Ukrajina upravila projev Zelenského v OSN, aby si vytvořila větší publikum
RSS

Ukrajina upravila projev Zelenského v OSN, aby si vytvořila větší publikum


Ukrajinský prezident Zelenskyj v úterý vystoupil na Valném shromáždění OSN, ale uživatelé sociálních sítí si všimli velké chyby. (Foto: Youtube)

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v úterý vystoupil na Valném shromáždění OSN, ale ostražití uživatelé sociálních sítí si všimli velké chyby.Záběry z videozáznamu jeho projevu naznačují, že ukrajinská média sestříhala záběry tak, aby se zdálo, že publikum je větší, než ve skutečnosti bylo.
Ministryně Černochová zkritizovala ukrajinského prezidenta Zelenského

Ve skutečnosti je vidět, že Zelenskyj sedí v publiku, kde byl i během projevu amerického prezidenta Joea Bidena, který pronesl dříve ten den.
Whoops pic.twitter.com/jzkW60q2BP — Jack Poso (@JackPosobiec) September 21, 2023
Ukrajinská vláda se oficiálně nevyjádřila k tomu, co bylo ve skutečnosti obyvatelům vysíláno, ale mnozí si myslí, že Kyjev s videem manipuloval.
Ukrajinský trans vojenský mluvčí vyhozen za „neschválená“ prohlášení

Susan Schreinerová, vedoucí analytička společnosti C4 Trends, řekla časopisu Forbes:„ První reakce by byla, že manipulace s videem je nevhodná – ale v tomto případě to představuje dilema.“Schreinerová dodala: „Proč na Ukrajinu klademe vyšší nároky než na dezinformace šířené Ruskem, Čínou nebo dokonce Trumpem – s jeho zálibou chlubit se velikostí svých davů v den inaugurace?“
Polsko přestává posílat zbraně na Ukrajinu uprostřed boje o obilí

I když Ukrajina možná video zmanipulovala, někteří lidé na sociálních sítích si myslí, že střih byl tak špatně provedený, že by se mohlo jednat o dezinformaci – prezentovanou kremelskými propagandisty – zvláště když jsou skutečné klipy tak snadno dostupné.Ať tak či onak, příspěvky s klipy se ve čtvrtek rychle rozšířily na X, dříve známém jako Twitter, přičemž někteří z nich se ptali, zda se sestříhaná videa skutečně vysílala na Ukrajině.Amy E. Bonebrightová, přidružená profesorka žurnalistiky na Liberty University, řekla: „Mnoho proruských účtů X tuto zprávu retweetovalo a hlásalo své znechucení nad podporou prezidenta Zelenského.
Zelenskyj chce zrušení Ruska v OSN a ptá se, proč zde mají místo „ruští teroristé“

„Avšak jednoduché vyhledávání pomocí výrazů ‚upravená fotografie Zelenského‘ vrátí četné případy, kdy se stal terčem pozměněných fotografií a dokonce i hluboce zfalšovaných videí.„Takže to prostě vypadá, že ukrajinská média možná nějakým malým způsobem vedou zpravodajskou válku ve stejném duchu, jako to už léta dělají Rusové.“Zdroj: the-express.com
Článek Ukrajina upravila projev Zelenského v OSN, aby si vytvořila větší publikum se nejdříve objevil na AC24.cz .


Nejčtenější za týden