Zpěvák Eric Clapton podpořil kandidaturu Roberta F. Kennedyho na prezidenta USA
RSS

Zpěvák Eric Clapton podpořil kandidaturu Roberta F. Kennedyho na prezidenta USA


Drtivá většina takzvaných celebrit je zcela pevně na straně systému, ať už je sebevíc zvrácený. To vidíme velmi dobře u nás, ale také v USA, kde je většina Hollywoodu plně na Bidenově straně.
Je tedy velmi potěšující vidět, že se občas některá  světoznámá celebrita „utrhne“ a podpoří opačnou stranu.
Eric Clapton pomohl získat 2,2 milionu dolarů na prezidentskou kampaň demokratického kandidáta Roberta F. Kennedyho a politický akční výbor (PAC) na soukromé sbírce v pondělí večer, oznámila v úterý Kennedyho kampaň.
Hvězdná událost, která se konala v luxusní čtvrti Brentwood v Los Angeles, získala celkem 2,2 milionu dolarů, přičemž 1 milion dolarů byl vyčleněn na kampaň pana Kennedyho, zatímco zbývajících 1,2 milionu dolarů podpoří PAC věnovanou podpoře jeho kandidatury na prezidentský úřad.
„ Jsem hluboce vděčný Ericu Claptonovi za to, že včera večer přinesl své hudební umění a rebelského ducha na mé setkání v Los Angeles a pomohl vybrat 2,2 milionu dolarů pro mou kampaň,“  uvedl Kennedy v  prohlášení  zveřejněném jeho kampaní.
Pan Kennedy, který je synem zavražděného bývalého prezidentského kandidáta senátora Roberta F. Kennedyho, vyjádřil své uznání za to, že hudba má moc spojovat lidi v naší rozdělené společnosti.
„Eric zpívá z hlubin lidského údělu. Pokud ve mně vidí možnost přinést jednotu do naší země,  je to možné jen proto, že umělci jako on se dovolávají pohřbené víry v neomezenou moc lidských bytostí překonat jakoukoli překážku ,“ uvedl Kennedy v prohlášení.
Koncem srpna Kennedyho kampaň odhalila, že Eric Clapton bude hlavní hvězdou exkluzivní fundraisingové akce, kde se ceny vstupenek údajně pohybovaly od minima 3 300 do maxima 6 600 dolarů.
V té době pan Clapton vyjádřil své nadšení z této události v krátkém  videoposelství , v němž chválil pana Kennedyho za jeho odhodlání bojovat za „pravdu, jednotu, mír a potomstvo.“
Kennedy i Clapton kritizovali povinné očkování proti covidu-19.
Kennedy je jedním ze dvou demokratických kandidátů kandidujících proti prezidentovi Joe Bidenovi, který čelí vyšetřování impeachmentu a který má podporu Demokratického národního výboru (DNC) při hledání druhého funkčního období v Bílém domě.
Kennedy nedávno obvinil DNC ze zmanipulování systému prezidentských primárek, aby zabránil jakémukoliv podstatnému zpochybnění kampaně prezidenta Bidena.
V  otevřeném dopise zveřejněném 13. září pan Kennedy obvinil vedení DNC, že jde „mimo trať“ tím, že omezuje demokracii a manipuluje s pravidly primárek ve prospěch prezidenta Bidena.
„ DNC a kampaň Joe Bidena se v podstatě spojily do jednoho celku, finančně i strategicky ,“ napsal Kennedy.
Sekce 4 stanov DNC uvádí, že předseda strany je povinen zachovat nestrannost, pokud jde o prezidentské kandidáty a jejich kampaně.
V únoru DNC schválil rezoluci s jednomyslným souhlasem, slibující „plnou a úplnou podporu“ jak prezidentovi, tak viceprezidentce Kamale Harrisové. Tato rezoluce byla přijata před zahájením kampaně pana Kennedyho.
V reakci na Kennedyho kritiku předseda DNC Jaime Harrison sdělil své kampani v dopise citovaném deníkem The Washington Post, že kritika byla založena na „vážných nedorozuměních“ nominačního procesu.
„Doufám, že schůzka s naším vedoucím týmem pro výběr delegátů zabrání budoucím případům, kdy voliči obdrží chybné informace, které by mohly způsobit zmatek ohledně spravedlnosti demokratického nominačního procesu,“  napsal Harrison.
Bidenova kampaň vybrala od dubna do konce července více než 72 milionů dolarů. Tato čísla jsou sice značná, ale ve srovnání s částkami, které v této fázi svých kampaní za znovuzvolení získali Bidenovi předchůdci, zaostávají.
Například v roce 2019 tehdejší prezident Donald Trump a Republikánský národní výbor (RNC) vybrali ve druhém čtvrtletí celkem 105 milionů dolarů, uvedla agentura AP.
Průzkum   RealClearPolitics z  19. září umístil pana Kennedyho na druhé místo s odstupem 11,9 bodu pro demokratickou prezidentskou nominaci v roce 2024, za prezidentem Joe Bidenem s 66,6 body.
 


Ohodnoťte tento příspěvek![Celkem: 3 Průměrně: 5 ]Článek Zpěvák Eric Clapton podpořil kandidaturu Roberta F. Kennedyho na prezidenta USA se nejdříve objevil na Necenzurovaná pravda .


Nejčtenější za týden