Švýcarský parlament schválil zákaz nošení burek pod pohrůžkou pokuty
RSS

Švýcarský parlament schválil zákaz nošení burek pod pohrůžkou pokuty


Švýcarský parlament schválil zákaz zahalování obličeje v rámci legislativy, o níž se předpokládá, že je zaměřena proti muslimkám nosícím burky a nikáby. (Foto: Flickr)

Dolní komora parlamentu země ve středu drtivou většinou hlasovala pro návrh zákona, který byl přijat 151 hlasy pro a 29 proti. Horní komora již dříve schválila zákaz, který silně podporovala pravicová Švýcarská lidová strana.
Švýcarská studie: poškození covid-19 vakcínou je 3000x vyšší, než se předpokládalo

Zakazuje zakrývání nosu, úst a očí na veřejných místech i v soukromých budovách, kam má přístup veřejnost.Zákaz se nyní stane federálním zákonem a ti, kdo jej poruší, budou pokutováni částkou 1 000 švýcarských franků (1 114 USD).
Proč má Švýcarsko 374 tisíc bunkrů? Badatel představil video

Před dvěma lety Švýcarsko v referendu těsně schválilo zákaz nošení nikábů, burek, lyžařských masek a šátků na veřejnosti. Více než 51 procent hlasujících se vyslovilo pro, zatímco téměř 49 procent hlasovalo proti.Nový zákon obsahuje řadu výjimek, mimo jiné pro domorodé zvyky, náboženské obřady, divadelní představení a zahalování obličeje ze zdravotních a klimatických důvodů.
Zelenskyj vykazuje autoritářské rysy. Švýcarská rozvědka promluvila

Švýcarsko se tak zařadilo po bok několika dalších evropských zemí, které burky v nějaké podobě zakázaly, včetně Francie, Belgie, Bulharska, Rakouska, Dánska a Nizozemska.V roce 2009 Švýcarsko v rámci další politiky zaměřené na muslimskou komunitu zakázalo po kampani vedené pravicovými stranami výstavbu nových minaretů mešit, věží, které se tradičně stavějí k promítání výzev k modlitbě.
Švýcarsko přestává doporučovat očkování proti covid-19

Podle studie Lucernské univerzity z roku 2021 se počet žen, které ve Švýcarsku nosí nikáb, pohybuje mezi 21 a 37 a nebyly zjištěny vůbec žádné důkazy o tom, že by ženy nosily burku.Muslimové tvoří asi pět procent z 8,6milionové švýcarské populace, tedy asi 390 000 lidí, z nichž většina má kořeny v Turecku, Bosně a Kosovu.Zdroj: middleeasteye.net
Článek Švýcarský parlament schválil zákaz nošení burek pod pohrůžkou pokuty se nejdříve objevil na AC24.cz .


Nejčtenější za týden