Tak vláda dle očekávání nakonec prosadila svůj devastační, pardon, konsolidační balíček…
RSS

Tak vláda dle očekávání nakonec prosadila svůj devastační, pardon, konsolidační balíček…
MATOUŠ BULÍŘ
Nemá cenu se vyjadřovat ke všemu, ale nad čím prostě zůstává rozum stát je zařazení neslazených minerálních vod, plen nebo menstruačních pomůcek do nejvyšší sazby DPH, zatímco například tzv. tiché víno je osvobozeno od spotřební daně…

Přijde mi to ve stylu “nikdo od minerálek, plen a tamponů nás nepřišel na rozdíl od vinařů uplatit, tak jim to za trest zvedneme”, jelikož dát tyto věci do nejvyššího zdanění prostě nedává smysl.
Nebo jestli ve stranách pětikoalice proběhla anketa v čem kdo podniká (on, nebo jeho příbuzní) a v čem nikdo nepodnikal, to se zvedlo? Opravdu nevím…
Zcela se ruší daňová sleva na školkovné nebo členský příspěvek v odborech. První považuji za odporné a druhé za pomstu vzhledem k tomu, že tato vláda není s odbory úplně v souladu.
Sníží se také státní podpora stavebního spoření na 1000 korun za účastníka, což povede vlastně k zániku tohoto spoření, ale jelikož se vláda netají tím, že chce lidi vyhnat do podnájmů, není se čemu divit.
Odvodová zátěž OSVČ se zvýší z 25 procent na 40 procent průměrné mzdy, což bude pro mnoho OSVČ likvidační a buď přejdou do šedé zony a nebo na pracovní úřad.
A kdo by to hájil tak říkám, že tzv. průměrná mzda je fikce, kterou většina obyvatel prostě nemá a spousta OSVČ nepodniká kvůli ziskům, ale kvůli svobodě, kterou jim to dává a peněz mají možná méně než vy, ne každý se totiž v životě honí za penězi.
Daň z nemovitosti se zvedá o 80%. Ano ta daň, kdy vás stát nutí platit mu za něco, co už bylo X krát zdaněno při stavbě, koupi atp…
Cena roční dálniční známky vzroste o 800 korun… Tady si platíme za to, že používáme něco, co se postavilo z našich peněz a likvidují to zahraniční kamiony…
A dál už nic nepíši, jelikož se odmítám rozčílit ještě víc…
 
MatousBulir.cz

The post Tak vláda dle očekávání nakonec prosadila svůj devastační, pardon, konsolidační balíček… first appeared on Pravý prostor .


Nejčtenější za týden