Kreml prodal arménské křesťany v Náhorním Karabachu Turecku a Ázerbájdžánu za pokračování ekonomické podpory Rusku během uvalených západních sankcí! Ázerbájdžánská armáda zahájila etnické čištění a vojáci střílí do oken a budov Arménů, aby je vyděsili a d
RSS

Kreml prodal arménské křesťany v Náhorním Karabachu Turecku a Ázerbájdžánu za pokračování ekonomické podpory Rusku během uvalených západních sankcí! Ázerbájdžánská armáda zahájila etnické čištění a vojáci střílí do oken a budov Arménů, aby je vyděsili a d


Kreml prodal arménské křesťany v Náhorním Karabachu Turecku a Ázerbájdžánu za pokračování ekonomické podpory Rusku během uvalených západních sankcí! Ázerbájdžánská armáda zahájila etnické čištění a vojáci střílí do oken a budov Arménů, aby je vyděsili a donutili k útěku z Karabachu! Arméni proklínají Vladimira Putina do horoucích pekel za zradu, kterou si nedovolil ani Boris Jelcin!
Vladimir Putin spáchal největší chybu svého prezidentování a není pro to už žádné omluvy, i když z hlediska konceptuality v době protahující se války je to v podstatě vynucená chyba, ale neomlouvejme Putina za tento krok, protože omluvu si zde nezaslouží.  Ázerbájdžán začal 20. září obrovskou vojenskou operaci proti separatistickému Náhornímu Karabachu, který je historickou křesťanskou enklávou uvnitř Ázerbájdžánu a po rozpadu Sovětského svazu vyhlásili křesťané nezávislost na muslimském Ázerbájdžánu a vyhlásili samostatnost.
Odtržení Náhorního Karabachu spustilo vleklou a prakticky nikdy neskončenou válku, která trvá více jak 30 let a s různými etapami se mění intenzita konfliktu od malých potyček až k obrovským operacím armád. Až dosud byla ale bezpečnost obyvatel v Náhorním Karabachu garantována ruskými mírovými sbory, což před dvěma dny skončilo, když ázerbájdžánská armáda zahájila palbu na auto ruských vojáků z mírového sboru a pozabíjela je. Mezi zabitými je dokonce ruský plukovník a velitel mírové hlídky Ivan Kovgan [ 1 ]. Kreml ke smrti takto vysokého důstojníka jako obvykle a jako v minulosti v Sýrii mlčí.
Ruská armáda nekladla při vstupu ázerbajdžánských vojsk do Karabachu žádný odpor Kremelská propaganda okamžitě začala v médiích, na Telegramu a  soc-net platformách šířit odporně zapáchající propagandu o tom, že jde prý o chybu arménského premiéra Niko Pašinjana, který odmítl vyslat na pomoc Náhornímu Karabachu armádu. Důvodem, proč k tomu nedošlo, je odmítnutí Moskvy pomoci Jerevanu v této bojové operaci!  A to navzdory alianční smlouvě o obraně OBDK. Organizace Smlouvy o kolektivní bezpečnosti (ODKB) pod vedením Ruska totiž dlouhodobě odmítá vojenskou pomoc Arménii v Náhorním Karabachu proti Ázerbájdžánu, což vedlo už minulý rok v listopadu k velké kritice této aliance ze strany arménského premiéra na summitu ODKB v Jerevanu.
Niko Pašinjan prosil [ 2 ] Putina o pomoc a naléhal na něj, že Arménie čelí bezprecedentní agresi ze strany Ázerbájdžánu, ale Rusko na pomoc nechtělo přijít . Když před 2 dny zahájila ázerbájdžánská armáda útok na Náhorní Karabach, Kreml znovu odmítl pomoc. Niko Pašinjan neměl na výběr a doporučil telefonicky arménským separatistům v Karabachu, aby zvážili kapitulaci a útěk.
VIDEO: Ázerbajdžánská armáda začala obsazovat Karabach a ruské mírové jednotky jim de facto asistují v evakuaci křesťanských Arménů
Ruské mírové sbory nekladly ázerbájdžánské armádě žádný odpor, nechali ji projet bez blokací a jednotky ázerbájdžánské armády začaly obsazovat celý Náhorní Karabach. Kreml se začal chlubit tím, že vyjednal příměří a zastavení bojů. To je dezinformace Kremlu. Jediné, co bylo dojednáno, je kapitulace separatistů, tedy jejich hlavního velení a ruské mírové sbory pomáhají evakuovat arménské křesťany z Karabachu do Arménie.
Evakuace se týká ale malé části křesťanských Arménců v Karabachu, velká číst jich zůstává, nechtějí opustit své majetky, domy, hospodářství, statky, prostě jsou tam doma.  Ázerbájdžánská armáda ale zahájila ve čtvrtek etnické čištění celého území a vojáci střílí do budov usedlíků, do oken, prostě se snaží vyvolat strach, paniku, aby to arménské křesťany donutilo se sbalit a opustit své nemovitosti a majetky. Níže je autentické video etnického začišťování z pohledu ázerbájdžánských vojáků, kteří Arméncům střílí do oken.
!function(r,u,m,b,l,e){r._Rumble=b,r[b]||(r[b]=function(){(r[b]._=r[b]._||[]).push(arguments);if(r[b]._.length==1){l=u.createElement(m),e=u.getElementsByTagName(m)[0],l.async=1,l.src="https://rumble.com/embedJS/ubrzme"+(arguments[1].video?'.'+arguments[1].video:'')+"/?url="+encodeURIComponent(location.href)+"&args="+encodeURIComponent(JSON.stringify([].slice.apply(arguments))),e.parentNode.insertBefore(l,e)}})}(window, document, "script", "Rumble");


Rumble("play", {"video":"v3h968g","div":"rumble_v3h968g"});
Arménci proklínají Vladimira Putina do 7. kolene a z ruského prezidenta se za 2 dny stal zrádce, přičemž naříkají, že takovou zradu si nedovolil ani opilý Boris Jelcin, který nedovolil Ázerbájdžánu vytlačení arménských křesťanů z Náhorního Karabachu. Boris Jelcin byl ten, kdo tam rozmístil ruské mírové jednotky po skončení první války o Karabach, která začala ještě v dobách SSSR v roce 1988 a trvala do roku 1994. Ázerbájdžán byl držen více než 30 let na uzdě jednou jedinou silou, a tou byla Ruská armáda. Její role ale potupně a zradou Kremlu skončila před 2 dny. Víme ze zdrojů od ruských novinářů úplně přesně, co se stalo. Je to na zvracení, ale je to zkrátka důsledek Speciální vojenské operace, kterou sabotují Vlasovci v generálním štábu a obětování Arménců v Karabachu je tragédie.
Putin prodal Náhorní Karabach tureckému mocipánovi za pokračující podporu pro paralelní dovoz do Ruska i vývoz z Ruska
Celé to začalo 4. září tohoto roku [ 3 ] , kdy turecký prezident Tayyip Erdogan přiletěl do Soči na návštěvu Vladimira Putina. Oficiálně prý přiletěl kvůli jednání o ukrajinském obilí, ale to byla podle informací jenom maskírovka. Byla to záminka pro osobní návštěvu. Ve skutečnosti si Erdogan přijel o souhlas k invazi Ázerbájdžánu do Náhorního Karabachu a k postoupení celého regionu Ázerbájdžánu. Výměnou za to Turecko bude dál umožňovat pro Rusko tzv. paralelní dovoz západního sankcionovaného zboží, ale i obráceně, pro vývoz ruské produkce ven do světa přes své území.
Náhorní Karabach je arménskou enklávou uvnitř Ázerbájdžánu Turecký prezident hraje obrovsky vysokou politickou hru v celém regionu a Turecko získalo na Ázerbájdžán obrovský politický vliv. Turecké zbrojovky vyzbrojují ázerbájdžánskou armádu a díky tomu, že Ázerbájdžán je turkický národ, tak prezident Erdogan se v podstatě snaží o sjednocení turkických národů v prostoru Malé Asie jako reminiscenci Osmanské říše. Celých 30 let bránila ruská vojska etnickému vyčištění Karabachu od křesťanů. Nedovolil to Stalin, Brežněv, ani Boris Jelcin. Ale dovolil to až Vladimir Putin.
Prosby o pomoc Ruské armády a aliance ODKB vloni v listopadu nebyly vyslyšeny. O necelý rok později je Náhorní Karabach v rukách Ázerbájdžánu
Část arménských povstalců již oznámila, že nepřistoupí na začlenění Karabachu do Ázerbájdžánu, a že budou dál pokračovat v boji. Ruské kremelské servery a sociální sítě jsou v plné pohotovosti a snaží se tuto neuvěřitelnou zradu arménských křesťanů zahladit, že prý je to vina arménského premiéra Pašinjana, že je to proto, že se začal přátelit se Západem, a tudíž Rusko mu v Karabachu nepomohlo, ale to jsou dezinfo žvásty a zaměňování příčiny za důsledek.
Niko Pašinjan a Vladimir Putin na summitu ODKB v Jerevanu, listopad 2022 Niko Pašinjan prosil Vladimira Putina o vojenskou pomoc již vloni v listopadu, ale Kreml to odmítl. Když Pašinjan viděl, že Kreml je ve skutečnosti ve vleku Erdogana, který má velmocenské ambice s Ázerbájdžánem, tak mu došlo, že Rusko již není garant bezpečnosti Arménie a obrátil se o pomoc na západní země a NATO. Je neuvěřitelné, jak teď ruské servery chrlí na Pašinjana síru, jako by snad on mohl za to, že ruské mírové sbory seděly se založenýma rukama a umožnily ázerbájdžánské armádě hladký postup do Karabachu. Bylo to domluvené ze Soči, že Rusko nebude obsazení Karabachu vojsky Ázerbájdžánu bránit výměnou za trvající tureckou podporu Rusku v obcházení západních sankcí.
VIDEO: Členství Arménie v Ruskem zřízené alianci ODKB je úplně k ničemu. Při napadení Arménů nepřítelem aliance na pokyn Moskvy odmítá pomoc
Rusko zradilo křesťanské Armény v Karabachu a je zde hrozba, že tato zrada může silně podkopat důvěru ostatních zemí v Rusko jako v důvěryhodného bezpečnostního partnera a garanta. Arménie je totiž členem ODKB a Ázerbájdžán napadl arménské obyvatelstvo v Karabachu. A nebylo to poprvé.  Ázerbájdžán útočil na arménské jednotky v Karabachu již vloni i předloni, ale ani jednou Rusko Jerevanu nepomohlo.
Není divu, že se Pašinjan začal obracet o pomoc jinam a na západ, když viděl, že Rusko nedovolí zapojení obrany ODKB do operací proti Ázerbájdžánu. Jenže až dosud si Ázerbájdžán nedovolil to, co si dovolil před 2 dny, tedy palbu a střelbu na auto s ruskými vojáky mírového sboru. Kreml si předvolal velvyslance Ázerbájdžánu a Baku oznámilo, že již začalo incident vyšetřovat, kdo z vojáků tu palbu nařídil. Jenže, to je nepodstatné.
!function(r,u,m,b,l,e){r._Rumble=b,r[b]||(r[b]=function(){(r[b]._=r[b]._||[]).push(arguments);if(r[b]._.length==1){l=u.createElement(m),e=u.getElementsByTagName(m)[0],l.async=1,l.src="https://rumble.com/embedJS/ubrzme"+(arguments[1].video?'.'+arguments[1].video:'')+"/?url="+encodeURIComponent(location.href)+"&args="+encodeURIComponent(JSON.stringify([].slice.apply(arguments))),e.parentNode.insertBefore(l,e)}})}(window, document, "script", "Rumble");


Rumble("play", {"video":"v3h954e","div":"rumble_v3h954e"});
Podstatný je signál a symbol. Nově je už dovoleno zabíjet Rusy! Putin prodal arménské křesťany, je to zrádce pro Armény, je to slaboch, je pod tlakem, Erdogan drží Putina za koule, tak teď je dovoleno všechno, pojďme zastřelit pár Rusů! Signál byl vyslán. Vladimir Putin svým krokem ohrozil bezpečnost Ruska, protože odhalil slabost Ruska. Bylo odhaleno, že Rusko si nemůže dovolit zkazit si vztahy s Tureckem, a ty vztahy jsou natolik cenné pro Kreml, že ten je ochotný za ně obětovat i Náhorní Karabach s arménskými křesťany. Takový vzkaz byl vyslán!
Arménský premiér Nikol Pašinjan minulý týden v rozhovoru pro POLITICO uvedl [ 4 ] , že mírová mise selhala. “ V důsledku událostí na Ukrajině se schopnosti Ruska změnily, ” řekl Pašinjan a připustil, že Moskva se snaží vyhnout znepřátelení Ázerbájdžánu a svého blízkého spojence Turecka, jejichž strategický význam pro Kreml od začátku války na Ukrajině enormně vzrostl. Není proto divu, že arménský ministr zahraničí Ararat Mirzojan včera v Radě bezpečnosti OSN ( video výše ) vyzval k rozmístění mírových jednotek OSN v Náhorním Karabachu, který by nahradily ruské mírové jednotky, které podle Pašinjana nesplnily svoji obrannou úlohu před invazí a etnickým začišťováním ázerbájdžánskou armádou.
Dopady politického obchodu mezi Erdoganem a Putinem počátkem září v Soči budou mít hrozivou dohru pro Rusko nejen na Kavkazu!
“ Rusko Arménii opustí, nebude tam bojovat, není partnerem pro žádnou zemi. Všechny závazky, které Rusko vůči Arménii přijalo, nyní nemají žádnou cenu a nechá ji s tímto problémem samotnou ,” uvedl pro zpravodajský web Ukrajinská pravda v souvislosti s ofenzivou tajemník ukrajinské Rady bezpečnosti a obrany Olexij Danilov. V tomto ohledu má Danilov naprostou pravdu, nejde o ukro-propagandu, bohužel.
Rusko skutečně potřebuje v současné době udržet ekonomickou stabilitu a zásobení obchodů v Rusku západním zbožím, po kterém nejen neklesá, ale naopak roste poptávka podle klasického Rodingova pravidla paradoxního trhu – Čím je něčeho méně na trhu, tím větší je po tom poptávka, aniž by to lidé nutně potřebovali. Čím více je trh něčím zaplaven, tím hůře se produkt prodává i s velmi sníženou cenou .
Ruská armáda pomáhá evakuovat arménské křesťany z Náhorního Karabachu. Tím ale de facto pomáhá ázerbájdžánské armádě v začišťování oblasti Proti Pašinjanovi vypukly v Jerevanu protesty a demonstrace, lidé skandují, že Pašinjan je zdrádce, že neposlal amrádu do Karabachu, ale pravda je taková, že kdyby to udělal, byl by to rozsudek smrti nad Arménií. Ta by mohla přestat úplně existovat, protože proti mohutné a Tureckem podporované a vyzbrojované ázerbájdžánské armádě se nemůže zastaralá a podfinancovaná arménská armáda rovnat.
Arménie vstoupila do ODKB právě proto, že má slabou armádu a potřebovala kolektivní garanci a obranu, kterou zastřešovala Ruská armáda. Role ODKB je ale teď v troskách. A ostatní členové, tedy Kazachstán, Kyrgyzstán, Tádžikistán a Uzbekistán začnou situaci vyhodnocovat, že se něco podobného jednou může stát i jim, že je prostě Rusko v rámci nějakého kšeftu rovněž opustí a nechá na holičkách, jako právě vidíme teď v Náhorním Karabachu. V delším horizontu to může vést k rozpadu ODKB a k přeorientování některých členů aliance buď více na západ, nebo více k Číně, což pro Rusko bude ještě horší varianta. Putin udělal obrovskou vynucenou chybu na mocenské šachovnici. Erdoganovi narostou křídla a Rusku pro změnu problémy v celém prostoru Kavkazu.
Nejen o tomto dramatickém vývoji budeme hovořit dnes od 19:30 na Svobodném vysílači CS . Probereme i další události za uplynulý týden. Všichni jste srdečně zváni k poslechu.
-VK-
Šéfredaktor AE News
S námi čtete, s námi objevujete
Vážení čtenáři Aeronetu, pokud se vám líbí naše investigativní žurnalistika a komplexní analýzy, které pro Vás už 9. rokem děláme, pokud se vám líbí naše články, videa, překlady videí a pravidelné páteční pořady na SVCS, a chcete-li, abychom vám i nadále mohli přinášet nové informace a politické analýzy a komentáře, přispějte prosím jakoukoliv sumou v závěru tohoto měsíce na naší obvyklé darovací stránce  zde , ale pouze v případě, že si to můžete dovolit, tedy podle svých možností. Každý příspěvek má smysl, každý se počítá, malý i velký. Zatím jsme vysbírali jen cca.  38%  z cílové sumy a  do konce měsíce zbývá 8 dní . Přispět můžete bankovním převodem, PayPalem, kryptoměnami Bitcoin, Bitcoin Cash, Ethereum a Monero, a poštovní složenkou na účet. Naše práce může pokračovat jedině s Vaší podporou, jinak to není možné a nemělo by to ani smysl, protože podpora musí být oboustranná.  Náš server je tu pro vás. Za Vaši podporu a pomoc předem děkujeme!


Nejčtenější za týden