Premiér mafiánů nebo jen do sebe zahleděný akademik?
RSS

Premiér mafiánů nebo jen do sebe zahleděný akademik?

Premiér Fiala se na Primě zastal aktérů skandálu STAN. Znamená to, že chrání skupinu gangsterů, která tunelovala státní podniky nebo je to jen jeho neschopnost přijmout jakéhokoli razantní rozhodnutí? A co je pro naši zemi horší?


Petr Fiala v Partii nejenže pochválil rozhodnutí Petra Gazdíka odejít z postu ministra, ale dokonce to prezentoval jako výraz demokracie. Ministr Gazdík ale z postu neodešel jako pan „Čistý“, ale protože se provalily jeho kontakty a techtle-mechtle s gangsterem Redlem. Nebo, že by jezdil na dovolenou pan Čistý s lumpem? Asi těžko, když si spolu „tu dovolenou“ domlouvali kryptovanými telefony.
A stejně je na tom i předseda STAN a ministr vnitra Rakušan. O kontaktech s mafiánem Redlem nejenže věděl, ale musel o nich vědět už dávno, přestože tvrdí opak. Vždyť už před pěti lety se hlasitě mluvilo a psalo v médiích o Polčákově spojení s tímto Krejčířovým loajálním inkasistou. Stejně tak musel vědět o bohatých darech, které plynuly z účtů Redla a spol. na konto STAN. A co si potom máme myslet ve světle Hlubočkovy kauzy a změnách, které ihned po svém nástupu na vnitro Rakušan provedl ve vedení policie? Není to nakonec on, ke komu se sbíhají všechny nitky? Snaha o zametení této i dalších kauz STANu pod koberec? Ale nějak se to nepovedlo a bude zajímavé, kdo další odstoupí z vlády po Gazdíkovi.
Panu premiérovi to ale nejspíš moc nevadí, když na Primě považuje Gazdíkův odchod z funkce za vysoce morální a politicky odpovědný a Hlubočkovu kauzu pouze za lokální záležitost.
A tak vláda, místo aby finišovala na přípravě nastupujícího českého předsednictví v EU, řešila inflaci a ekonomickou a energetickou krizi v republice, se prioritně bude snažit ututlat další skandál koaliční STAN. Připadá mi to, jako by se opakovala historie našeho předsednictví v roce 2009. Tehdy padla vláda Mirka Topolánka kvůli podstatně menším prohřeškům.


Milan Šarapatka

  The post Premiér mafiánů nebo jen do sebe zahleděný akademik? first appeared on .


Nejčtenější za týden