Švédsko: Somálec dostal 14 let vězení za chladnokrevnou vraždu mladé Švédky
RSS

Švédsko: Somálec dostal 14 let vězení za chladnokrevnou vraždu mladé Švédky

Po dlouhé době zde máme konečně někoho, kdo nebyl seznán psychicky nemocným. Nicméně v tomto případě mladou ženu napadl celý gang, což je zřejmě důvod, proč se příliš nedala tato již obligátní „diagnóza“ opět použít.
Somálec Bahnan Yusuf zabil 25letou  Fridu Notvikenovou na koupališti v Luleå. Odvolací soud ho nyní odsoudil ke 14 letům vězení.
30. července loňského léta byla policie po střelbě upozorněna na koupaliště Notviken v Luleå. Na místě činu byla nalezena zastřelená 25letá žena, které někdo zblízka vstřelil několik výstřelů do hlavy a hrudníku.
Z účasti na incidentu byli obviněni čtyři muži. Somálec Bahnan Yusuf, 20 let, člen a zároveň šéf zločineckého gangu v Rinkeby, unikl u okresního soudu navrhovanému doživotí a místo toho dostal za vraždu  14 let vězení.
Odvolací soud dospěl k závěru, že kombinované důkazy o Somálci, kterému bylo v době vraždy 19let, jsou velmi silné, a proto byl za vraždu odsouzen. Odvolací soud se však nedomnívá, že by trestem měl být doživotní trest odnětí svobody, který je běžný pro osoby starší 21 let.
„Zákon stanoví jasná kritéria, kdy má být doživotní trest použit. Přestože okolnosti vraždy byly velmi přitěžující, vyhodnotili jsme, že trestem by nemělo být doživotní vězení, ale trest by měl odpovídat 18 letům vězení pro osobu starší 21 let,“ říká předseda odvolacího soudu Jonas Brodin.
Přesto bude trest stejný jako u okresního soudu – 14 let vězení – protože se jedná o maximální trest, ke kterému může být osoba mladší 21 let odsouzena podle platných právních předpisů.
Odvolací soud také odsoudil 32letého muže, který řídil auto pachatele, které poté spálil, za přitěžující ochranu zločince. Odvolací soud se však domnívá, že trest odnětí svobody by měl být snížen na polovinu – na jeden rok a šest měsíců, mimo jiné proto, že není prokázáno, že pachateli pomohl uprchnout z místa činu.
Dva muži ve věku 18 a 33 let, kteří byli odsouzení okresním soudem za napomáhání k vraždě, jsou v tomto bodě odvolacím soudem zproštěni obžaloby.
„Odvolací soud nevzal v úvahu, že prokurátor prokázal, že tito dva lidé měli vhled do toho, co se mělo stát v Notvikenu. I když pachateli pomohli různými způsoby, je nutné, aby prokurátor prokázal úmysl vraždit, aby mohli být odsouzeni,“ říká Jonas Brodin.
33letý muž byl také odsouzen za další trestné činy a zůstává ve vazbě.
K uvedenému jen dodávám, že ve Švédsku je ve zvyku zločince – a to dokonce i vrahy – propouštět již po 2/3 odpykaného trestu. 20letý somálský vrah tak vyjde z vězení pravděpodobně kolem třicítky, takže bude v plné síle, aby mohl páchat další podobné činy…
 
Ohodnoťte tento příspěvek! [Celkem: 0 Průměrně: 0 ]


Nejčtenější za týden