Pražský kruh korupce se uzavřel
RSS

Pražský kruh korupce se uzavřel

ZBYNĚK PASSER
Pražská liberální sebranka se léta koukala na ODS v Praze jako na fabriku Kolibřík & Mazánek a.s., která jela na podíly že zakázek.
Většina voličů a novinářů ale naprosto nerozuměla fungování pražského magistrátu, agendě jeho odborů a složitosti jejich matérie. Dodneška si pamatuju na chytré pindy o nutnosti potlačit korupci podílu že zakázek jako na prvořadý úkol. Do hry vstoupily TOP 09, ANO, pak STAN a Piráti.
Co se za ty roky na magistrátu změnilo nejvíce? Korupce se léčila stejně jako lepra ve středověku. Namísto odstranění nemoci byl odstraněn pacient.
Z magistrátu postupně odešli kompetentní úředníci, kteří byli nahrazováni aktivistickými kámoši kluků a holek z pražský liberální skvadry.
Akceschopnost magoše klesla kamsi do bažin. Město přišlo o schopnost plánovat, připravovat a realizovat investiční akce, velké opravy.
Byly roky, kdy se tupci z rad chlubili, kolik mají k dispozici investičních peněz. Realita byla, že je neuměli prostavět, zatímco zoufale chyběly školy, školky, chodníky a ulice byly samá díra.
Jediný, co fungovalo jako dobré promazanej stroj bylo lití kýblů červený fermeže po pražskejch ulicích, řízený zřejmě generátorem náhodných čísel. Říká se tomu cyklopruhy.
Praha kdysi byla plná ambiciózních projektů. Pražskej okruh měl původně stát v roce 2006. Magistrála měla vést tunelem od Nuseláku po Státní operu. Pod Václavákem měl bejt velkej parking a nahoře nemusela bejt povrchová doprava, stejně jako v celým uzlu tříd kolem I.P. Pavlova, kde mohly bejt zelený bulváry.
Namísto toho začaly padat dezolátní mosty, zužovat se křižovatky, ubývat parkovací místa a za největší majstrštyk města za celý roky je prezentována oprava Baranďáku. Zoufale chybějící novej most v Podolí, v prodloužení Jeremenkovy byl zcela nepochopitelně změněn na cyklomost, což ostatním, auty přetíženejm mostům fakt pomůže.
Měl jsem tu čest znát starou úřednickou kastu magistrátu, na který ulpěl cejch, páč sloužili i v době Kolibříka a Mazánka. Nicméně to byli profesní odborníci, akceschopní lidé se schopností tvořit, obhajovat a profesně zaštiťovat rozvoj města.
To dnes zcela chybí. A míra idiocie pražského liberálního voličstva se prohlubuje s každým dosavadními volbami, kdy na magistrát posílají další a další mimopražské tukany, aktivisticky klapající zobáky do klávesnice řízení města náhodné povely.
Jenže kluci a holky s jednou půlkou hlavy oholenou a druhou fialovou město hodnotí jinými měřítky. Čert vem chybějící, mělo padající mosty. Vždyť stačí dost peněz na street performance pro jejich potetovaný kámoše, řádně promáznout Gay Pride a zavčasu vystřídat na balkóně na Mariánském tibetskou/duhovou/ukrajinskou vlajku.
Vedení města je už léta víc o postojích k Číně a Hongkongu, než o skutečném řízení a rozvoji metropole. Bohužel.
Ironií osudu se kruh korupce znovu uzavřel, aniž by ale byl spojen s akceschopností a odborností. Takže se vlastně pořád neděje skoro nic, ale jsou z toho i tak požadovány desátky pro správný kluky, co Gay Pride nepodporujou jen čistě politicky. Jaká ironie.
 
Zbynek Passer
The post Pražský kruh korupce se uzavřel first appeared on Pravý prostor .


Nejčtenější za týden