Platit vyšší výpalné za jednostrannou propagandu je nepřípustné
RSS

Platit vyšší výpalné za jednostrannou propagandu je nepřípustné
SLOVANKA


Jistě vám neuniklo, že pětikolková vláda hodlá přidat finance své vlastní hlásné troubě . Ovšem jejich hlásnou troubu si nebudou platit sami ze svých kapes. Platit jim ji musíme my všichni.

Výpalné  za propagandu z ČT se od začátku roku 2025 pravděpodobně zvýší o 25 korun na 160 korun měsíčně a za rozhlas vzroste o deset korun na 55 korun za měsíc.

A co víc, výpalné musí zaplatit každý – nejen ten, kdo má televizi, ale také notebook, PC či mobil. Prostě cokoli, na čem chytnete internet. To má samozřejmě přidat do kapes vyžírek z ČT a ČRo ještě mnohem více peněz.

Proč však mají televizi platit všichni a ne pouze ti jedinci, pro které vysílá? Tedy proč se ČT nezakóduje, aby k ní měl přístup jen ten, kdo má o její vysílání zájem? Ať si ji platí jen její fanoušci a uvidíme, jak dlouho tato nejen zbytečná, ale dokonce škodlivá instituce přežije.
Nebo se může rovnou privatizovat – ať si žije z reklam a dotací z Bruselu jako ostatní soukromí propagandisté. Ti si alespoň za své tendenční vysílání nežádají peníze od lidí takto přímo.

Případně může být převedena na dotovanou státní příspěvkovou organizaci, kde by opět nebyla placena přímo, ale skrz státní rozpočet (asi jako bezpočet parazitních politických neziskovek).

Nicméně systém, na kterém jsou tzv. „veřejnoprávní média“ založena, je zločinecký a lze jej přirovnat k mafii, která také vybírá peníze, aniž by vám za ně něco přínosného dala s tím, že pokud nezaplatíte, budete potrestáni.
Tuto instituci musíme platit dokonce i za to, že otevřeně škodí, neboť podobně jako jiní propagandisté slouží k propagaci jednoho jediného názorového a politického proudu.

Zcela popírá pluralitu a to jak názorovou, tak politickou.


Úplně stejně nehorázné zvyšování plateb médiím za šíření jednostranné propagandy bylo v poslední době možné zaznamenat i z dalších zemí. A je zajímavé, že jinde je odpor veřejnosti poměrně značný.

Velká petice za zrušení poplatků jednostranné a propagandistické ZDF vznikla například v Německu. Tam se pod ni podepsaly  statisíce lidí. Nejinak tomu bylo v Rakousku, kde mimo petice, organizované opozicí, proběhlo také několik masových demonstrací proti výpalnému tamní veřejnoprávní ÖRF.
K protestům však došlo také ve Velké Británii –  a to proti BBC nebo v Holandsku proti tamní NOS. V obou uvedených zemích byly navíc tyto propagandistické žumpy zažalovány za svůj podíl na poškození lidí po aplikaci genových injekcí, které tyto stanice mohutně  propagovaly –  a to i za peníze z poplatků poškozených.
Asi hlavním argumentem pro zrušení těchto hlásných trub Bruselu je pak fakt, že již velmi dlouho neplní původní funkci, kterou bylo zavedení poplatků v počátcích těchto médií zdůvodňováno.
Kdysi totiž měla veřejnoprávní média plnit funkci varovného systému v případě různých nenadálých událostí – přírodních katastrof, terorismu, nepřátelských válečných aktů apod.

To bylo v době, kdy neměly konkurenci. Dnes je již tento důvod pasé, protože okamžité informace získáváme nejen z mnoha televizních a rozhlasových médií, ale i z těch internetových.

Jenže tyto hlásné trouby systému jsou udržovány při životech svými politickými mecenáši, kteří jsou v těchto médiích propagováni. Zde jde tedy o systém „ruka ruku myje.“
Co na tom, že lid je považuje za to největší mediální dno v rámci mainstreamových médií – jak je ostatně znát i na anketě, kterou můžete vidět vpravo na liště, kde již více než 2600 lidí označilo právě ČT jako zcela jasně nejhlubší dno mainstreamové propagandistické žumpy.
Seznam, který následuje na druhém místě, má zhruba polovinu hlasů než ČT.
Veřejnoprávní média tak nejen neslouží původnímu účelu, ale nejspíš ani většině lidí. Ti, kdo je sledují, si je jistě rádi zaplatí, ale nelze k tomu nutit i ty, kdo se této mediální jednostranné žumpě vyhýbají.
Jedinou cestou, která by nebyla proti dobrým mravům, by bylo poplatky zcela zrušit. Vybírání výpalného za jednostrannou politickou propagandu není ničím jiným než mafiánskou praktikou.
Co by bylo s těmito médii poté je už celkem nepodstatné. Možností je několik – od jejich úplného zrušení přes privatizaci až po možnost přeměnit je na státní příspěvkovou organizaci.
Jejich stávající podoba je však zcela nepřípustná a jasná neochota změnit koncepci tak, aby byl program skutečně pro každého, činí vybírání výpalného vysoce nemravným – o to víc pak v případě rozšíření cílové skupiny koncesionářů za současného zdražení…

A co si myslíte o návrhu na zvýšení výpalného a rozšíření na další skupiny obyvatel vy? O tom můžete hlasovat v anketě, která je již nějakou dobu na stránkách.  A pro ty, kdo zatím nehlasovali, ji přidávám i sem:


 
Slovanka

The post Platit vyšší výpalné za jednostrannou propagandu je nepřípustné first appeared on Pravý prostor .


Nejčtenější za týden