Třetí světová (jaderná) válka je velice blízko
RSS

Třetí světová (jaderná) válka je velice blízko

JANE KAUFMAN
Ukrajinci naříkají , že prohrávají válku s Ruskem, protože nemají dost zbraní a nábojů . Vadim Skibitský, zástupce hlavního šéfa ukrajinské armádní rozvědky řekl, že teď všecko záleží na tom, co jim Západ pošle. Současná válka je dělostřelecká a Ukrajina má jedno jediné ubohé dělo na každých 10-15 ruských. Podle něho, Ukrajina používá 5000 až 6000 dělových nábojů denně! To, že hlavně odstřelují obytné části, infrastrukturu a obyvatelstvo Donbasu, takticky opomenul.
I Rusové prý zpomalili tempo odstřelování a panuje názor, že jim také docházejí náboje. Tyto náboje nejsou žádná levná záležitost, každý z nich může stát od pár stovek dolarů až po pár milionů. Rusko také přešlo na rakety s dalekým dostřelem, které mohou vypouštět ze svého území a přitom zasáhnout hluboko do Ukrajiny.
Skibitský říká, že většina ruských vojsk je teď soustředěna v Donbasu, kde zkoušejí zajistit hranice Doněcké a Luhanské republiky. A tam jsou dělostřelecké přestřelky nejhorší. Zdá se, že tam Rusové budují dvojité a někdy i trojité obranné linie, takže bude obtížné získat tuto část země zpátky. „A proto potřebujeme zbraně,“ dodává.
Jenže situace není zdaleka tak jednoznačná, jak si tento člověk myslí. Ve skutečnosti, Ukrajina má obrovské ztráty na životech a zřejmě si myslí, že to může zakrýt dalšími dodávkami zbraní ze Západu. Až doposud se hlavní media soustředila pouze na ruské ztráty, čímž podporovala všeobecný názor, že Rusové na Ukrajině prohrávají. Ale v posledních několika týdnech došlo k podstatné změně a západní media si konečně všimla, že ne Rusové, ale Ukrajinci prohrávají.
Poradce ukrajinského presidenta Michajlo Podoljak teprve teď přiznal, že Ukrajina ztrácí 100 až 200 vojáků za den. To je o hodně víc, než 60 až 100 vojáků, o kterých mluvil President Zelenský před týdnem. Skutečná čísla, když se připočtou i zběhové, ti, co se vzdali, nebo byli zajati, jsou mnohem vyšší.
Konec demilitarizace Ukrajiny a začátek 3. světové války
Ruská televizní hlasatelka Olga Skabejeva oznámila, že Rusko skončilo se „zvláštní operací“ na Ukrajině a začalo skutečnou válku, což je 3. světová válka. Amerika a členské země NATO doslova zaplavují Ukrajinu dalšími a dalšími zbraněmi, kterých je takové množství, že je Rusko nestačí ničit. Takže kdo je skutečný nepřítel: Rusko, nebo Amerika a NATO? NATO a jeho spojenci se všichni spolčili k zákeřnému útoku na Rusko a skrývají se za svými poskoky na Ukrajině. Tím je Rusko nuceno zahájit boj proti celé této sestavě, včetně Německa, Polska, Británie – tito všichni dnes ze skrytu, zbaběle bojují proti Rusku.
Skabejeva se vyjádřila, že „Musíme si vždy připomínat slova Vladimíra Vladimíroviče Putina, který řekl, že kdokoliv se bude zkoušet vměšovat do zvláštní vojenské operace (na Ukrajině), ten zaplatí obrovskou cenu.“ Touto dobou je zde již velká řada lidí, kteří se zkoušejí do situace na Ukrajině zamíchat, takže musíme jednat. Musíme jednat, ale napřed musíme přijít se správnou strategií, kdy nebudeme muset použít jaderné zbraně.
Během této televizní diskuze se vyjádřil člen ruského Parlamentu, Oleg Matvějčev, že jestliže Polsko začne jakkoliv zasahovat, jeho současné hranice se stanou bezvýznamnými. Skabejeva potvrdila, že Polsko udělá nejlíp, když se bude věnovat svým vlastním záležitostem. Jenže namísto toho, Polsko se aktivně snaží věnovat se tomu, co čeho mu nic není.
Polská zákeřnost
Předně, Polsko se snaží uchvátit notný kus Ukrajiny pro sebe. Již koncem května se dva vojenské útvary (každý z nich 400 až 1200 vojáků) v tajnosti přesídlily na území Ukrajiny, do Pavlovgradu. To je asi 1100 km daleko od polských hranic, přes celou šíři Ukrajiny. Původní zprávy říkaly, že Poláci chtějí zabrat území těsně podél hranic, které jim kdysi patřilo. Jenže jestli hodlají zabrat všecko až k Pavlovgradu, tak je to prakticky celá Ukrajina!
Polští vojáci s sebou přivezli několik protitankových zbraní a ozbrojené vozy na přepravu vojska a mají prý být přesunuti na Avdějevskou frontu, zjevně na pomoc ukrajinským jednotkám. To je ale dalších 200 km dovnitř Donbasu. Zde se zřejmě nejedná ještě o převzetí země, ale o pomoc ukrajinským jednotkám. Britské SAS (bílé helmy) jsou již rovněž na Ukrajině, kde pracují na zákeřné činnosti proti Rusům. Tím pádem ale NATO aktivně bojuje na Ukrajině proti Rusku!
Ukrajina chce dokonce udělit Polákům zvláštní právní status, aby mohli volně přecházet hranice. Při návštěvě polského Presidenta Andrzeje Dudy na Ukrajině mu Zelenský řekl, že: „Mezi námi by neměly být hranice. Ukrajinci a Poláci jsou mentálně nerozdělitelní již dlouhou dobu.“
Duda prohlásil již dříve, že by hranice měly zmizet. „Tyto dva národy budou žít společně a společně budovat svoje štěstí a moc, což nám umožní čelit jakémukoliv nebezpečí.“
Polsko udělilo 3,5 milionům Ukrajinců, kteří tam utekli před válkou stejný právní status jako mají polští občané s výjimkou, že nemohou volit. Je očekáváno, že Ukrajina udělá to stejné ve vztahu k Polákům. Je pravda, že přes Polsko by se Ukrajina dostala jak do Evropské unie, tak i do NATO, což se zdá být jejich dlouhodobý sen.
Ovšem že by Zelenský nevěděl o tom, že si Poláci brousí zuby na část ukrajinského území, není možné. Pak je jediné vysvětlení to, že ví, že válka je prohrána a předává Ukrajinu Polsku, čímž zradil jak Ukrajinu, tak Ukrajince. On sám hodlá utéct někam, kde ho jako válečného zločince nevydají. Z minulého článku víme, že se chce uchýlit do Israele, kde je již celá jeho rodina.
A ve skutečnosti všichni popichují Rusko kde mohou, útočí proti němu zákeřným způsobem a Amerika pak varuje: pozor! Rusko může začít s jadernými zbraněmi. Skoro jakoby si to přáli.
Snaží se Západ opravdu rozpoutat jadernou válku?
Nedávno odsouhlasený nový americký zákon, dává americkému presidentovi právo napadnout Rusko, za účelem „ochrany národní bezpečnosti“ a také kvůli udržení ukrajinské územní celistvosti v případě, že by Moskva použila zbraně hromadného ničení. Zdá se, že tento zákon je součástí snahy o rozpoutání války s Ruskem a to s použitím jaderných zbraní. Jinými slovy, je zde zjevná snaha využít místní konflikt, do kterého ve skutečnosti ani Americe, ani NATO zemím nic není, ale přesto zkoušejí tuto místní aféru využít na rozpoutání skutečné války s Ruskem. Tato válka by vešla do dějin jako 3. světová válka a s největší pravděpodobností by převážnou většinu z nás zničila.
Pak by se ale žádné dějiny nepsaly a nevedly a lidí by zbylo přesně tolik, kolik prorokovala Sybila: na jeden žebřiňák.
Ta snaha NATO a Ameriky byla zjevná ještě před začátkem konfliktu. 23. února prohlásil francouzský Ministr zahraničí Jean-Yves Le Drian na tiskové konferenci, že ruský President Putin by si měl uvědomit, že NATO je jaderný spolek.“ (Putin to asi nevěděl!)
Měsíc před začátkem války na Ukrajině vydala Evelyn N. Farkas (dřívější poradce NATO a zástupce Ministra obrany za Obamovy vlády) prohlášení, že Washington by měl vydat Rusku ultimatum s požadavkem, aby neútočili na Kyjev. A Spojené státy by měly zorganizovat své spojence k tomu, aby toto ultimatum podložili svými a americkými ozbrojenými silami a zatlačili Rusy zpátky, v případě napadení. Takže opět, 3. světová válka.
Bylo jich víc, kteří měli podobné řeči a stejné záměry. V podstatě, američtí stratégové říkají, že Kreml může použít jaderné zbraně, ale Washington to má učinit jako první, anebo aspoň na to být připraven. A nejen být připraveni na válku samotnou, ale být připraveni ji vyhrát. To znamená, vyhrát ji za každou cenu.
Dnešní jaderné zbraně jsou asi 3000krát mocnější, než byly ty dvě ubohé bomby, které Američané shodili v r. 1945 na japonská města Hirošimu a Nagasaki. Sovětský svaz zkoušel v r. 1961 svoji vlastní jadernou bombu, nazvanou „Car“ na ostrově Novaja Zemlja a tato vyprodukovala 50megatunovou explosi a známý hříbkovitý mrak, který byl 4,5krát vyšší, než je nejvyšší hora na světě, Mount Everest. Lidé mohli tento mrak vidět ze vzdálenosti více než tisíc kilometrů.
NATO chce zničit Rusko za každou cenu
Již ta skutečnost , že NATO chce za každou cenu Rusko zničit, i kdyby na to měly miliony lidí po celém světě zahynout, je na pováženou. Nestačí, že desetitisíce lidí již v této nesmyslné válce zahynuly a miliony jich z Ukrajiny uprchly navždy jen proto, že Spojené státy a NATO zbrojily Ukrajinu proti sousednímu Rusku, aby je tím vyprovokovaly ke vpádu. Jak říká president Jižní Afriky Cyril Ramaphosa, ti, co jsou kolem a vůbec se konfliktu nezúčastnili teď za to trpí a kvůli sankcím, které byly na Rusko uvaleny, budou umírat hladem.
Snad by se dalo říci, když už někdo chce někoho trestat, na což ve skutečnosti nemá žádné právo, tak ať netrestá všecky ostatní kolem. Chce to trochu přemýšlení, trochu inteligence a chápavosti.
Africké státy, které již tak utrpěly falešnou pandemií se dnes nacházejí v tragické situaci. A Evropská unie, namísto aby tam zmírnila dopad svých nerozumných a v podstatě dětinských rozhodnutí, zkouší uvrhnout Afriku zpátky do koloniálních dob minulých století. Rusko zkouší co může, aby uvolnilo námořní cesty pro dodávky potravin z Ukrajiny a přesto je západní propagandou neustále obviňováno, že způsobují celosvětový nedostatek a následovně hlad.
Západní kapitalisté se těžce na svých národech proviňují tím, že kvůli jakési falešné, předstírané pýše zastavili všecky dodávky z Ruska a teď pláčou, že není ničeho dost, kvůli Rusku. Neukážou ve zprávách ty dlouhé řady nákladních aut, které denně odjíždí z Ukrajiny a z Moldovy na západ a vezou obilniny, potraviny a všecko možné, co tyto země vždycky vyvážely.
Sara Menker, ředitelka firmy Gro Intelligence, která dohlíží na dostatek potravin v Africe s ohledem na zemědělství, ekonomii a vliv počasí řekla, že to, že Rusko vtáhlo na Ukrajinu nezpůsobilo nedostatek potravin. Ten už zde byl a válka na Ukrajině k němu pouze přidala.
Takže NATO a jeho spojenci, vedeni Joe Bidenem a jeho manipulátory, se vrhli na Rusko jako smečka hladových vlků a obviňují je z něčeho, co sami způsobili. To jsou ti skuteční viníci, kteří chtějí zabít miliony lidí po celém světě hladomorem. Obviňují Rusy za válku, kterou začal Washington a volají do světa, že Rusko nás chce vyhladovět. Celých osm let posílali na Ukrajinu neuvěřitelné množství zbraní a jejich vojáci, dnes roztroušení mezi ukrajinskými jednotkami je vystřelují přes celou zemi a pak se obhajují: „my za to nemůžeme, to všecko Putin!“
Kdesi jsem zrovna četla, že „ruská vojska vtáhla na Ukrajinu, aniž by k tomu byla jakkoliv vyprovokována.“ Ten, kdo toto napsal má zjevně jen půl mozku a ani ta nefunguje, jak by měla. 14000 zavražděných občanů Donbasu ukrajinskými vojsky a pohřbených v hromadných hrobech asi není dost velký důvod, že? Rakety s dlouhým dostřelem, namířeny na všecka hlavní ruská města, to taky asi není dost dobrý důvod, že? A 30 tajných laboratoří na výrobu nebezpečných jedů, které měly být vypuštěny na Rusky a na celý svět, to asi za řeč nestojí. A snad ani to není důležité, že ukrajinská armáda nastěhovala dělostřelectvo a všechnu těžkou vojenskou mašinerii přímo na hranice Donbasu, se zjevným úmyslem zahájit na tamnější v podstatě neozbrojené obyvatelstvo útoky, což také udělali, 1400 zásahů den před tím, než tam Rusové vtáhli.
Na Rusko bylo ke dnešnímu dni uvaleno asi 10 000 nejrůznějších sankcí. Mají zakázáno snad všecko, co zakázat jde. A teď se v podstatě proviňují tím, že ty sankce dodržují, protože nemají na vybranou. Americký Ministr státu Antony Blinken se dokonce vyjádřil, že „Putin dělá z dodávek potravin zbraň.“ Má opravdu tak zatemnělý mozek, že nechápe, že ta zbraň jsou jejich sankce? Je to opravdu takový hlupák?
Ředitel „Světového potravinového programu“ (World Food Program) varoval, že 49 milionů lidí ve 43 zemích zemře hladem, pokud se něco nezmění.
Jenže NATO je organizace, která jde přes mrtvoly. Jako ten slon, nebo buvol, kráčejí stále dál za cílem, který jim někdo nasadil do hlavy. Rozdrtí všecko, co jim přijde do cesty a je jim úplně jedno, jestli jsou to lidé, stromy, budovy, nebo cokoliv jiného. Chtějí Rusko zničit, tak jako zničili Jugoslávii, Afghanistán, Irák, Libyji a mnoho jiných míst na světě. Takže dokud někdo nezničí je, tak nebude nikdy na světě klid.
Zjevně se nikdy nedívali do očí vojákovi, umírajícímu na bojišti, jak říká jeden americký generál. Zřejmě nemají patřičný cit, protože sami nikdy nezažili co je to bolest. Někdo by měl vzít jejich vedení na malý dvorek a vzít si na pomoc dlouhý bič, aby nabyli zkušenosti.
Jaderné zbraně na Ukrajinu?
Dřívější polský Ministr zahraničí a obrany Radoslaw Sikorski, který v současné době zastupuje Polsko v Evropském Parlamentu navrhl, že by Ukrajinci měli dostat jaderné zbraně, aby mohli „lépe hájit svoji nezávislost.“ Prohlásil, že Ukrajina se vzdala jaderných zbraní ze sovětské éry, protože čítala s tím, že se stane nezávislou zemí, s pevně ustanovenými hranicemi. A teď, když Rusové vtáhli do země, tak my, jako Západ, máme plné právo dát Ukrajině jaderné zbraně.
Mluvčí ruské státní Dumy Vjačeslav Volodin se k tomu vyjádřil, že s takovými členy Parlamentu jako je Sikorski budou mít Evropané mnohem více potíží než ty, co už mají. Sikorski zde navrhuje jaderný konflikt v samém středu Evropy. Nemá na mysli budoucnost ani Ukrajiny, ani Polska. Kdyby byl jeho návrh uskutečněn, tyto země by spolu s celou Evropou prostě zmizely.
Volodin rovněž vyjádřil pochybnost o mentálním zdraví Sikorskiho a doporučuje, aby se nechal vyšetřit psychiatrem. Podle něho by takový člověk měl být pod trvalým dozorem. A dodal, že: „Přesně kvůli lidem jako je Sikorski je naprosto nutné osvobodit Ukrajinu od nacistické ideologie a také ji demilitarizovat, což zajistí, že tato země nebude mít jaderné zbraně.“
Je nutno dodat, že manželka Sikorskiho, Anne Applebaum zastává stejné názory jako současná americká vláda a je tam též politicky vlivná. Proto takové podivné názory, i když Sikorski si zároveň nemyslí, že by ruský President Putin sám jaderné zbraně použil. Má za to, že kdyby se o něco takového pokusil, jeho generálové by ho pravděpodobně zkoušeli odstranit.
Mluvčí ruského Ministerstva zahraničí Maria Zacharova na oplátku označila Sikorskiho za jednoho z těch, který je ovládán Washingtonem. Proto ta zjevná extrémistická ideologie, rozšiřování nenávisti, snaha vyvolat konflikt a teď ještě ohrožování planety jadernými zbraněmi. „Ale nejvíc ze všeho ohrožuje polské občany, kteří jsou takto zatahování do jaderného rozkouskování světa,“ napsala na společenské stránce Telegram.
A zatím, Ukrajinci se v tichosti o své vlastní jaderné zbraně starají. Již začátkem března upozornil Sergěj Naryškin, velitel ruské rozvědky, že Ukrajina tajně vyvíjí jaderné zbraně a že všecko ukazuje na to, že Spojené státy o tom nejen ví, ale ještě jim v tom pomáhají.
Už to, že jaderná elektrárna v Zaporižžiji skladuje tuny obohaceného uranu a plutonia, jak varuje Rafael Grossi, generální ředitel Mezinárodní atomové energetické agentury při OSN (International Atomic Energy Agency), je znepokojující. Tyto materiály mohou být snadno použity na výrobu jaderných zbraní.
„ V Zaporižžiji je šest jaderných reaktorů, 30 000 kg plutonia a 40 000 kg obohaceného uranu a OSN inspektoři nemají dovolen přístup! To je něco nevídaného a neudržitelného,“ vyjádřil se Grossi. „Obvykle, když inspektoři mají dovoleno udělat inventuru, pak často zjistí, že několik set kilo jaderného materiálu zbraňové kvality chybí a to je, co nás v noci nenechává spát.“
Komerční jaderné reaktory produkují plutonium z uranových isotopů, což je součást jejich normální činnosti. Ale i vyčerpané palivové tyče stále ještě obsahují nějaký štěpný materiál. Podle odhadu, jedna tuna spotřebovaného paliva může obsahovat 10 kg plutonia, které může být v patřičném zařízení izolováno a použito na jaderné zbraně.
Kdyby tak korupční a nezodpovědná země jako je Ukrajina, která nemá úctu ani ke svým vlastním lidem dostala jaderné zbraně, pak se máme právem co obávat. Protože, jak říká Alexej Zajcev, mluvčí ruského Ministerstva zahraničí, „při jaderné válce není žádná vyhrávající strana.“
Ukrajincům nepatří do rukou žádné zbraně
Spojené státy a Británie , coby nezodpovědní oslové, chtějí poslat na Ukrajinu děla a raketové odpalovací systémy s dlouhým dostřelem. Jak postupně jsou ruskými vojsky Ukrajinci vytlačováni, jejich běžná děla už tak daleko nedostřelí, takže by uvítali nové vybavení, aby mohli pokračovat ve své ničivé práci v Donbasu. Stále dál tam odstřelují obytné domy, školy, infrastrukturu a civilisty. Odstřelují ty, kteří jsou neozbrojeni a nemají jak se bránit.
Rusové se vyjádřili , že jestli tyto zbraně budou skutečně Ukrajincům doručeny, že oplátkou napadnou vládní budovy v Kyjevě. Zatím se něčemu takovému vyhýbali, šetřili tato místa a ani jedna střela tam nebyla vypuštěna. Na to U.S. odpovědělo, že maximální dostřel jejich raket bude 80 km a že je Ukrajinci ujistili, že nebudou střílet na ruské území. Mluvčí Ministerstva zahraničí Maria Zacharova odvětila, že sliby Kyjeva jsou bezcenné, těmto lidem není možno věřit.
Je možno Ukrajincům věřit?
V nedávném rozhovoru, který vysílala televize, se vyjádřil poradce Presidenta Zelenského Oleksij Arestovič, že kdyby Rusové na Ukrajině vyhráli, pak by se 500 tisíc Ukrajinců k nim přidalo a nikdo by nebyl schopen takovou vojenskou sílu zastavit. Ruská armáda čítá 1,5 milionů vojáků a k ní by se přidalo 500 tisíc Ukrajinců, kteří dovedou správně bojovat, což může celý svět dosvědčit. „A společně s Běloruskem bychom porazili ta směšná americká a NATO vojska jako nic,“ prohlásil. Krátké video s tímto rozhovorem je na stránce.
———————–
POZNÁMKA: Na některé odkazy se s českou IP adresou nedostanete. To proto, že jsou blokovány Evropskou Unií a jinými hlídači. Musíte změnit svoji IP adresu na jinou, těžko říct na jakou, někdy se osvědčuje maďarská IP adresa. Touto dobou došla censura tak daleko, že ani americké, ani mnohé evropské adresy nefungují.
The post Třetí světová (jaderná) válka je velice blízko first appeared on Pravý prostor .


Nejčtenější za týden