezident Putin a Rusko přestanou bojovat, budeme mít mír.“Poté, co se však naplno pustil do verbalizace touhy po vojenském řešení, se ještě snažil zdůraznit: „Všichni chceme rychlý mír.“ Je to jistě rozporuplné sdělení vzhledem k tomu, že ani tolik nenaznačil možnost přimět Kyjev a Moskvu k přímému dialogu u jednacího stolu.
Americký generál: Padne-li Ukrajina, zhroutí se světový řád!

Děje se tak v době, kdy se ukrajinská vláda stále snaží zvýšit tlak na své západní partnery ohledně většího množství zbraní v rychlejším tempu a modernějšího vybavení, jak uvádí Politico:Šéf ukrajinské bezpečnostní rady Oleksij Danilov v názorovém článku zveřejněném v sobotu večer uvedl, že jediným způsobem, jak ukončit válku, je, pokud spojenci Kyjeva urychlí dodávky zbraní. „Odmítání nebo zdržování transferu moderních zbraní ukrajinským ozbrojeným silám je přímým povzbuzením Kremlu k pokračování války, nikoli naopak,“ uvedl Danilov.Dále, ve stejný den, kdy Stoltenbergovy komentáře zaujaly titulky novin, hovořil předseda sboru náčelníků štábů generál Mark Milley s televizí CNN o stavu války a pohledu Pentagonu. I on varoval, že tento konflikt potrvá „dlouho“.
Důkazy naznačují, že ukrajinská raketa způsobila tragédii na trhu

„Na Ruskem okupované Ukrajině je hodně přes 200 000 ruských vojáků. Tato ofenziva, ačkoli je významná, má operační a taktické cíle, které jsou omezené v tom smyslu, že nevedou – i kdyby jich bylo plně dosaženo – k úplnému vykopnutí všech Rusů, což je širší strategický cíl, který měl prezident Zelenskyj,“ řekl nejvyšší americký generál.„To bude trvat dlouho. Bude to velmi značné úsilí po značnou dobu,“ zdůraznil Milley. „Mohu vám říci, že bude trvat značně dlouho, než vojensky vyženeme všech 200 000 nebo více ruských vojáků z Ruskem okupované Ukrajiny. To je velmi vysoká laťka. Bude to trvat dlouho, než se to podaří.“
I concur. Same in Finland. These lunatics are pushing us towards a massive and destructive confrontation. https://t.co/erVqP68llu — Tuomas Malinen (@mtmalinen) September 17, 2023
Zdroj: politico.eu
Ruská ponorka po ukrajinském útoku je téměř na odpis

Článek Milley a Stoltenberg: Připravme se na dlouhou válku na Ukrajině se nejdříve objevil na AC24.cz .


Nejčtenější za týden