Zelenskyj chce zrušení Ruska v OSN a ptá se, proč zde mají místo „ruští teroristé“
RSS

Zelenskyj chce zrušení Ruska v OSN a ptá se, proč zde mají místo „ruští teroristé“


Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj se snaží využít své návštěvy v OSN v New Yorku k tomu, aby Rusko bylo z mezinárodního shromáždění odvoláno. (Foto: Youtube)

Položil otázku, jak je možné, že v OSN mají místo „ruští teroristé“. Varoval také, že Rusko je připraveno rozšířit svou válku i mimo Ukrajinu – což je tvrzení bez jakýchkoli důkazů.„Pokud je v OSN místo pro ruské teroristy,“ řekl Zelenskyj, „je to otázka na všechny členy OSN.“ …Až na to, že Rusko samozřejmě nemá v OSN jen tak nějaké křeslo, ale je stálým členem Rady bezpečnosti OSN a z tohoto titulu uplatňuje právo veta vůči nejdůležitějším rezolucím a zásadním rozhodnutím RB OSN.
Šéf OSN nabídl Rusku tajný plán o návratu k obilné dohodě

Zelenskyj se takto vyjádřil na okraj Valného shromáždění OSN (VS OSN), když navštívil nemocnici na Staten Islandu, v níž se léčí asi 18 zraněných ukrajinských vojáků. Zelenskyj dlouhodobě varuje, že OSN je „rukojmím“ ruské politiky.
Ukraine gave up its third largest nuclear arsenal. The world then decided Russia should become a keeper of such power. Yet history shows it was Russia who deserved nuclear disarmament the most, back in the 1990s. And Russia deserves it now: terrorists have no right to hold… pic.twitter.com/lcOuaSAHED — Maria Avdeeva (@maria_avdv) September 19, 2023
Co se týče jeho projevu na Valném shromáždění OSN téhož dne, který přednesl před přibližně 140 státy, a poté, co předtím vystoupil Biden, Zelenskyj přešel do slovního útoku proti Rusku a přednesl komentář v angličtině.
Organizace spojených národů plánuje digitální ID propojené s bankovními účty

„Cílem současné války proti Ukrajině je proměnit naši zemi, naše lidi, naše životy, naše zdroje ve zbraň proti vám, proti mezinárodnímu řádu založenému na pravidlech,“ řekl Zelenskyj. Vyložil, že Rusko vyzbrojuje základní věci k přežití, jako jsou potraviny a energie.„Cílem současné války proti Ukrajině je proměnit naši zemi, naše lidi, naše životy, naše zdroje ve zbraň proti vám, proti mezinárodnímu řádu založenému na pravidlech,“ řekl Zelenskyj a snažil se také vykreslit vzorec Putinovy „agrese“ od Gruzie přes Sýrii až po Moldavsko.Tvrdil také, že Moskva páchá „genocidu“ – a zopakoval mediální tvrzení o tom, že Rusko „uneslo“ několik desítek tisíc dětí. „Čas běží, co s nimi bude?“ ptal se. Poté to označil za „jasnou genocidu“.
Věštkyně vyložila tarot Zelenského a v přímém přenosu byla zatčena

Tyto zprávy o „únosu dětí Ruskem“ však vycházely z trendu, kdy se ruskojazyčné rodiny z Donbasu v mnoha případech dobrovolně stěhovaly na ruské území, a to i vzhledem k tomu, že tam od roku 2014 zuřila občanská válka, v níž prokyjevští Ukrajinci útočili na proruské Ukrajince v Doněcké a Luhanské oblasti.Zelenskyj toho také využil k odsouzení jakéhokoli potenciálního mírového plánu nabízeného třetí stranou, který vyžaduje, aby Ukrajina odstoupila území. Deník New York Times napsal: „Ukrajina hledá podporu pro desetibodový program urovnání, který požaduje úplné stažení Ruska a zaplacení reparací.“„Zelenskyj přednesl přítomným myšlenku na uspořádání summitu, na jehož programu by byl tento program – což by podle ukrajinských diplomatů znamenalo symbolický úspěch, i když by neexistovaly žádné prostředky, jak takové urovnání na Rusku prosadit,“ poznamenala zpráva.
Zelenskyj: Slabý Putin zabil žoldáka Prigožina

Publikum OSN zatleskalo, když Zelenskyj na závěr svého vystoupení řekl, že svět musí usilovat o „ukončení agrese za podmínek státu, který byl napaden“ . Očekává se, že později odcestuje do Washingtonu, kde bude lobbovat za další miliardy dolarů amerických daňových poplatníků, které mají být přislíbeny na válečné úsilí.
Mezitím Zelenskyj, využívajíc svou řeč OSN, na chvíli promluvil o „ cílech klimatické politiky “ světové organizace…
Putin již dosáhl hlavních cílů na Ukrajině, říká LukašenkoČlánek Zelenskyj chce zrušení Ruska v OSN a ptá se, proč zde mají místo „ruští teroristé“ se nejdříve objevil na AC24.cz .


Nejčtenější za týden