Turecko: „Za pokřiku „Allahu akbar“ rozehnali muslimové LGBTQI piknik
RSS

Turecko: „Za pokřiku „Allahu akbar“ rozehnali muslimové LGBTQI piknik

Loňský průvod LGBTQIA v Istanbulu byl „zrušen“ vodními děly a obušky, nyní se tak namísto průvodu pořádají poněkud komornější akce. Ale zdá se, že ani ty již nebudou možné, tedy alespoň ne na veřejných místech.
Turecko je vlastně takovým předobrazem Evropy za nějakých 10 let. Mohamedáni zatím ví, že nejsou v převaze, ale to se velmi rychle změní. Další přichází do Evropy a mnoho dalších již v Evropě narozených odrůstá. Je tedy jen otázkou času, než dojde k větším střetům třeba ve Švédsku, Francii, Belgii či třeba v Německu, kde jsou již natěšeni na přijímání dalších statisíců muslimů.
Piknik, který LGBTI+ univerzitní studenti naplánovali jako součást aktivit LGBTI Pride Month v Istanbul University Beyazıt Campus, byl 17. června cílem některých náboženských skupin.
Dav skandující „Takbir, Alláhu akbar“ a „Beyazit je náš a zůstane náš“, se shromáždil před univerzitním kampusem a vyhrožoval LGBTI+.
Skupina také skandovala hesla nenávisti vůči LGBTI+.
Poté byl veganský piknik, který byl naplánován společností İstanbul University Equality Society –  BÜLGBTİ+, zrušen kvůli bezpečnostním obavám….
Dav, který se shromáždil před kampusem, zveřejnil video z účtu s názvem „Seven Crescent İstanbul University“. Ve videu je zpráva, která říká: „Pro tyto devianty není místo, ani na našich kampusech, ani v jediném centimetru této země! Beyazıt patří muslimům!“ bylo sdíleno.
Istanbulská univerzitní společnost pro rovnost – BÜLGBTİ+ varovala LGBTI+ studenty, aby šli do bezpečných oblastí a oznámili, že piknik byl zrušen.
A takto vypadal loňský Istanbul pride:

Ohodnoťte tento příspěvek! [Celkem: 0 Průměrně: 0 ]


Nejčtenější za týden