Jak se „chytá“ nemoc, aneb jak (ne)funguje „nákaza“
RSS

Jak se „chytá“ nemoc, aneb jak (ne)funguje „nákaza“

ANTIVIRUS
V pondělí na Frantu spadla cihla . V úterý byl s Pepou v hospodě a ve středu spadla cihla na Pepu.  Evidentně  se Pepa  nakazil  od Franty virem cihlopádu. Byl s nima v hospodě taky Honza, a tomu spadlo ve čtvrtek na nohu kladivo. To znamená, že virus zmutoval.
Komu tahle úvaha připadá racionální, může se stát virologem. Opravdovej vědec z něj ale nebude. To, že se několika lidem, kteří se znaji, stane něco podobnýho, v žádnym případě neni důkazem, že se jeden „nakazil“ od druhýho. To je opak vědeckýho myšlení a vědeckýho postupu.
Když člověk pod tíhou důkazů konečně přijme ten  fakt , že viry nezpůsobujou nemoci a tudíž se jeden člověk nemůže nakazit od druhýho přenosem viru, začne si lámat hlavu otázkou, jak se teda ta nemoc přenáší. V první řadě je třeba si pořádně uvědomit, že to, že se ta nemoc  přenáší  z jednoho na druhýho, je jen  předpoklad . A je to předpoklad založenej právě na mikrobiální teorii, o kterej už víme, že je mimózní.
Jak jsem ukázal satirou v prvním odstavci, to, že se něco stane několika lidem, ještě neznamená, že se jeden nakazil od druhýho. Jak známo, korelace není kauzalita, a kauzalita tu nikdy nebyla prokázaná. Virologové se s izolací a purifikací virů vůbec neobtěžujou, Kochovy ani Riversovy postuláty je nezajímaj, a tudíž  nikdy  nemaj k dispozici čistej virus. Což jim ale nijak nebrání v sekvenování DNA z nějaký břečky skládající se z kdoví čeho všeho a tvrzení, že tohle je zaručeně genom viru a že způsobuje tu nemoc, což ale nijak neotestovali, protože to bez purifikovanýho viru ani udělat nemohli.
Důvodů, proč se většímu množství lidí dějou stejný (nebo spíš podobný) věci, může bejt spousta. Pokud věříte, že jste se od někoho  nakazili  chřipkou, protože on ji měl a vy ji teď máte taky, tak byste měli stejně tak věřit i spoustě dalších blbostí.
Pasteurova Past
Dr. Tom Cowan k tomu dává různý příklady. Třeba když v roce 1945 v Hirošimě onemocněly tisíce lidí, museli se nakazit virem, ne? Ne, byla to radiace. Když námořníci na lodi postupně onemocněli kurdějema, musel to bejt virus, ne? Ne, byl to nedostatek vitamínu C. Ani jedno z toho se ve skutečnosti nešířilo z člověka na člověka. Jen byla spousta lidí vystavená  stejnejm podmínkám ve stejnou dobu . Neonemocněli všichni, a ti, co onemocněli, neonemocněli ve stejnou chvíli. Stejně jako se to děje s chřipkama.
Po pravdě řečeno, teorie, že na vás každej rok na podzim skáče nějakej kus RNA, kterej nikdy za žádnejch okolností neni živej, a  útočí  na vás, ačkoliv neumí ani dejchat, ani se hejbat, ani nic jinýho, a jaksi úplně bezdůvodně vám na pár dní způsobí nemoc mechanismem, kterej nikdo nedokáže ani pořádně vysvětlit, je opravdu směšná.
Víra ale vždycky byla u lidí silnější než logický uvažování a schopnost používat zdravej rozum, a víra ve vira je extrémně silná a virologická církev mocná. Nedostatek důkazů jakýkoliv nákazy „virem“ se lehko vyváží o to větším přesvědčením a zvýšenou agresivitou ke každýmu, kdo má tu drzost požadovat ty důkazy anebo nedej bože třeba ještě vědeckej postup. Důvěrou v Pasteurovy nesmysly nemůže otřást nic, ani to, že Pasteur byl prokazatelně podvodník a lhář.
Minule  jsme si zopakovali, že chřipkoidní zážitky nejsou nemoci, ale detoxikace organismu. To samo o sobě ukazuje, že nákaza tu těžko může hrát roli, protože jeden člověk se od druhýho nemůže nakazit zvýšenou toxicitou v těle, stejně jako se nemůže nakazit třeba chudokrevností.
Nicméně lidem neleze do hlavy, jak je možný, že jejich děti měly chřipku a pak jí „chytli“ oni. Už se ale neptaj, jak je možný, že tu chřipku nedostanou  pokaždý , když jí má to dítě, ale jenom někdy, a ani se neptaj, proč tu chřipku nedostane  každej , kdo s tim dítětem přijde do styku. Na tom je vidět, jak hluboko je zakořeněnej ten předsudek, že tu existuje nějaká „nákaza“. Všímáme si jen věcí, který do tý teorie zapadaj, a ze statistik se vytahuje jen to, co se hodí. Už jenom při bližším zkoumání statistik se všechny ty pohádky začnou rozpadat.
Virus opálení? Nebo spíš napálení?
Představte si, že by lidi nevěděli, co je  opálení  a mysleli si, že je to nemoc. A nějakej debil by přišel s nápadem, že to způsobuje virus, ačkoliv ten virus nikdy nikdo neviděl. (Připomínám, že teorie virů vznikla v době, kdy mikroskopy nic takovýho ani vidět nemohly, neboli ta teorie vznikla naprosto bez důkazů a pouze na základě domněnek.) A všichni by na to skočili. Co by lidi  pozorovali ?
Všímali by si, že to  opálení  lidi často získávaj ve stejnou dobu a na stejnym místě. Minulej tejden jsme ještě byli bílí, pak začla bejt opálená Mařka, a teď už je opálená i Helena a dokonce i Karel. To by bohatě stačilo jako „důkaz“, že se Helena a Karel „nakazili“  virem opálení  od Mařky, stejně jako tomu věříme s chřipkou. A stejně jako lidi věří, že virus chřipky se z nějakýho důvodu šíří v zimě (ačkoliv nikdo nedokáže vysvětlit, jak nějakej neživej kus genetický informace pozná, jaký je počasí), tak by věřili, že virus opálení se šíří v létě, opět bez jakýhokoliv vysvětlení.
To, že se některý lidi neopálili, by se ignorovalo stejně, jako se ignoruje to, že některý lidi nikdy nedostanou chřipku, ať se motaj kolem nemocnejch, jak chtěj. Toho, že to má něco společnýho se sluníčkem, by si nikdo nevšimnul, protože každej přece „ví“, že to způsobuje virus, stejně jako to každej „ví“ o chřipce, a tudíž nikoho ani nenapadne hledat příčinu jinde. Proč něco hledat, když už všechno víme, že jo. A proč myslet, když můžeme poslouchat „odborníky“ z televize.
Zamyslete se nad tim, jak se šíří opálení. Támhleta rodina jela do Chorvatska a vrátili se všichni s opálením, takže se tam jasně  nakazili . Hanka se opálila míň, protože má lepší „imunitní systém“ a její tělo si s virem líp poradilo. (A ne proto, že seděla víc ve stínu.) Když to budeme pozorovat s předsudkem, že za opálení může virus, najdeme spoustu „důkazů“, že se opálení šírí z člověka na člověka a vyskytuje se v určitejch místech (což musí bejt epicentra „nákazy“). Základy virologie jsou bohužel úplně stejně solidní jako to, co tady píšu.
Že to nefunguje na 100%? To je přesně moje pointa. To je něco, co jsem zaregistroval při pandě Convidu – že ta „nákaza“ je jaksi hrozně náhodná, a pokud se na ni díváme bez předsudků a objektivně, tak zjistíme, že se mnohem víc lidí nenakazí než nakazí, i když jsou všichni ve stejnejch podmínkách. Prostě vysvětlujeme nákazou něco, co nákaza neni, protože vidíme nějakou korelaci a od malička nám vtloukaj do hlavy, že za to může tahle příšera jménem nákaza .
Hraje tu roli spousta kognitivních zkreslení, jako například konfirmační zkreslení. Když jsou okolnosti konzistentní s myšlenkou nákazy, bereme to jako  důkaz  nákazy, ale když ne, tak tomu nevěnujeme pozornost. Vidíme, co chceme, a nevšímáme si toho, v čem nevidíme význam. Ve skutečnosti jsou tu sice nějaký shluky těch nemocnejch (či detoxikujících), ale ta korelace s modelem nákazy je ve skutečnosti dost minimální, když se začneme na situaci dívat bez těch předsudků.
Kdo s tim začal a kde to sebral?
Nad čím se u každoročních chřipek nikdo nezamejšlí, je, kde se vzal ten první nakaženej. Každej začne ve fázi, že jedno dítě ve školce mělo chřipku a pak ji dostali ostatní. Kde jí ale vzalo to první dítě?  Je tu nějaká celoroční kontinuita nakažení? Rozhodně ne , když v létě nikdo chřipky nemá. A na podzim to začne každej rok znova na miliónech míst.
Nebo si myslíte, že chřipková sezóna v Kanadě, ČR a Japonsku má jednoho společnýho pachatele? Během pár dnů se nemoc rozšíří po celym světě, ačkoliv 99.999% lidí je v tu chvíli zdravejch? Stálo by za to zamyslet se i nad tou logistikou šíření nemocí, protože to taky vůbec nedává smysl. To, jak rychle byl Convid po celym světě, vůbec neodpovídá možnosti šíření cestovatelema. Na jednu stranu se lidi nakazí tak lehko, že je to za tejden v každym státě světa, ale na druhou stranu to v každym z těch států má míň než jeden člověk ze 100,000? Jak to ten virus sakra dělá? Skáče přednostně na turisty?
Evidentně ta chřipka musí každej rok někde začít, takže někdo musí „onemocnět“ bez „nakažení“. Ale když může bez nakažení onemocnět jeden, tak se to zrovna tak může stát těm ostatním. Přenosu z jednoho na druhýho tu neni třeba, obzvlášť když tahle teorie vyžaduje nějakou potvoru, kterou nikdo neizoloval, a tudíž její existence neni prokázaná žádnou věděckou metodou.
Samozřejmě když víme, že u chřipkoidních onemocnění jde ve skutečnosti o detoxikaci, myšlenka nákazy tu ani nedává smysl. Na druhou stranu je tu ale spousta důvodů, proč by se detoxikace mohla vyskytnout u víc lidí, kteří jsou spolu v kontaktu. Reálná situace pak bude obvykle zahrnovat několik faktorů.
Spouštěcí mechanismy
• Lidi jsou vystaveni stejnejm vlivům, ať už je to nějaká toxicita v prostředí, špatný jídlo, nebo nový zdroje elektromagnetickýho záření (jako když se po celym světě staví vysílače pro nějakou novou technologii).
• Stres a strach. To jsou spouštěče všelijakejch procesů v těle, včetně detoxikace, ale případně i opravdovejch nemocí. Nějakou nálož toxinů má skoro každej, takže když něčim vystresujete celou populaci, jako třeba žvástama v televizi o hrozivej pandemii, neni se co divit, že z toho stresu spousta lidí „onemocní“. To se pak využije jako „důkaz“ nákazy a šíření nemoci a může se zvyšovat panika dál. Je to cyklus, kterej krmí sám sebe.
• Nějakej nově zavedenej zvyk nebo chování, jako třeba nošení roušek. Zacpeme všem lidem hubu a rypák hadrem a pak se divíme, že má hodně lidí „respirační nemoci“? Vážně? Fakt potřebujeme k vysvětlení „virus“, kterej nikdo nikdy neviděl, když máme k dispozici mnohem logičtější vysvětlení? Neni možný škodit tělu a nedočkat se žádný reakce.
• Rejpat se miliónům lidí regulerně v nose pochybnou testovací sadou a pak jim říct, že jsou pozitivní, i když nemaj žádný symptomy, je taky určitě hrozně přínosný. Díky placebo efektu by pravděpodobně tak 20% lidí, kterejm by doktor řek, že maj rakovinu, tu rakovinu dostalo. Spousta lidí bohužel bere doktory až moc vážně. Na testování „nemoci“ byly testy k ničemu, ale na to, aby lidi vystresovaly a nějakou tu „nemoc“ jim způsobily, se mohly docela hodit.
• Vakcíny, ať už klasický nebo ty  ještě horší sračky , co se cpou do lidí poslední rok a půl. Sorry, ale když si milióny lidí nechaj napíchat koktejl toxickejch látek přímo do krevního oběhu a pak tu hromadu onemocnění a detoxikačních příznaků svádí na virus, tak jsou to fakt idioti. A spousta doktorů si toho všímá a dokumentuje to už  200 let , ale nikdo je neposlouchá.
• Šoky tělu, způsobený změnou prostředí, jako třeba náhlý ochlazení. Proč jsou chřipky na podzim a v zimě? Hmm? (Mimochodem, jak to jako funguje, že někdo „nastydne“ a „onemocní“, když v zimě spadne do studený vody? To jako někde číhá ten virus a čeká, až spadnete do ledový vody, a pak vás „napadne“, protože za tepla se mu nechce?) Vůbec to, že se „virózy“ objevujou v určitejch ročních obdobích, naznačuje, že je to cyklická záležitost způsobená prostředím a ne přenosem z člověka na člověka.
• Morfická resonance. Tohle je koncept z dílny Ruperta Sheldraka, silně podpořenej kvantovou mechanikou. Vědomí má ohromnou sílu působit na dálku bez ohledu na jakýkoliv fyzický bariéry – to je nezpochybnitelnej vědeckej fakt, známej už desítky let. Když jeden člověk zazívá, za chvíli zívaj všichni. Ženám, co žijou pohromadě, se často synchronizuje menstruace. To jsou příklady, který všichni známe, a o kterejch nám materialistická věda dokáže poskytnout jen nesouvislý bláboly a vágně zmatený vysvětlení. Takže teorie je taková, že když detoxikuje jeden, ostatním v jeho okolí to dává nějakej podprahovej podnět detoxikovat taky, pokud k tomu jejich tělo má v tu chvíli sklony, neboli taky nahromadilo větší množství toxinů. Tim se mimochodem i lehko vysvětluje, proč někdo jo a někdo ne. Kdo žije opravdu zdravě (a ne, že si to jen myslí), ten neonemocní, ani nemá co detoxikovat.
Proč se symptomy mění?
Někomu může připadat zvláštní, že měl letos chřipku úplně jinou, horší, než vždycky předtim, a Iva od vedle to říkala taky. Prej jí takhle blbě nikdy nebylo. Neni to tim, že virus mutuje? Nebo že je to novej virus? Proč by byl detox jinej než minule?
Tak v první řadě, nikdy vám nebylo tolik let, jako letos. Pokud si huntujete tělo celej život, což definitivně většina lidí dělá, tak je jen otázka času, než se to nějak projeví, pro to tělo bude těžší si s tou náloží a poškozením poradit, a detoxikační symptomy budou horší. Toho, že lidi, kteří jsou o 20 let starší než vy, měli tyhle příznaky už před 20 lety, jste si nevšimli, protože vás to tenkrát nezajímalo, anebo jste si řekli, „No jo, von je starej“, a měli jste pocit, že se vás to nijak netýká.
Druhá věc je, že jste nikdy dřív nežili v současnej době, se současnou mírou znečištění,  zamoření elektrosmogem , uchvátaností života, a mírou stresu z blbostí, který dřív neexistovaly. Nemutuje virus; mění se všechno kolem nás i v nás.
V dnešní době propagandy, naprosto extrémní manipulace ze strany masmédií, o politicích ani nemluvě, masivní korupce ve vědě, kde politická korektnost a patolízalství politickej elitě je důležitější než vědecký principy, je třeba přezkoumávat všechno, co se nám říká, včetně věcí, kterejm se věřilo třeba stovky let. Věcí, který se po stovkách let ukázaly jako nepravdivý, je plná historie. Ještě víc by měla vzbuzovat nedůvěru jakákoliv teze, která se politicky využívá k prospěchu vládnoucích elit a neprospěchu všech ostatních. Málokdy je taková teze pravdivá.
Když pochopíme, že virologie je nesmyslnej paskvil a začneme se na svět nemocí dívat s čistou hlavou a bez předsudků, zjistíme, že virus chřipky (nebo Convid) nedává o nic větší smysl než virus kurdějí, Nagasaki virus, nebo virus opálení, a že ta „nákaza“ ve skutečnosti zdaleka nefunguje tak dobře, jak se nám celej život vtlouká do hlavy. A pomalu přijdeme na to, že je tu spousta smysluplnějších vysvětlení než neprokázaný neviditelný démoni.
A na těch neprokázanejch neviditelnejch démonech je postavená celá ta agenda, která nás tu už dva a půl roku likviduje a míní v tom pokračovat. Bez pohádky o zákeřnejch virech by nic z toho nefungovalo. Lidi za Convidu prokoukli hodně lží a podvodů, ale ještě zdaleka ne všechny. Snad prokouknou i ten zbytek, než bude pozdě.
The post Jak se „chytá“ nemoc, aneb jak (ne)funguje „nákaza“ first appeared on Pravý prostor .


Nejčtenější za týden