Chicago nechává černé vrahy na svobodě, počet vražd nyní trhá rekordy
RSS

Chicago nechává černé vrahy na svobodě, počet vražd nyní trhá rekordy

Jak jistě víte, tak USA naběhla v rámci již nějakou dobu proklamovaného protibělošského rasismu, projevujícího se mimo jiné i bagatelizací trestných činů černochů, na politiku extrémního nadržování černým. Toto protěžování se projevuje  nejen kvótami, kdy musí být černí přednostně přijímáni na pracovní či studijní posty, bez ohledu na jejich kvality, ale také snahou netrestat černé zločince – a to včetně těch, kteří páchají násilné trestné činy.
Děje se tak hlavně v demokraty vedených státech či městech. Jedním z nich je také Chicago, v jehož čele stojí černá lesbická starostka Lori Lightfootová.

Letos bylo v Chicagu postřeleno 1 120 lidí a 282 lidí bylo zavražděno. Ve středu byli čtyři lidé zastřeleni a to jen během čtyř hodin.
Je skutečně dobře, že město má „mírové kruhy“. Co to jsou mírové kruhy? To je právě ona praxe, kdy nejsou černí zločinci uvězněni (a to dokonce ani za vraždu), těžcí zločinci jsou jen označeni náramkem na noze. Toho se v případě nutnosti zbaví. Dokonce i starostce, která tuto praxi od začátku podporovala, již začíná situace vadit.
Policie dostala za úkol přijít s alternativami „restorativní justice“, kdy žádají zločince, aby se omluvili svým obětem. Tím jejich „trest“ končí.
To je princip „mírového kruhu“, ve kterém se násilník setká se svou obětí, řekne „promiň“ a pak zůstává na svobodě a může střílet, bodat – jednoduše zabíjet.
Chicagští politici dychtivě tyto „mírové kruhy“ přijali. Zatímco pro-zločinečtí aktivisté tvrdí, že mírové kruhy pocházejí z indické kultury, jsou ve skutečnosti jedním z katastrofálních nápadů prosazovaných Howardem Zehrem, bílým ultralevičákem, který šel na černošskou vysokou školu na menšinové stipendium a pomohl vnutit zemi koncept této „spravedlnosti“.
Nebezpeční zločinci jsou tak neustále odkláněni od věznic k „mírovým kruhům“ a mohou tak pokračovat v páchání kriminality.
To se stalo například tehdy, když policisté chytili Ojani Cruze se zbraní během dopravní kontroly. Prokurátoři chtěli, aby byl zavřený, ale jeden soudce ho propustil na vlastní pěst, zatímco jiný zařídil, aby byl jeho záznam o zatčení vymazán v mírovém kruhu .
Měsíc poté, co byl zařazen do mírového kruhu, Cruz  zahájil palbu na pár sedící v minivanu. Kroužil kolem vozidla a pokračoval v palbě, dokud mu nedošly kulky. Když bylo po všem, 20letá žena byla střelena do zad a zůstala ochrnutá od pasu dolů.
Prokurátoři obvinili Cruze z vraždy prvního stupně a soudce odmítl kauci, ale to už bylo příliš pozdě. Kdyby bylo justičnímu systému umožněno dělat svou práci, Cruz by byl zavřený dřív, než došlo ke střelbě. Ale místo toho si chicagské restorativní justiční a mírové kruhy vyžádaly další oběť.
„Nemůžeme stíhat všechny z těchto druhů zločinů,“ nepravdivě tvrdil  hlavní soudce Cook County Timothy Evans. „Lidé, kteří ubližují lidem, byli obecně zraněni sami.“
Evans, chicagský radní už téměř dvě desetiletí, strávil další katastrofální tři desetiletí na lavici Cook County a dokonce i demokratičtí představitelé už toho mají dost.
Starostka Lori Lightfootová kritizovala Evanse za to, že „dělá čtvrti Chicaga méně bezpečnými“.
„Není sporu o tom, že lidé obvinění z vraždy a dalších násilných trestných činů jsou v komunitách s nulovým dohledem, a to jak dospělí, tak mladiství.“
Klevontaye White byl propuštěn s ničím jiným než s monitorem kotníku po 15 případech přitěžujících sexuálních útoků se střelnou zbraní, odřízl si náramek a pak se zapojil do přestřelky s policií. Policie v tomto případě opětovala palbu a policisté boj vyhráli.
soudce Timothy Evans nechává na svobodě i nejhorší recidivisty A Newsweek zařadil v přestřelce zastřeleného recidivistu Klevontaye na svůj seznam „černých lidí zabitých policií“.
7letá Jaslyn Adamsová byla zastřelena v McDonald’s skupinou násilníků, z nichž jeden byl venku s  kotníkovým monitorem , přestože byl obviněn z loupeže, výroby a dodávky kokainu a přitěžujícího nezákonného použití zbraně. To se stalo typickým pro chicagskou pro-kriminální politiku, kde i ty nejhorší zrůdy mohou volně chodit po ulicích.
„Mám asi 100 lidí, kteří jsou obviněni z vraždy,“ řekl šerif Cook County Tom Dart.
„Dva bratři, kteří zavraždili člověka, vpálili do něho 11 kulek, před svědky,“ argumentovala Lightfootová. „A nejméně jeden z nich byl  na elektronickém monitorování. To nefunguje. Potřebujeme mít soudy a musíme dát nebezpečné lidi za mříže, aby byla komunita skutečně bezpečná.“
Soudce Evans však stále miluje mírové kruhy a restorativní spravedlnost pro násilníky. „Mysleli jsme si, že když je někdo na drogách nebo krade televize nebo mobilní telefony nebo co to bylo, vše, co musíme udělat, je zatknout, stíhat, usvědčit a poslat do vězení,“ rozčiloval se.
Nyní Evans káže evangelium o osvobození co největšího počtu zločinců.
V roce 2021 měl Cook County  nejvíce vražd  za téměř 30 let. V květnu 2022 bylo oznámeno, že střelba v centru města vzrostla o 64%.
„To je jen začátek,“ oznámil Evans za jásotu, zatímco otevíral soud pro „restorativní justici“. „Englewoode, jsme na cestě! Roselande, jsme na cestě!“ (pozn.: jde o místa, kde již tento zvyk nezavírat zločince funguje delší dobu)
Byla to spíše hrozba než slib.
Englewood si letos připsal 23 vražd a 102 zraněných. Roseland zaostává se 6 vraždami a pouze 29 zraněnými.
Mírové kruhy stále rostou a lidé stále umírají, protože soudní systém v Chicagu, stejně jako ve městech, kde převládá pro-kriminální politika, stojí na straně zločinců.
Soudce Evans tvrdil, že v novém systému „se nezaměřujeme na trest, ale na léčení“.
Ale pro rodinu Jaslyn Adamsové neexistuje žádná spravedlnost, pro ženu postřelenou a paralyzovanou na celý život chráněncem mírového kruhu, ani pro kteroukoli z dalších obětí, které jsou chráněny mírovými kruhy.
V Chicagu není mír pro lidi, jen pro politiky a černé zločince, kteří jsou často jedno a totéž.
Jak chicagští prozločinní soudci napraví škodu, kterou způsobili obětem trestných činů?
Ohodnoťte tento příspěvek! [Celkem: 0 Průměrně: 0 ]


Nejčtenější za týden