Slovinsko se občanům omlouvá za covidovou diktaturu a vrací již vybrané pokuty
RSS

Slovinsko se občanům omlouvá za covidovou diktaturu a vrací již vybrané pokuty


V době, kdy byla ve většině evropských zemí naplno rozjeta covidfašistická mašinérie, bylo pokutováno i nenošení roušky na pusté ulici, vycházení ven v noci nebo překročení hranic okresu.
V některých zemích – většinou tam, kde se postupem času vláda změnila – nyní dochází k veřejným omluvám a odškodňování. To je samozřejmě něco, čeho se jistě u nás nedočkáme.
Další zemí, která se nyní veřejně omluvila za fašistickou covidovou politiku, je Slovinsko. Vracet se nyní budou peníze za pokuty všem občanům, kteří byli pokutováni za to, že odmítli dodržovat protiústavní nařízení.
Slovinský parlament nyní schválil zákon, podle kterého budou všechny sankce za porušení covidových pravidel vráceny a odpovídající záznamy budou smazány.
Ministryně spravedlnosti Dominika Švarc Pipanová se občanům omluvila. Vysvětlila, že cílem zákona je napravit nespravedlnost páchanou na občanech „zneužíváním trestního práva a protiústavním a nadměrným zasahováním do lidských práv.“
 
Celkem probíhá 62 000 řízení s pokutami ve výši 5,7 milionu eur. Zajímavě zní i argumentace ministryně spravedlnosti Dominiky Švarc Pipanové: stát má „morální povinnost“ to napravit.
„Velká nespravedlnost byla lidem způsobena zneužitím trestního práva, jakož i protiústavním a nadměrným zásahem do lidských práv. Kéž je to ponaučení pro nás všechny, aby se něco podobného už nikdy neopakovalo,“ řekla Pipanová.
Mimo Slovinska již vrací pokuty za covidfašistickou politiku také spolková země Dolní Rakousko .
V této rakouské spolkové zemi se to podařilo prosadit díky tomu, že se do zemské vlády dostala na federální úrovni opoziční FPÖ, která po celou dobu proti covidfašistické politice tamní vlády ÖVP a Zelených aktivně protestovala, včetně organizování mnoha demonstrací.
V Rakousku svítá jistá naděje i zbytku země, protože FPÖ momentálně výrazně vede v preferencích a je možné, že bude natolik silná, že se stane vládní stranou, případně bude mít dostatečný vliv, aby se zasadila o výplaty i na federální úrovni.
Odškodnění v takovém rozsahu stávající rakouská vláda, která všechny restrikce zaváděla, zásadně odmítá.
 
 


Ohodnoťte tento příspěvek![Celkem: 2 Průměrně: 5 ]Článek Slovinsko se občanům omlouvá za covidovou diktaturu a vrací již vybrané pokuty se nejdříve objevil na Necenzurovaná pravda .


Nejčtenější za týden