Kanada zavádí tvrdá cenzurní pravidla, chce sledovat i odběratele podcastů
RSS

Kanada zavádí tvrdá cenzurní pravidla, chce sledovat i odběratele podcastů


Chráněnec Klause Schwaba z WEF, hlava kanadské vlády Justin Trudeau, který nadšeně tleská skutečným nacistům a bojovníkům za svobodu blokuje finanční prostředky, nyní zavádí tvrdou cenzuru.
Je ještě o něco tvrdší než je ta, kterou zavádí EU, protože plánuje v podstatě úplně odříznout kanadské alternativní weby od jejich čtenářů.
Kanadská fašistická vláda chce v budoucnu podniknout ještě tvrdší kroky proti disidentům a regulovat a cenzurovat podcasty.
Podle nových opatření prosazovaných kanadským premiérem Justinem Trudeauem a jeho kabinetem budou moci úřady také sledovat předplatitele podcastů.
Plán je nejnovější taktikou, jak se pokusit odradit kanadské daňové poplatníky od nesprávného myšlení.
Přes léto vstoupil v platnost kanadský zákon C-18,  zákon o online zpravodajství , který omezil tok zpráv v zemi.
Bill C-18 omezuje online zpravodajství na média uvalením takzvané „daně z odkazů“ na odkazy na obsah, aby se snížil dosah nezávislých zdrojů.
Trudeau také dříve zmrazil bankovní účty protestujících řidičů kamionů v Kanadě.

Vláda vůdce přidruženého ke Světovému ekonomickému fóru uvedla, že „pro-Trump“ byl faktor, který použil ke zmrazení účtů.
„CRTC chce nyní regulovat podcasty,“ řekl Brian Lilley z Toronto Sun.
„Tady je můj jednoduchý vzkaz pro ně.“ Jděte do pekla.“
Kanadský klinický psycholog Jordan Peterson, mezinárodně populární podcaster, reagoval na nejnovější krok na Twitteru/X.
„To není zatracená šance,“ řekl Peterson. „Ty cenzurní zmetku.“
Oznámení CRTC uvádí, že tvůrci podcastů, kteří splňují určitá kritéria, musí poskytovat informace o svých aktivitách v Kanadě.
Online streamovací služby působící v Kanadě, které poskytují audio nebo video obsah s ročními příjmy 10 milionů USD nebo více, musí do 28. listopadu vyplnit registrační formulář.
Jedná se o jednorázový požadavek na sběr základních informací.
„Zadruhé, CRTC stanoví podmínky pro provozování online streamovacích služeb v Kanadě,“ stojí v oznámení.
„Tyto podmínky nabývají účinnosti dnes a vyžadují, aby určité online streamovací služby poskytovaly CRTC informace o jejich obsahu a předplatitelích.“
To tedy znamená, že se již bude zaznamenávat nejen to, kdo jaký obsah píše, ale také kdo „závadný“ obsah sleduje!! To už vypadá jako sběr dat pro budoucí systém sociálních kreditů.
Kromě toho CRTC uvedla, že další probíhající konzultace se budou zabývat tím, jak podcasteři a poskytovatelé služeb streamování videa přispívají ke kanadskému a domorodému obsahu.
Obyčejní Kanaďané nemají svobodu slova ani přístup ke zprávám.
Mezitím Meta, mateřská společnost Facebooku a Instagramu, také zahájila proces ukončení dostupnosti zpráv v Kanadě.
Společnost provádí tuto změnu poté, co kanadská vláda schválila zákon o online zpravodajství (Bill C-18).
Kanadské zpravodajské kanály a vydavatelé již nebudou moci sdílet své zpravodajské odkazy a obsah s kanadským publikem.
Totéž platí pro mezinárodní alternativní zpravodajské kanály, které mohou nadále zveřejňovat své zpravodajské odkazy a obsah, ale ty už nebudou viditelné pro lidi v Kanadě.
Změny znamenají, že lidé v Kanadě již nebudou moci prohlížet nebo sdílet zpravodajský obsah na Facebooku a Instagramu.
Muskův X (dříve Twitter) zatím Kanaďany necenzuruje, přičemž Musk se k novému kanadskému zákonu, který potírá svobodu slova, vyjádřil nesouhlasně. Lze předpokládat, že pokud k cenzuře nepřistoupí, bude „X“ v Kanadě zakázán.
V  případě  Kanady jde o podobný styl cenzury, jaký praktikuje také EU, blokující „závadné“ články pro sdílení na některých cenzurních a šmírovacích  platformách.
 
 


Ohodnoťte tento příspěvek![Celkem: 0 Průměrně: 0 ]Článek Kanada zavádí tvrdá cenzurní pravidla, chce sledovat i odběratele podcastů se nejdříve objevil na Necenzurovaná pravda .


Nejčtenější za týden