VIDEO: Polsko zastavilo dodávky zbraní na Ukrajinu! Mezi Polskem a Ukrajinou vypukla agrární válka kvůli zákazu dovozu ukrajinské zemědělské produkce na polský trh! Líbánky mezi Varšavou a Kyjevem skončily a Ukrajina zažalovala Polsko, Maďarsko a Slovensk
RSS

VIDEO: Polsko zastavilo dodávky zbraní na Ukrajinu! Mezi Polskem a Ukrajinou vypukla agrární válka kvůli zákazu dovozu ukrajinské zemědělské produkce na polský trh! Líbánky mezi Varšavou a Kyjevem skončily a Ukrajina zažalovala Polsko, Maďarsko a Slovensk


VIDEO: Polsko zastavilo dodávky zbraní na Ukrajinu! Mezi Polskem a Ukrajinou vypukla agrární válka kvůli zákazu dovozu ukrajinské zemědělské produkce na polský trh! Líbánky mezi Varšavou a Kyjevem skončily a Ukrajina zažalovala Polsko, Maďarsko a Slovensko u Světové obchodní organizace! Evropská unie zákaz neprodloužila, a tak hrozba pesticidní mouky a salmonelových kuřat z Ukrajiny je opět zpátky!
Polsko zastavilo dodávky zbraní na Ukrajinu! Tuto šokující zprávu [ 1 ] ve středu večer přinesla polská média v reakci na eskalaci agrární války mezi Varšavou a Kyjevem. Polsko přestalo dodávat zbraně Ukrajině, uvedl premiér Mateusz Morawiecki v televizi Polsat. “ Na základě toho, že se nyní sami vyzbrojujeme nejmodernějšími zbraněmi, již Ukrajině žádné zbraně nepředáváme. Pokud se chcete bránit, musíte mít čím se bránit. Tuto zásadu uznáváme, ” uvedl Morawiecki.
V Polsku budou 15. října parlamentní volby a vládní strana Právo a spravedlnost (PiS) v průzkumech zaostává za opozičním blokem vedeným oddaným evropským byrokratem Donaldem Tuskem, takže politici vládní strany v čele s premiérem Mateuszem Morawieckým nasedli do autobusu a začali objíždět polská města v rámci volební kampaně, protože potřebují každý hlas.
A v této situaci došlo ke zrušení evropského zákazu na dovoz ukrajinské zemědělské produkce! Pro Poláky rána z čistého nebe. V tom okamžiku hrozí zaplavení evropského trhu levnou a bez evropských norem a standardů pěstovanou a chovanou zemědělskou produkcí. To by vedlo ke krachu domácích producentů potravin v Polsku a k pádu výlučného postavení Polska na evropském trhu. Polsko tak spolu s Maďarskem a Slovenskem se rozhodly, že jednostranně prodlouží zákaz na import ukrajinského obilí a další produkce z Ukrajiny do svých zemí. Kyjev to označil za nepřátelský akt a podal na všechny 3 země žalobu u Světové obchodní organizace (WTO) a oznámil, že v odvetě uvalí embargo na dovoz polského ovoce a zeleniny na Ukrajinu.
!function(r,u,m,b,l,e){r._Rumble=b,r[b]||(r[b]=function(){(r[b]._=r[b]._||[]).push(arguments);if(r[b]._.length==1){l=u.createElement(m),e=u.getElementsByTagName(m)[0],l.async=1,l.src="https://rumble.com/embedJS/ubrzme"+(arguments[1].video?'.'+arguments[1].video:'')+"/?url="+encodeURIComponent(location.href)+"&args="+encodeURIComponent(JSON.stringify([].slice.apply(arguments))),e.parentNode.insertBefore(l,e)}})}(window, document, "script", "Rumble");


Rumble("play", {"video":"v3grij4","div":"rumble_v3grij4"});
A to už bylo moc i na Morawieckého, který přímo z autobusu poslal Zelenskému výstrahu. Pokud Ukrajina uvalí embargo na polskou zemědělskou produkci za to, že Polsko si chrání svůj trh s obilím, což je strategická otázka polského národního zemědělství, tak potom Varšava svůj zákaz rozšíří a kromě obilí zakáže do Polska dovoz i dalších ukrajinských produktů z oblasti zemědělství. A ve středu večer na televizi oznámil, že Polsko již žádné zbraně Ukrajině dodávat nebude. Podle pozorovatelů jde o zjevnou odvetu Kyjevu za žalobu na Polsko u WTO kvůli zákazu dovozu ukrajinského obilí do Polska.
Jinými slovy, mezi Ukrajinou a Polskem se schyluje k agrární válce a tupá Zelenského vláda si neuvědomuje, že v Polsku je před volbami a polská vláda nemůže v této chvíli udělat krok proti polským zemědělcům tím, že pustí na trh levné ukrajinské obilí, které zruinuje celý polský trh s obilím. Líbánky mezi Varšavou a Kyjevem tak skončily a ukazuje se, že největší překážkou vstupu Ukrajiny do EU nebude Rusko nebo Maďarsko, ale právě Polsko. Ukrajina by totiž po vstupu do EU nahradila roli Polska! A to si musíme vysvětlit.
Polsko je v ohrožení ukrajinskou agrární produkcí stejně, jako Francie v roce 2004 čelila levnější polské produkci
Všichni v Evropě víme, jaká je úloha Polska po jeho vstupu do Evropské unie. Je to hlavní producent potravin v celé Evropské unii. Mimořádné postavení polských zemědělců v Polsku vyplývá z toho, že Poláci si vyjednali v přístupových rozhovorech do EU naprosto nevídané výjimky na podporu zemědělců, takže Polsko do značné míry převálcovalo do té doby dominantní pozici Francie jako největšího zemědělského giganta ještě v 90. letech minulého století.
Francie o tuto pozici přišla po vstupu Polska do EU v roce 2004. Od toho okamžiku začaly polské firmy zaplavovat celou EU svou rostlinnou i živočišnou produkcí, protože zkrátka dokázaly všechno vyprodukovat nejlevněji v celé EU, levněji než Francouzi. A de facto celých už skoro 20 let od vstupu do EU tak Polsko profituje ze své dominantní zemědělské pozice.
Premiér Mateusz Morawiecki objíždí v autobusu volební mítinky To přináší Polsku obrovské příjmy, které potom polské vlády vynakládaly na zbrojení a posilování polské armády. Angela Merkel v roce 2014 o Polácích řekla, že…  skrze své klobásy budují nejsilnější armádu v Evropě . Myslela to v nadsázce, ale v podstatě se příliš nemýlila. Naprosto výjimečné podmínky vstupu Polska do EU udělaly z polských zemědělců nejvýkonnější mašinérii na ovládnutí trhu s potravinami v EU.
Jenže, má to jeden háček. Polsko může o tuto roli přijít stejně, jako v roce 2004 o ni přišla Francie. Pokud totiž do EU vstoupí Ukrajina, v tom okamžiku se polská potravinová dominance v Evropě zhroutí a roli nejlevnějšího producenta potravin a veškeré zemědělské produkce převezme po Polsku prostě Ukrajina.
Zhroucení postavení zemědělců ve Francii po vstupu Polska do EU vedlo postupně k pádu francouzské Socialistické strany
Francouzští zemědělci se z nástupu Polska v roce 2004 na potravinový trh EU dodneška nevzpamatovali a mnoho jich zbankrotovalo a zkrachovalo. Tito zemědělci přitom dlouhou dobu byli mohutnými podporovateli a voli francouzské Socialistické strany, který je dnes v troskách. Důvod je jasný – Socialisté přivedli do EU Poláky a neochránili francouzské zemědělce a s tím spojené dopady na francouzský venkov. A totéž by teď hrozilo i polským vládám, pokud by potopily polské zemědělce.
Vlády by tím ztratily podporu polského venkova. Ukrajina totiž dokáže vyprodukovat zemědělskou produkci mnohem levněji než Polsko, ale především v daleko větších a obrovských kvantech a objemech, které o to více snižují cenu na jednotku dané komodity. Tomu prostě polské zemědělství nemůže konkurovat. Proto Polsko přistoupilo k zákazu ukrajinského dovozu obilí z titulu ochrany trhu EU před produkcí ze třetích zemí.
Ukrajinské kamiony s obilím na polské hranici Členské země EU totiž nesmí zakázat dovoz zemědělské produkce na své trhy jen v případě, že jde o dovozce z jiné členské země EU. Pokud jde ale o dovozce ze zemí mimo Evropskou unii, mohou si státy EU chránit své trhy libovolně. Samozřejmě, je tady otázka WTO a mezinárodních dohod, ale odvolávání se na Světovou obchodní organizaci je obvykle jalové.
Protože pokud neexistuje směrodatná mezistátní smlouva mezi Polskem a Ukrajinou o dovozu obilí do Polska, kterou by najednou Polsko flagrantně porušilo a vypovědělo, tak žaloba nemá šanci na úspěch. Je to prostě ochranářské opatření před lacinou produkcí z nějaké nečlenské země EU, před kterou se Polsko brání. Kdo se před ní ale nebrání, to jsou ty země EU, které souhlasily s tím, že zákaz Evropské unie na dovoz ukrajinské agrární produkce se neprodlouží.
Ukrajina zaplaví trhy EU obilím pěstovaným za pomoci pesticidů a živočišnou produkcí, který díky korupci na Ukrajině projde zaručeně všemi kontrolami
Česká republika tak bude v blízké době zaplavena podivným a bez evropských předpisů pěstovaným obilím z Ukrajiny, opět se dá očekávat, že v něm budou nalezeny pesticidy, v kuřatech se bude tu a tam prohánět salmonela, na což čas od času upozorní v EU nějaká kontrola, ale kuřata určitě budou na akci, o tom nemusíme pochybovat. Koncem července se v ČR a na SK objevily prsní kuřecí řízky z Ukrajiny obohacené o salmonelu [ 2 ] a většina balení se vyprodala ještě předtím, než inspekce stihla nakažená balení prsních řízků stáhnout z trhu.
Polsko si chrání svůj trh kvůli svému dominantními postavení na trhu v EU, Slovensko a Maďarsko ten zákaz prodloužily z politických důvodů. Na Slovensku budou volby již 30. září a v Maďarsku je pro změnu silně proti-ukrajinská politika, takže tam ten zákaz nepřekvapí už vůbec. Každopádně pro Poláky je otázka Ukrajiny teď mimořádně schizofrenní. Polsko na jedné straně Ukrajině nejvíce vojensky pomáhá, jak může.
Prsní řízky přebalované na Slovensku, ale s původem z Ukrajiny. Většinu balení se prý nepodařilo stáhnout z trhu, protože lidé je stačili na akci rychle vykoupit. FOTO: Státní zemědělská a potravinová inspekce ČR (SZPI) Ale na straně druhé Ukrajina představuje svým zemědělstvím a zemědělskou produkcí největší ohrožení pro polskou ekonomickou a i politickou moc po roce 2004. Poláci vědí, že jakmile Ukrajina vstoupí do EU, celá Evropa začne jezdit na nákupy potravin ne do Polska jako nyní, ale právě na Ukrajinu! A Ukrajina s neonacistickým odkazem Bandery by se stala geograficky největším státem Evropské unie s obrovským vlivem na procesy uvnitř EU.
Poláci vědí, že by to byl konec jejich plánů na obnovu Velkopolska. A proto líbánky mezi polskou a ukrajinskou vládou právě skončily. Ukrajina se totiž nedá považovat za partnera Polska, ale historicky za největšího konkurenta v prostoru. A to z hlediska historie nejlépe dokazuje Banderův odkaz a vyvražďování Poláků na Volyni. Přesně takové ty vztahy mezi Poláky a Chocholy byly, a přesně takové zase jednoho blízkého a ne příliš vzdáleného dne budou.
-VK-
Šéfredaktor AE News
S námi čtete, s námi objevujete
Vážení čtenáři Aeronetu, pokud se vám líbí naše investigativní žurnalistika a komplexní analýzy, které pro Vás už 9. rokem děláme, pokud se vám líbí naše články, videa, překlady videí a pravidelné páteční pořady na SVCS, a chcete-li, abychom vám i nadále mohli přinášet nové informace a politické analýzy a komentáře, přispějte prosím jakoukoliv sumou v závěru tohoto měsíce na naší obvyklé darovací stránce  zde , ale pouze v případě, že si to můžete dovolit, tedy podle svých možností. Každý příspěvek má smysl, každý se počítá, malý i velký. Zatím jsme vysbírali jen cca.  23%  z cílové sumy a  do konce měsíce zbývá  10  dní . Přispět můžete bankovním převodem, PayPalem, kryptoměnami Bitcoin, Bitcoin Cash, Ethereum a Monero, a poštovní složenkou na účet. Naše práce může pokračovat jedině s Vaší podporou, jinak to není možné a nemělo by to ani smysl, protože podpora musí být oboustranná.  Náš server je tu pro vás. Za Vaši podporu a pomoc předem děkujeme!


Nejčtenější za týden