Prezident Pavel: Vždy připraven?
RSS

Prezident Pavel: Vždy připraven?


FRANTIŠEK KAŠPÁREK
Ohledně Petra Pavla se hodně věcí lakuje na růžovo . Těžko říct, jestli je to Pavla výhoda nebo prokletí. Kde jsou nedostatky, tam se předvádí klady. Píše o „akčním prezidentovi“. A prezident Pavel si tuto roli užívá skutečně naplno.

A tak vedle zprávy o jeho projevu před Valným shromážděním OSN se okamžitě vynořily fotografie, jak akční prezident běhá v Central Parku.
Uděláme drobnou odbočku k jeho projevu v OSN: Nekonal se před úplně prázdným sálem, jak se objevilo na sociálních sítích, ale před několika desítkami účastníků Valného shromáždění. Nic moc, takový je však v OSN osud všech představitelů menších zemí. Abychom Pavlovi nenaložili víc, než si zaslouží.
Běžícího prezidenta pojala některá média jako skvělou možnost kopnout si do Miloše Zemana, když zdůraznila, že jejich prezidentování nemůže být rozdílnější. Vtipně to doplnila fotografiemi Zemana na vozíku a Pavla v běhu.
Tělesným aktivitám Petra Pavla je ostatně věnováno hodně pozornosti. Před nějakým časem vystoupal s bečkou na Lysou horu. Na extra.cz je foto, jak Petr Pavel s bečkou na zádech stoupá do kopce. Trochu se nabízí otázka, proč to dělal, klobouk za výkon však smeknout můžeme.
Na iDnes v červenci vyšel v článek „Pavel si vyzkoušel jízdu na kajaku“. Přiložené fotografie dokládají, že Petr Pavel si skutečně vyzkoušel jízdu na kajaku. Ještě chybí dokumentace, jak prezident plave, skáče a létá.
V Karlových Varech symbolicky vhazoval úvodní buly. Tady se však objevil stín. Mnozí fanoušci pískali. Ale třeba to byl pískot na oslavu. Jako když hrají Kabáti.
Skvělý výkon předvedl na Prague Harley Days. V médiích se objevil nervy drásající titulek: „Petr Pavel hazardoval se zdravím: Prezident se nechal přejet závodníkem, Evě se strachy tajil dech.“ Ten jsem zatajil taky. Cože? Nechal se přejet? Jak to dělával Franta Kocourek?
Ve skutečnosti se pan prezident posadil za volant jednoho z dvojice aut, po jejichž střeše se projel motocyklový závodník David Pabiška. Titulek nám ovšem avizoval ležícího Pavla, přes něhož položí prkno a dojde k akci. Pamětníci výkonů Franty Kocourka ví, o čem je řeč.
Všechna tato vystoupení skrývají nebezpečnou možnost, že se Pavel stane karikaturou sebe sama. Několik státníků se už pokusilo oslnit svět svými sportovními výkony. Vždycky skončili tak, že je nikdo nebral vážně.
V jednom média měla pravdu. Působení Miloše Zemana a Petra Pavla v prezidentské funkci nemůže být rozdílnější. Zeman nenosil bečky do kopce ani z kopce a už vůbec nikam neběhal. Zato měl vždycky svůj názor, ať už za něj sklízel obdiv nebo nenávist. Nenechal se vodit na provázku přítelem po boku.
Všude kde měl pronést projev, ve světě i doma, mluvil spatra, říkal své myšlenky, nečetl z papíru chaotické výplody někoho jiného. Jak už bylo řečeno – jeho názory a následné projevy vyvolávaly emoce. Obdiv, nenávist.
Nikdy však smích nebo rozpaky, jak tomu často bývá u projevů sportovce Petra Pavla, který je sice „vždy připraven“ vylepšit si image, ale nepřipraven k samostatné politické činnosti.
 
The post Prezident Pavel: Vždy připraven? first appeared on .


Nejčtenější za týden