Ukrajinský trans vojenský mluvčí vyhozen za „neschválená“ prohlášení
RSS

Ukrajinský trans vojenský mluvčí vyhozen za „neschválená“ prohlášení


Kontroverzní americká transgenderová mluvčí ukrajinských sil teritoriální obrany Sarah Ashton-Cirillo (rozená Michael Cirillo) byla ukrajinskou armádou suspendována na dobu neurčitou, rovněž až do ukončení vyšetřování. (Foto: X)

Podle oficiálního prohlášení ukrajinské armády nebyly nedávné výroky Ashtonové-Cirillové týkající se „lovu“ na disidenty a „ propagandisty“ schváleny…A dodatečně to potvrdilo i ministerstvo obrany země:
3/3 The command of the TDF will conduct an official investigation into the circumstances of these statements. Appropriate decisions would be taken. Sergeant Sarah Ashton-Cirillo will be suspended immediately pending the investigation. — Ukraine Territorial Defense Forces (@TDF_UA) September 20, 2023
Jak jsme podrobně popsali níže, Ashtonová-Cirillo se v posledních dnech dostala do slovní přestřelky s vlivným republikánským senátorem J. D. Vancem.
Polsko přestává posílat zbraně na Ukrajinu uprostřed boje o obilí

Vzhledem k tomu, že video s „lovem“ bylo na internetu už déle než týden a Kyjev nic nepodnikl, zdá se, že načasování pozastavení činnosti ukrajinské armády je spíše důsledkem obav o Zelenského lobbistické úsilí ve Washingtonu než čehokoli jiného.Zelenskyj se chystá navštívit Bílý dům a bude se také snažit lobbovat za zdrženlivost GOP a za to, aby se v Kongresu schválily další miliardy na obrannou pomoc Ukrajině. To je pravděpodobně skutečný důvod odvolání Ashtonové-Cirillové: Zelenskyj nechtěl, aby mu ve Washingtonu visela nad hlavou kontroverze, zejména poté, co senátor Vance napsal dopis, v němž požadoval odpovědi od nejvyšších představitelů obrany a zpravodajských služeb Bílého domu.Také se teprve tento týden odehrála následující bizarní a trapná scéna na radnici v Las Vegas…
Američan maskující se za „ženskou“ mluvčí ukrajinské armády se rozhodl pustit se do boje s úřadujícím americkým senátorem.Senátor JD Vance z Ohia vznesl formální dotaz, zda je Sarah Ashton-Cirillo (rodným jménem Michael John Cirillo) financována americkou vládou nebo zda má vazby na americkou zpravodajskou komunitu.
ČAK: Obchodní řetězce dováží mimořádně levné a nekvalitní maso z Ukrajiny

Senátor Vance zaslal dopis ministru zahraničí Antony Blinkenovi, ministru obrany Lloydu Austinovi a ředitelce národních zpravodajských služeb Avril Hainesové, směřující k získání informací v tomto směru.Minulý týden se objevilo virální video, na kterém Ashton-Cirillo jménem ukrajinských sil územní obrany prohlásil, že „propagandisté“ Ruska budou „loveni“ po celém světě.Odhalující je, že to bylo řečeno právě v době, kdy měl být americký novinář Gonzalo Lira postaven před ukrajinský soud kvůli nejasnému obvinění z „ospravedlňování ruské agrese“. Toto video vyvolalo na internetu šílenství a hněv, protože se zdálo být otevřenou výhrůžkou novinářům nebo komukoli, kdo se v dané otázce související s válkou nedrží proukrajinské linie.Následoval ohňostroj, když se senátor Vance a Ashtonová-Cirilloová vraceli a vraceli…Ve Vanceově dopise adresovaném nejvyšším představitelům americké obrany a zpravodajských služeb se částečně uvádí:
Zelenskyj chce zrušení Ruska v OSN a ptá se, proč zde mají místo „ruští teroristé“

„V posledních dnech se rozšířilo video s osobou, která tvrdí, že je anglicky mluvícím mluvčím ukrajinské armády. Na videu se tato osoba, Sarah Ashton-Cirillo, dívá přímo do kamery a vyhrožuje fyzickým násilím každému, kdo šíří ‚ruskou propagandu‘.“A další informace z dopisu:„Řada zpráv údajně nabízí další informace, z velké části nepotvrzené, týkající se Ashton-Cirillo. Viděl jsem tvrzení, že tato osoba je Američan, bývalý agent zpravodajské služby ve Spojených státech a zaměstnanec ukrajinské vlády. Jiní tvrdí, že Ashton-Cirillo provádí promyšlený žert. Pokud je tomu tak, pochvala za podání kvalitního humoru,“ pokračoval Vance ve zjevné narážce na údajné přímé lobbování Ashtonové-Cirillové v americkém Kongresu za vojenskou pomoc Ukrajině v prosinci loňského roku.Tyto otázky položil čerstvý senátor z Ohia v dopise:
Lavrov: Spojené státy proti nám vedou válku


Je tato osoba zaměstnána ukrajinskou armádou a máme důvod se domnívat, že je odměňována z amerických zdrojů?
Je tato osoba americkým občanem? Sloužil někdy v nějaké funkci americkým zpravodajským službám?
Máme důvod se domnívat, že ukrajinské ozbrojené síly nebo zpravodajské služby plánují páchat násilné činy proti těm, kteří se zapojují do „ ruské propagandy“?


Podle nezávislého zpravodajského zdroje The Dossier vydal Ashton-Cirillo v pondělí několik nových usvědčujících prohlášení a poté rychle couvl, možná v domnění, že by se mohl dostat do problémů nebo že by celá epizoda mohla Kyjev uvést do rozpaků:V odpovědi na dotaz senátora JD Vance z Ohia Sarah Ashton-Cirillo – rodným jménem Michael John Cirillo – prohlásil, že se zodpovídá třem osobám: „mým ukrajinským velitelům, ukrajinskému lidu a americkým daňovým poplatníkům“.
Milley a Stoltenberg: Připravme se na dlouhou válku na Ukrajině

O hodinu později Cirillo zveřejnil video, v němž od svého předchozího prohlášení ustoupil a trval na tom, že americká vláda nefinancuje jeho ukrajinskou vojenskou mediální operaci v zahraničí.Toto je bizarní odpověď na Vanceovy dotazy od transgenderového mluvčího YouTube…
Exclusive Special Ukraine in the Know: My response to Senator Vance’s letter to the US Secretaries of State and Defense and the Director of National Intelligence asking about my role in the Armed Forces of Ukraine. pic.twitter.com/L6KuHgfyC5 — Sarah Ashton-Cirillo (Ukrainian TDF Media) (@SarahAshtonLV) September 18, 2023
Vance později pro Breitbart News uvedl několik výstižných a vhodných komentářů: „Pokud si Ukrajinci chtějí najmout podivíny, aby vyhrožovali Američanům a dalším lidem za to, že říkají svůj názor, je to asi jejich právo. Neměli by k tomu ale používat naše daňové dolary.“Pokračoval: „ Ještě předtím, než jsme se rozhodli, že se budeme věnovat této problematice: „A my bychom neměli předstírat, že jde o válku za svobodu, když náš údajný spojenec vyhrožuje násilím každému, kdo se postaví proti válce.“Zdroj: breitbart.com
Důkazy naznačují, že ukrajinská raketa způsobila tragédii na trhu

Článek Ukrajinský trans vojenský mluvčí vyhozen za „neschválená“ prohlášení se nejdříve objevil na AC24.cz .


Nejčtenější za týden