Lavrov: Spojené státy proti nám vedou válku
RSS

Lavrov: Spojené státy proti nám vedou válku


Ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov v čerstvém prohlášení pro novináře uvedl, že Spojené státy vedou válku proti Rusku prostřednictvím války na Ukrajině. (Foto: Flickr)

Lavrov v ruskojazyčných komentářích popsal, že Washington nejenže převádí Kyjevu vojenskou pomoc ve výši přibližně 100 miliard dolarů, ale ve skutečnosti kontroluje jeho rozhodování. Dále uvedl, že se tak snaží způsobit Rusku „strategickou porážku“.
Milley a Stoltenberg: Připravme se na dlouhou válku na Ukrajině

Nejvyšší ruský diplomat hovořil v neděli ráno na okraj Východního ekonomického fóra. „Ať si říká, co chce, tuto válku řídí (USA), dodávají zbraně, munici, zpravodajské informace, údaje ze satelitů, vedou proti nám válku,“ řekl podle překladu.„Zatímco to, co se děje, je to, že Ukrajina byla připravena, byla dlouho připravována na to, aby způsobila Rusku strategickou porážku svýma rukama a těly,“ zdůraznil Lavrov.
Ruská ponorka po ukrajinském útoku je téměř na odpis

Ten v předchozích pátečních komentářích uvedl, že USA rovněž vedou globální úsilí o izolaci Moskvy a že to bylo záměrem nedávného mírového summitu o Ukrajině, který pořádala Saúdská Arábie.„Kolem tématu takzvaných (mírových) jednání existuje skutečné spiknutí, stejně jako pokusy obrátit vše naruby prostřednictvím pseudodiplomacie,“ řekl v pátek. Vysvětlil to:
Severní Korea dodá Rusku své nejnovější raketové systémy KN-09

„Západ již několik měsíců tvrdí, že tento ‚mírový vzorec‘ je jediným základem pro jednání. Vychází z nevinných témat … a pak dojde k účelu, pro který byl vymyšlen – způsobit Rusku strategickou porážku, obnovit hranice Ukrajiny, jaké byly v roce 1991, postavit ruské vedení před válečný soud, donutit Rusko zaplatit reparace a pak ‚milostivě‘ souhlasit s podpisem mírové dohody.“Poté naznačil, že je to vzor i při jednání s jinými zeměmi: „Přesně tyto špinavé metody Západ používá nejen ve vztahu k Ukrajině, ale i v mnoha dalších oblastech globální politiky,“ prohlásil Lavrov.
Za 21 dní Rusko přišlo o 40 % krymských obranných systémů S-400

Mezitím se zdá, že Bílý dům je na pokraji schválení raket dlouhého doletu ATACMS, které mají dolet 190 mil.A přitom je nebezpečné, že v posledních několika měsících se zcela jasně ukázalo, že Ukrajina bude i nadále usilovat o údery na města a základny uvnitř Ruska. Nové rakety dlouhého doletu od Washingtonu to Kyjevu bezpochyby usnadní, což hrozí vážnější eskalací, která by nakonec mohla vést k přímým střetům Ruska a NATO.Zdroj: aa.com.tr
Článek Lavrov: Spojené státy proti nám vedou válku se nejdříve objevil na AC24.cz .


Nejčtenější za týden