Tleskali mu ve stoje. Polsko chce nyní vydat nacistického zločince
RSS

Tleskali mu ve stoje. Polsko chce nyní vydat nacistického zločince


O vyznamenání ukrajinského zločince z divize SS kanadským parlamentem informovala v neděli a v pondělí největší světová média. (Foto: X)

O případu informovaly mimo jiné CNN, BBC, Washington Post, Telegraph, Guardian, Israel Hajom a Newsweek.Během pátečního projevu ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského v kanadském parlamentu ocenil předseda Dolní sněmovny Anthony Rota 98letého Jaroslava Hunka, který za druhé světové války sloužil v řadách 14. granátnické divize SS.Nyní chce polský ministr školství a vědy vydat tohoto muže do Polska.
Vzhledem ke skandálním událostem v kanadském parlamentu, kde byl za přítomnosti prezidenta Zelenského vyznamenán člen zločinecké formace SS Galizien, jsem podnikl kroky k možnému vydání tohoto muže do Polska.
Przemysław Czarnek, polský ministr školství a vědy

Wobec skandalicznych wydarzeń w kanadyjskim parlamencie polegających na uhonorowaniu w obecności także prezydenta Zełenskiego członka zbrodniczej, hitlerowskiej formacji SS Galizien, podjąłem kroki w kierunku ewentualnej ekstradycji tego człowieka do Polski.… https://t.co/92qK1voktN pic.twitter.com/5J4lljH5JX — Przemysław Czarnek (@CzarnekP) September 26, 2023

Zelensky e o 1° ministro Trudeau no Parlamento canadense, cumprimentaram o ucraniano Jaroslav Hunk de 98 anos, que serviu na chamada Divisão SS Galicia, durante a 2° Guerra Mundial. Para quem tinha dúvidas da existência de judeus nazistas, essas imagens não deixam mentir. pic.twitter.com/GoNVRBw6IY — Canal Geoforça (@Geoforca) September 24, 2023
Zdroj: wpolityce.pl
Článek Tleskali mu ve stoje. Polsko chce nyní vydat nacistického zločince se nejdříve objevil na AC24.cz .


Nejčtenější za týden