Protiukrajinske nalady v Polsku
RSS

Protiukrajinske nalady v PolskuLADISLAV VĚTVIČKA
Doby, kdy na polskych ulicach povlavaly žlutomodre vlajky, su pryč už davno.

Fčil se ovšem zda, že se naprosto obratila nalada a vztah Polaku k valce na Ukrajině. Neni se čemu divit. Polsko udělilo podle Chlopa v tisni přes 1,5 milionu viz. Když sem při každe navštěvě Polska sledoval vyoblikane kyjevske paničky s pejskama, jejich namachrovane protějšky v luksusnich autach a reakce Polaku na ulicach, bylo jasne, že dřive nebo později podpora skonči a změni se v opak.
Mimochodem, když zme u tych statystyk, milion Ukrajincu/Rusu (ne každy, kdo ma ukrajinsky pas, je Ukrajinec, vychodně od Dněpru je většina Rusu, kyjevsky režim je ovšem označuje za Ukrajince) je v Německu, pul milionu viz bylo vydano v Česku.
Přes sto tisic viz pak vydaly dalši země, jako Brytanyja, Italija, Španělsko, Bulharsko, Rumunsko, Francie a Slovensko. Do Kanady a USA zamířilo od loňského února dohromady něco přes 400 tisíc Ukrajinců.
Zajimave je, skoro 3 miliony tzv. Ukrajincu uteklo do Ruska (ruske uřady uvaďaju 5 milionu, OSN uznava enem 3)

Zda se, že polska trpělivost skončila . Na ulicach a v elektronyckem prostoru se objevuju protiukrajinske materyjaly. Některe se snaži byt objektyvni a nadavaju oběma stranam konfliktu (fakt, že valku udržuju země NATO, si Polaci zatim nedokažu připustit), některe už su jednoznačně protiukrajinske.Překlad asi neni třeba, že…ladikvetvicka.cz

 

The post Protiukrajinske nalady v Polsku first appeared on Pravý prostor .


Nejčtenější za týden